פרסומת
דלג

המתכון להצלחה מתחיל ב''מרוויחות יותר''

מאת: אביבה דקל ● צילום: מערכת ערב ערב ● 9/1/2019 09:19 ● מה נשמע 582
מתי בפעם האחרונה חלמתן על הפיכת משהו שאתן אוהבות לעשות לעסק מצליח ופחדתן? ● מתי בפעם האחרונה חשבתן על דרכים למנף את העסק הקיים ולא ידעתן ממה להתחיל ● בתוכנית "מרוויחות יותר" שהסתיימה לאחרונה ותחזור גם בפעם השלישית מקבלות נשים את המתכון להצלחה ● ועם עובדות לא מתווכחים
 המתכון להצלחה מתחיל ב''מרוויחות יותר''

18 נשים, חלקן שכירות, חלקן עצמאיות, סיימו לאחרונה את המחזור השני של תוכנית "מרוויחות יותר" הפועלת בעיר זו השנה השנייה ביוזמה משותפת של מרכז צעירים אותו מנהלת עו"ד שרון מיר והמשרד לקידום מעמד האשה בעיריית אילת בהנהלתה של מרלן רוזנפלד. מטרת התוכנית לתת לנשים עובדות המעוניינות להתפתח ולהרוויח יותר את היכולת להיפתח לעולם העבודה ולתחום היזמות העיסקית.
הנשים נפגשו אחת לשבוע  בשעות הערב במרכז הצעירים במשך חודשיים עם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה של עולם התעסוקה. בנוסף למפגש הקבוצתי קיבלה כל משתתפת מפגש אישי וליווי צמוד מרונית זילברשטיין, המלווה את התוכנית מתחילתה. על צוות המרצים בתוכנית נמנו הפסיכולוגית התעסוקתית ד"ר אורלי צדוק, אן וינמן, דינה רוקסא, יניב מזרחי ועוד. במסגרת התוכנית קיבלו הנשים כלים למיתוג אישי ועסקי ולמדו כיצד נכון להתחיל לשווק את עצמן בעולם השיווק הדיגיטלי ואיך נכון לבנות חזון אישי לדרך של כל אחת והתמודדו עם סוגיות של הסרת חסמים אישיים ובניית זהות תעסוקתית. 
המפגשים הולידו קבוצה מגובשת ומחוברת של נשים וכבר נוצרו שיתופי פעולה עיסקיים בין הנשים לבין עצמן. כל אחת בדרכה רכשה ידע ועברה תהליך אישי וקיבלה כלים ורשת חברתית להמשך הדרך.

 

לקבל את הכלים ליציאה לדרך חדשה

 


ברי ללוש שעבדה כמרכזת 'תוכנית עזריאלי' - תוכנית להעצמה לימודית של תלמידי כתות ז'-ט' בבית הספר 'גולדווטר', נאלצה לחפש עבודה חדשה משנסגרה התוכנית. "אני נכה ולא יכולה לעבוד בכל עבודה", מעידה ללוש על עצמה. "למרות שיש לי רקורד של מערכת החינוך והחינוך הבלתי פורמלי ואני פסיכותרפיסטית הוליסטית. התחלתי לחפש דרכים לייצר לעצמי עבודה. הייתי תקועה וחוסר הביטחון שלי רק הלך וגדל. הקורס "מרוויחות יותר" עזר לי להאמין בעצמי ונתן לי כלים איך לפתוח עסק, איך לשווק את העסק שלי ואומץ לעמוד מול קהל. פתחתי עסק קטן שהוא עדין בחיתולים, העוסק  בהרצאות, סדנאות, קורסים ורפוי כדרך האינדיאנים. אני מטפלת טובה, אבל לשווק את עצמי היה קושי גדול שהייתי צריכה להתגבר עליו. הקורס נתן לי פוש גדול קדימה. בקורס גם פגשתי את ליליאנה שבדיוק התחילה את העסק של "הבית הקסום של ליליאנה" והתחברנו בעשייה. הטיפולים מתקיימים אצלי בבאר אורה ואת הקורסים אני מקיימת בחלקם ב'בית הקסום של ליליאנה'.
ב"מרוויחות יותר" קיבלנו הרצאות בנושא שיווק, עמידה מול קהל, דיבור מול קהל, ניהול פייסבוק  ואיך לקדם את עצמנו. (היום אתם יכולים ללמוד יותר על מה שאני עושה בפייסבוק שלי "נוצה כחולה"). באמצעות הקורס התחברתי גם ל'מעוף', שעוזרת לעסקים קטנים בייעוץ והכוונה. לא פחות חשוב- הקורסים שהם מעבירים הם במחירים סבירים מאוד שיכולתי לעמוד בהם. היום אחרי הקורס, אני עובדת בתחום שלי הרבה יותר. אני צריכה עוד הדרכה בהבנת עולם השיווק, שכן לשווק את עצמך זה לא פשוט אם כי ב"מרוויחות יותר" עזרו לי מאוד. בקורס פגשתי נשים שלא הכרתי וגם כאלו פגשתי  ב"קהילת המטפלים". אנחנו ממשיכות להיפגש במטרה לייצר עזרה הדדית ותמיכה אחת בשנייה. למשל אם מגיע אלי מטופל שאני חושבת שהוא מתאים למטפל אחר, אני מפנה אותו אליו ולהיפך. אין ספק שב"מרוויחות יותר" קיבלתי את הכלים שיצרו אפשרויות וקשרים".

 

לא להשאיר את החלום במגירה

 


אילנה בוטנסקי ניהלה במשך שנים את סניף הדואר במרכז 'מור', אבל הטיפול במגע היה תמיד האהבה הגדולה שלה. "יש לי תואר 'בכירה' של מכללת 'רידמן' בשיאצו", היא מסבירה, "תמיד רציתי להפוך טיפולי מגע לעיסוקי העיקרי ולא עשיתי זאת. במקביל לעבודתי בסניף הדואר פתחתי בשנת 2014  קליניקה משלי ועבדתי לאחר שנתיים במשך כשנה כמרפאה במרפאה של 'כללית' משלימה. בהרצאה של מיכל אנסקי במתנ"ס שחמון שעסקה בנושא מינוף כלכלי לנשים פגשתי נשים שדיברו על "מרוויחות יותר" ועל כמה שהקורס עזר להן, והחלטתי להרשם לקורס הזה. בדיעבד יצא שהקורס נתן לי את הפוש להגשים את החלום. ב"מרוויחות יותר" פגשתי נשות עסקים כמו דנה סאיג מ'מעוף', ואת רונית זילברשטיין שליוו אותנו, "מרוויחות יותר " גם הפגיש אותי עם נשים כמוני וגרם לי להבין את האפשרויות והאופציות שיש לי. הבנתי שאני יכולה להיעזר במחיר סימלי באנשים מ'מעוף' שייתנו לי הנחייה על ניהול עסק משלי. כרגע אני מנהלת קליניקה פרטית בשחמון ועובדת גם ב'מכבי טבעי'. נכון שהתחלתי עם זה קצת מאוחר, אני כבר בת 56, אבל דווקא עכשיו, עם כל הניסיון והרזומה שלי, אני מרגישה שהגיע הזמן להפוך את אהבתי לטיפולי מגע לעסוק העיקרי שלי ולעסק. "מרוויחות יותר" חיזק מאוד את היכולת שלי להתמודד עם הלוגיסטיקה הכרוכה בניהול עסק. במקרה שלי הסיבה להשקיע בעסק משלי לא היתה כדי להרוויח יותר, כי אם כדי לממש את האהבה הגדולה שלי - השיאצו. ההנאה הגדולה שלי היא שמטופלים מגיעים אלי עם כאבים וסבל גדול, ויוצאים מהטיפול שלי עם חיוך מאוזן לאוזן. אני ממליצה על "מרוויחות יותר" לכל אשה שיש לה חלום. אני מאמינה שאסור לוותר על החלום ולהכניס אותו למגירה. כשאת מרגישה שנפתח חלון והגיע הזמן הנכון אסור להסס אלא לעשות מעשה".

 

לקבל אומץ לעמוד בקדמת הבמה

 


מרטין כהן הגיעה ל"מרוויחות יותר" דרך פירסום של 'מרכז צעירים'. היה לה ברור שהיא רוצה וצריכה את הקורס הזה. "רוב חיי עבדתי כשכירה", מספרת מרטין. "ב-20 השנים האחרונות אני עובדת כקוסמטיקאית. בחיפה ממנה הגעתי עבדתי בספא יערות הכרמל כשכירה וגם היתה לי קליניקה, אבל כשאת עובדת כשכירה את לא יוזמת דברים לקליניקה הפרטית. כשעזבתי את עבודתי ב'ישרוטל' התוכנית שלי היתה לעשות עבודות של יצירה אמנותית ולהתפרנס מזה, אבל כל הזמן פנו אלי לקוחות שטיפלתי בהן ב'ישרוטל' בבקשה לקבל טיפולים קוסמטיים. בנוסף עבדתי ברשת 'ישרוטל' כקוסמטיקאית 'פרילאנס'. לאילת הגעתי לפני 7 שנים. בחמש השנים הראשונות שלי בעיר התגוררתי ביחידת דיור ולא היה מספיק מקום לסטודיו. לפני שנתיים אחותי קנתה דירת שלושה חדרים באילת והתוכנית היתה שאשמור לה על הדירה, אבל הדברים התגלגלו כך שהיא הציעה לי לגור בדירה, וכך יהיה לי מקום משלי וגם חדר ליצירה אמנותית. באותו זמן שמעתי על "מרוויחות יותר" והחלטתי להשתתף. השילוב בין העובדה שהיה לי פתאום מספיק מקום בדירה לעבודה, וגם הקורס שהוריד ממני הרבה פחדים ומעצורים גרמו לי להבין שזה אפשרי וצריך רק להעז. כמו כן קיבלתי את כל הכלים שהיו נחוצים לי לניהול עסק. הרבה מעצורים ופחדים נעלמו בהשראת המרצים והמנחים וגם בהשראת המשתתפות. כל אחת שיתפה במשהו קטן שקרה לה וכל סיפור האיר מקום בתוכי. הגדרנו חלומות והמרצים שכנעו אותנו שחלומות יכולים להתגשם. בין אם זה חלום לפתיחת עסק ובין אם זה חלום של פיתוח עסק קיים. את החדר בדירה, שהיה אמור להיות סטודיו ליצירה, הפכתי לקליניקה לטיפולים קוסמטיים - מקצוע שאני מאוד אוהבת. אני משמשת גם כרפלקסולוגית, מעסה וגם רייקי מאסטר. שנתיים קודם - לפני הקורס, הקליניקה לא היתה קמה. לא היה לי הביטחון לשים את עצמי בקדמת הבמה, להיות בטוחה בעצמי ובמצוינות המקצועית שלי. זאת בדיוק הסיבה שאני ממליצה היום בחום לכל אחת על "מרוויחות יותר". גם אם את שכירה ויש לך חלום להיות עצמאית, יש מצב שהקורס הזה יעזור לך להגשים חלום".

 

"הבנתי את האפשרויות להגדיל את נתח הרווחים"

 


כשליליאנה אסטריצקי שמעה על "מרוויחות יותר" 'הבית הקסום שלה' כבר פעם אבל על אש קטנה. לילאנה ומרקו בן זוגה, התחילו להפעיל את הבית שלהם אחרי שהילדים גדלו ועזבו לצפון ללימודים.  "אנחנו עושים סדנאות של צלילים מרפאים - צלילים המביאים רוגע ושלוה - כמו חלילים אינדיאנים, קערות טיבטיות, פעמונים וכלים אחרים לריפוי בצלילים", היא מסבירה. כשרונית זילברשטיין סיפרה לה על "מרוויחות יותר" היא החליטה להצטרף.
"פגשתי במפגשים אנשים רבים שיש לנו איתם הרבה במשותף, והבנתי גם שהבית שלי יכול להיות עסק עצמאי. היתה זו רונית שנתנה לי את הרעיון להפוך את  הבית שלי לעסק וגם הציעה את השם איתו הוא פועל עד היום- "הבית הקסום של ליליאנה". הקורס נתן לי כלים בנושא הפירסום והקשרים, ואת הדרך להפוך את כל מה שאני יודעת - רייקי, הילינג, תטא הילינג, ארומוטרפיה ועוד לעסק. פתחתי את "הבית הקסום של ליליאנה" לשלל מרצים המעבירים קורסים בנושאים שונים רק אחרי שב"מרוויחות יותר" הבנתי את האפשרויות לעשות בבית שלי דברים נוספים, מעבר למה שאני ובן זוגי עושים בתחום ריפוי בצלילים - דברים שיגדילו את ההכנסות. למדנו איך  לפרסם את עצמנו - באמצעות פליירים ופייסבוק, ו"הבית הקסום של ליליאנה" הפך לעסק מתפתח. למדנו לשווק את עצמנו ולצאת החוצה עם הכלים שלנו. כיום, בנוסף לסדנאות צלילים מרפאים שאנו עושים בבית, אנחנו יוצאים החוצה עם הכלים ועושים סדנאות בחוץ, כמו למשל בחודש הבריאות עשינו סדנאות של צלילים מרפאים במקומות עבודה ובגנים, בשישים פלוס ועוד. הייעוץ וההכוונה שקיבלתי עזרו לי בהפיכת "הבית הקסום של ליליאנה" לעסק לכל דבר. 

אז אם גם לך יש חלום, ואם גם את מחפשת דרך להרוויח יותר - כדאי אולי להתחיל ולהתעניין, ולהצטרף למחזור הבא של "מרוויחות יותר". אולי גם את תצליחי להגשים לעצמך חלום ועל הדרך גם להרוויח יותר.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש