פרסומת
דלג

הכלבה שגרונה שוסף הועברה בצו בימ''ש לעמותת אילת אנימלס

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 4/1/2019 14:02 ● ערב ערב 2896
בית המשפט השלום באילת נעתר לבקשתה של עמותת אילת אנימלס והורה להוציא את הכלבה סטלה מידי בעליה, לאחר שביום שישי שעבר הובהלה הכלבה לבית החולים לחיות כשגרונה משוסף ● למרות החשד כי הדבר בוצע בביתה, הושבה הכלבה לחיק משפחתה ● השבוע (ג') הגישה משטרת אילת כתב אישום נגד פלורז פרננדז (37) שהינה בת זוגו של בעל הכלבה ● המשטרה מבקשת מבית המשפט לעצור את האישה עד תום ההליכים המשפטים
הכלבה שגרונה שוסף הועברה בצו בימ''ש לעמותת אילת אנימלס
גרונה המשוסף של הכלבה האומללה

ביום שישי בשעות הלילה הגיעו בני זוג לבית החולים לחיות כשהם אוחזים בכלבה הסובלת מדימום בצווארה וביקשו לטפל בכלבת המשפחה שגרונה נראה כאילו שוסף. לטענת אחד הפעילים בעמותת "אילת אנימלס" לזכויות בעלי חיים  טענו הבעלים, כי הכלבה נפלה על הסכין וכתוצאה מכך נפצעה. "לאחר שבדקנו את החתך נראה כי מדובר בחתך שנעשה בכוח וכי הפציעה לא תואמת נפילה על סכין כפי שטען". פעיל העמותה מספר: "מכיוון שמדובר בכלבה שאומצה דרך העמותה, ביקשנו כי לא יחזירו אותה לבעליה". לדבריו, "בחוזה האימוץ יש סעיף שאומר שאם יש חשד להתעללות במאומץ יש לעמותה הזכות לקחת אותו בחזרה מבעליו".
הפעיל מדגיש כי הועבר דיווח למשטרת אילת על ידי הווטרינר וביום שני השבוע אף פנתה העמותה לבית המשפט בבקשה להוציא צו בית משפט שיאפשר לקחת את הכלבה ולהוציאה מחזקת בעליה. "מסתובב בעיר סדיסט שיכול לעשות זאת לכל אחד אחר, אם עשה זאת לכלב. יודעים מי הוא וחייבים לטפל בו ולהרחיק אותו מאנשים ומבעלי חיים. לחתוך כך את הצוואר לכלבה זה מטורף".

 

הכלבה מוצאת מהבית בסיוע משטרה


העמותה פנתה כאמור לבית משפט בבקשה דחופה להורות על תפיסת סטלה, כלבה מסוג מעורב טרי קולור בת 3 שנים ו-7 חודשים  והעברתה לידיהם לאלתר. בבקשה נכתב: "ביום 18/12/28 התייצב המשיב עם רעייתו בבית החולים לחיות באילת, סטלה הגיעה למרפאה כשהיא מדממת, סובלת מחתך עמוק בצווארה באורך של 17ס"מ שרירי הצוואר חתוכים, קנה הנשימה חתוך לשניים עם רווח של 3 ס"מ בין החלקים.  לדברי המשיב, הכלבה נפגעה עקב "סכין שנפלה עליה". העמותה טוענת כי בבית החולים "הבינו כי טענותיו של המשיב תלושים מן המציאות, לכאורה וציינו במפורש בטופס פרטי הביקור, תחת הכותרת "אבחנה", את הדברים הבאים: "חתך שיסוף נקי בגרון עד וכולל את קנה הנשימה. חשד להתעללות של הבעלים" .לאור האמור, פעלו הרופאים כנדרש מהם על פי חוק, הודיעו מיד למשטרת ישראל "בדבר החשד לביצוע התעללות חמורה, קשה ומזעזעת בסטלה והגישו תלונה במקום. למרבה ההפתעה, עוד החקירה הפלילית בעיצומה, השיבה משטרת ישראל את סטלה לידי המשיב ביום 18/12/30 ,החשוד כי הוא או מי מבני ביתו התעללו בה. לאור החשיבות שמייחסת המבקשת להגנה על זכויותיהם של בעלי חיים, כמו גם להרשעתם של המתעללים בהם, זהו מעשה אשר אין להשלים עמו". העמותה ביקשה כי בית המשפט יורה "לתפוס לאלתר את סטלה ולהשיבה לידי המבקשת לכל הפחות עד לסיום בירור אשמתם של המעורבים בהתעללות בה והכרעה בעניין". 
בית משפט השלום באילת קיבל את בקשת עמותת "אילת אנימלס" להעביר לידיה את הכלבה סטלה, וביום שלישי השבוע הגישה המשטרה כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים נגד פלורז פרננדז, תושבת אילת, בת זוגו של בעל הכלבה, בגין התעללות והיזק לבעלי חיים. על פי כתב האישום האישה שיספה את גרונה של הכלבה של בן הזוג שלה. על פי כתב האישום, האישה  הניחה את הכלבה בין רגליה והעבירה את הסכין על צווארה. הנאשמת סיפרה כי אינה יודעת מדוע ביצעה את המעשה. לאחר ההודאה, הגישה יחידת התביעות של משטרת ישראל כתב אישום נגדה יחד עם בקשה למעצר עד תום ההליכים. 
השופטת ליאורה אדלשטיין פסקה כי: "בשלב זה ועד החלטה אחרת ובשל הדחיפות שבדבר, תועבר הכלבה סטלה באופן מיידי לידי המבקשת" וזאת עד לתגובת הבעלים ומשרד החקלאות עד לתאריך 10.1.
ביום שלישי בערב המתינה דניאלה אורטנר, העומדת בראש עמותת "אילת אנימלס" בתחנת המשטרה באילת לליווי של המשטרה לביתם של בעלי הכלבה עם צו בית המשפט. "סטלה הייתה מאוד מפוחדת והיה קשה להוציא אותה החוצה. עקב הפציעה לא ניתן לשים עליה קולר. ראו את החרדה העמוקה בעיניים שלה. בן הזוג של המתעללת לכאורה, אמר לי שזה מצב קשה הרבה זמן והוא מצטער שזה קרה", סיפרה ל-YNET. "סטלה עדיין מאוד מפוחדת אבל מתנהגת כבר שונה לגמרי מאשר בבית שהייתה בו. אנחנו נדאג לשיקומה הפיזי והנפשי וניתן לה מקום בטוח להחלים בו".  
בעוד כשבוע וחצי ידון בית המשפט בבקשת העמותה להעברת הבעלות על הכלבה לידי העמותה. בעמותה מציינים כי הם זקוקים לתרומות עבור טיפולי השיקום של הכלבה לאחר הניתוח.


ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל פתחה בחקירה. חוקר משטרה שהוצמד לתיק ביצע חקירה מקיפה הכוללת איסוף עדויות וראיות עד להעברת התיק ליחידת התביעות המשטרתית. מחקירת האירוע עולה כי בעלת הכלבה, תושבת אילת בת 37, שיספה את גרונה של הכלבה וגרמה לה פציעה קשה, בן זוגה של הנאשמת שהבחין מאוחר יותר בכלבה הפצועה הוביל אותה לטיפול רפואי, הווטרינר העירוני טיפל בכלבה והציל את חייה. משטרת ישראל פועלת לחשוף עבירות של התעללות בבעלי-חיים ולפענח מקרי פשע בהם בעלי החיים הם קורבנות העבירה, במקרים בהם נמצא דיי ראיות משטרת ישראל פועלת להעמדת העבריינים לדין".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש