פרסומת
דלג

מסתמן: בני אילת בדרך לליגה ג'

מאת: פיני גניסלב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 4/1/2019 14:07 ● ערב ערב 2896
לא יהיה זה מוגזם לומר שקבוצת "בני אילת" היא קבוצה מנחוסה ● עם מיקום אחד לפני האחרון בליגה ג' ורק 3 ניצחונות מתוך עשרה משחקים, היא מריחה את ליגה ג' מאחור ותאבק העונה שלא למצוא עצמה מתדרדרת לשם שוב ● עם שורת מאמנים מתפטרים ● והחלטות רכש שלא מצדיקות עצמן שוב ושוב ● העתיד של "בני אילת" נראה עגום מתמיד ● אך האם יכול להיות שהתשובה לכל אלו נמצאת כאן באילת, רק שאיש לא טורח להרים אליה טלפון?
מסתמן: בני אילת בדרך לליגה ג'
ירון עוז: מאז הפגישה לא שמעתי מהם יותר"

המאזן של קבוצת הכדורגל "בני אילת" בכי רע. הקבוצה ממוקמת במקום ה-15 מתוך 16 קבוצות.  עם 3 ניצחונות מתוך 10 משחקים וניצחון בודד מתוך 8 משחקי בית! "בני אילת" ספגה בממוצע 2 שערים למשחק. בחוד מככב חלוץ רכש שכבש שער אחד בלבד מתוך 15 המשחקים בהם שותף. אם כל זה עדיין לא מספיק, נציין שהמאמן מוטי גז לקח אחראיות והתפטר לפני כחודש ימים ובמקומו מונה מאמן קבוצת הנשים יניב כהן, שסוחב על גבו 6 הפסדים ברציפות וממשיך לקבל גיבוי מלא מהנהלת הקבוצה. בשבוע שעבר ספגה הקבוצה האילתית תבוסה נוספת, הפעם ל"מכבי אשדוד" בתוצאה 0:4. 

 

ההתחלה נראתה מבטיחה


את עונת המשחקים פתחה בני אילת בתוצאות מצוינות. מתוך 4 המשחקים הראשונים, ניצחה אילת בשני משחקי חוץ ובניהם את "ביתר קריית גת", וכן את "ביתר גבעת זאב". מי שחשב שעם התוצאות הללו "בני אילת" החלה את הדהירה לעבר הצמרת טעה ובגדול. רצף של הפסדים שהחל בהפסד לקבוצת מעלה אדומים (2:1) וכן בהשפלה במשחק חוץ בשדרות, בו הפסידו האילתים בתוצאה ...0:7 (!!!) גרם לתחילת הדרדרות שהלכה והחמירה מדי שבוע. אגב, לוותיקי אילת לא זכור שאי פעם קבוצה אילתית ספגה 7 שערים במשחק בודד. תוצאה זו גרמה לזעזוע אצל רבים מהשחקנים, קברניטי הקבוצה, וכן למאמן מוטי גז, שכאמור התפטר זמן קצר לאחר מכן . עד לתום משחקי הסיבוב הראשון ,אילת הספיקה לכבוש 14 שערים שמתחלקים על לא פחות מ-10 שחקנים. הנתון הזה מוכיח ללא צל של ספק שכל חלוצי הרכש שהובאו לאחרונה לאילת כגון: דדו אביב, נועם מזרחי ואחרים, פשוט לא הצדיקו את התקוות שתלו בהם באילת. ידוע לכל, ששחקני רכש המגיעים לחזק את בני אילת אמורים להיות בדרגה אחת או שתיים מעל הרמה של שחקני הבית, אך מסתבר שבאילת לא כך הם פני הדברים. גם לשחקני הבית של המועדון יש ביקורות קשות ביותר. יש לציין שבכל 16 המשחקים עד כה, לא הצליחו האילתים לשמור על רשת נקיה. בין הקורות בבני אילת התייצב לאחרונה מאמן השוערים, כפיר כהן, שהספיק להשתתף ב-4 משחקי ליגה, וזאת בשל פציעות מתמשכות של השוערים ליאב לוי ויאיר חמו, שהספיק להחלים ולהתייצב למשחק האחרון נגד "מכבי אשדוד". החלק האחורי בקבוצה, ברשות שבתאי טסל, נתי סויסה ואליאב דימיטר, עשו במהלך המשחקים כמיטב יכולתם, אך לא יכלו בפועל להתמודד, כמעט מדי משחק, עם החורים שהותירו אחריהם שחקני הקישור, שלחלקם לדעת רבים, ספק אם יש מקום של קבע בליגה למקומות עבודה באילת. בעיקר אמורים הדברים על דריבלים חסרי תכלית, המון איבודי כדור, מסירות לא מדויקות ועוד. לכך כנראה התכוונה הנהלת הקבוצה כששלחה הודעה לתקשורת המקומית בשבוע שעבר,  ובין היתר הודיעה כי: "ישוחררו שחקנים, אין חסינות לאף שחקן". על שחקני החוד כל מילה מיותרת, מעבר למה שכבר כתבנו .ככל שיותר מהר יגיעו שחקני חיזוק לחלק הקדמי ולמרכז השדה, כך יהיו הסיכויים של בני אילת טובים יותר לשרוד בליגה ב' שנה נוספת. שני שחקנים שחזרו לאחרונה לאגודה הם האילתים שון בוסקילה ודניאל אלמליח שכיכבו בליגת העל לנוער, במדי קבוצת "בני יהודה".                                                          

אלי דהן: "המנהל המקצועי, תאמר נופי, לא ראה צורך בו"

                                                  

בזבוז כספי ציבור


קחו למשל כדוגמה את חלוץ הרכש דדו אביב. בעונה שחלפה הגיע השחקן לאילת, ומתוך 22 משחקים בהם שותף (20 בהרכב הפותח) כבש 5 שערים בלבד. כנראה שהנתון הזה גרם להתלהבות יתר בקרב קברניטי הקבוצה, שמסיבות לא מובנות שידרגו את שכרו ל5,000₪ לחודש, להשתתפות בשכר דירה, ולעוד הכנסה נוספת כעוזר מאמן לקבוצת נערים ב'. השאלה המתבקשת היא, עם היכולות שהבחור מציג בשנתיים האחרונות, במה השחקן יכול לתרום כעוזר מאמן לקבוצת נערים ב'? דוגמה מצוינת נוספת לגבי הדרך שבוחרים שחקני רכש לאילת היא החלוץ נועם מזרחי, שהגיע לאילת מקבוצת עירוני מודיעין בסוף חודש נובמבר. המאזן של השחקן לפני הגעתו לאילת הינו שער אחד בלבד מתוך 14 משחקים בהם שותף השנה. גם כאן נשאלת השאלה מי החליט על הבאתו לאילת ועל סמך איזה נתונים הוחלט לתת לשחקן שכר של כ-5,000₪ לחודש? אם לא הופתעתם מהנתונים, אז זה הזמן להזכיר שכעבור חודש בלבד עזב נועם מזרחי את אילת בטריקת דלת, לאחר שהסתבר שהוא לא מצליח להתאקלם בקבוצה. נדגיש ונציין שהשחקן הספיק להשתתף ב4 משחקים במדי בני אילת ולא כבש שערים כלל.
נתי סויסה, שחקן בני אילת מגיב בנושא שחקני הרכש: "אף אחד לא רוצה לבוא לאילת וגם מי שבא, עושה לנו טובה שהוא בא לפה. בנוסף לכסף הגדול שהם מבקשים, הם גם דורשים ובצדק מגורים, מקום עבודה ועוד... מה שיש לנו היום בקבוצה  הם היחידים שהסכימו לרדת לאילת. ההנהלה עושה מאמצים מאוד גדולים לשכנע שחקני חוץ , אבל אף אחד לא רוצה לרדת לפה.

 

תאמר נופי: "לא היו דברים מעולם" 


חממה למאמנים מתחילים 


במהלך השנים האחרונות היינו עדים למינויים של מאמנים מקומיים שמעולם לא אימנו קודם לכן בקבוצות בוגרות בליגות השונות. כך היה עם רונן שחרור, ניסים עובדיה, תאמר נופי, שחר זיתון,  ירון משה ויניב כהן. מרביתם היו בעבר שחקני כדורגל מצוינים, אך בפועל היחיד שהצליח לעלות את "בני אילת" לליגה א', היה רונן שחרור. מרבית המאמנים שהזכרנו עזבו במרוצת הזמן את שרביט האימון בקבוצה הבוגרת מבלי להשאיר חותם, ותוך כדי שהם מתפטרים מהקבוצה. זאת גם כנראה הסיבה שהוחלט השנה להביא מאמן עם ניסיון מחוץ לעיר כמו מוטי גז. ככל שחלף הזמן מוטי גז ראה כיצד הקבוצה מדרדרת אל תחתית הטבלה, ובשל כך ומסיבות אחרות החליט להגיש התפטרות לקברניטי הקבוצה. במבט לאחור ניראה שלא קל להיות בתפקיד של מאמן בבני אילת, ולראיה שמות המאמנים שהתפטרו או שנאלצו לעזוב בשנים האחרונות.
פברואר 2016 – מחזור 20 המאמן שחר זיתון מקבל הודעה על סיום עבודתו בקבוצת הבוגרים.
פברואר 2017 – המאמן ירון משה מודיע על התפטרות מקבוצת הבוגרים.
פברואר 2018 – המאמן רונן שחרור  מודיע גם הוא על התפטרות מקבוצת הבוגרים.
נובמבר 2018 – המאמן מוטי גז מרים ידיים ומצטרף למתפטרים בשנתיים האחרונות.

 

שחקני הנוער משחקים עם הבוגרים 


אחת הסיבות לכישלון של האילתים העונה היא ללא ספק סגל השחקנים הדל שעומד לרשות המאמן יניב כהן, ובעיקר אמורים הדברים על השחקנים המחליפים שמרביתם שחקני נוער ושלא מתאימים למסגרת משחקי ליגה ב' .התוצאות מדברות בעד עצמן, כך למשל בהפסד בשבוע שעבר באשדוד שותפו במשחק 3 נערים והם: עדי אלטשולר, אורי אביגדור ויובל בונן. בין השחקנים שנרשמו למשחק באשדוד ולא שותפו היה גם שחקן נוער נוסף והוא רן באואר. מסתבר שלמחרת עלו אותם נערים למשחק בוקר של קבוצת הנוער, שהתקיים באילת, נגד "עירוני מודיעין" בו האילתים הובסו בתוצאה 1:5. במחלקת הנוער, בדומה לקבוצה הבוגרת, המצב רחוק מלהשביע רצון בלשון המעטה. הקבוצה  ניצבת מתחת לקו האדום עם 3 ניצחונות מתוך 13 משחקים ועם ממוצע ספיגה של 2 שערים למשחק, בדומה לקבוצת הבוגרים. קבוצת נערים א' נסגרה השנה, כך שלקבוצת הנוער יהיה מאוד קשה לקלוט שחקנים לשורותיה בשנה הבא. קבוצת נערים ב' תסיים את הסיבוב הראשון בעוד כשבועיים, ונכון להיום הנערים נצבים במקום ה-9 מתוך 13 קבוצות ורק 3 נקודות מפרידות בינם לבין הקו האדום. בסוף השבוע הקרוב יוצאת בני אילת למשחק חוץ נגד שיכון המזרח ושבוע לאחר מכן היא תארח באילת את קבוצת ביתר קריית גת.

 

 

מגעים עם ירון עוז לצירופו לצוות המקצועי של "בני אילת"


ירון עוז, מי שהיה עד שנות ה-80 אחד מסמליה של מכבי תל אביב, שיחק 25 משחקים במדי נבחרת ישראל וזכה עמה בשלוש אליפויות וגביע אסיה, עבר קורס מאמנים בשנות ה-80, ומתגורר באילת מזה כשמונה שנים. בשל המצב הקשה של מרבית הקבוצות של "בני אילת" פנינו לכוכב העבר ושאלנו אותו הכיצד יתכן שבכל התקופה שהוא באילת הוא עדיין לא קיבל הצעה להצטרף לצוות המקצועי של "בני אילת". 
ירון עוז: "לפני כשנה וחצי נפגשתי עם אלי דהן, מי שהיה אז יו"ר המועדון. נושא הפגישה היה ניסיון  לצרף אותי לצוות המקצועי של האגודה. הסברתי לאלי דהן שלמרות הקשיים הגדולים שיש לי בגלל השעה המאוחרת שאני מסיים את העבודה (17:00) אני מוכן עקרונית לסייע מהידע הרב שצברתי למען קידום הכדורגל בעיר. בסיום הפגישה נקבע שהם יחזרו אלי, ומאז אגיד לך את האמת, לא שמעתי מהם יותר".   
פנינו לחבר מועצת העיר ומחזיק תיק הספורט, אלי דהן. מדוע לא ייצרתם קשר מחדש עם ירון?
אלי דהן: "המנהל המקצועי, תאמר נופי, לא ראה צורך בו". בתגובה לדברים מסר.
תאמר נופי: "לא היו דברים מעולם. אף פעם לא הציעו לי אותו. אם ירון עוז רוצה עכשיו אני מוכן לקבל אותו".    

סולטן זועבי חתם בבני אילת


הקשר של קבוצת בני כפר קרע, המשתתפת במשחקי ליגה ב' צפון, הצטרף השבוע לשורות בני אילת וזאת בניסיון נואש לחלץ את הקבוצה האילתית מתחתית הטבלה. יחד עם זאת, יש להדגיש שלפני מספר עונות (14/15) שותף סולטן זועבי במספר משחקים במדי בני אילת ולא הרשים במיוחד. עד סוף השבוע הזה, תום המועד האחרון להעברת שחקים, תמשיך ההנהלה של בני אילת לנסות ולצרף שחקני חיזוק נוספים לקבוצה.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש