פרסומת
דלג

הניו יורק טיימס: ''אילת – יעד מומלץ לביקור ב-2019''

מאת: מערכת ערב ערב ● 10/1/2019 10:42 ● ערב ערב 2896
הניו יורק טיימס בחר באילת כאחד המקומות המומלצים לבקר בהם ב-2019 לצד פריז, פורטו ריקו ובייג'ין שבסין ● אילת דורגה במקום ה-6 מתוך 52 אתרי תיירות ● אלא שבתחתית ההמלצה צרף הניו יורק טיימס לינק לכתבה ישנה המתארת את אילת כעיר המצויה תחת מתקפת טילים מסיני ● מי שניצל את הבחירה המשמחת כדי להפיץ שינאה הוא אבי כהן מנכ''ל חכ''א שהעלה פוסט בפייסבוק ובו כתב: ''יש עיתונים (מקומיים) שמנסים (ללא הצלחה) להציג לכם כמה הכל גרוע אצלנו, ויש עיתונים אמיתיים (ברמה עולמית) שיודעים כמה העיר שלנו מיוחדת'' ● מנכ''ל 'ערב ערב' בתגובה: '''מצער מאוד שאדם שאמור להנהיג את הקהילה האילתית, בוחר בדרך של הפצת רוע, שנאה וקיטוב במקום לחפש עם תום הבחירות את המאחד''
הניו יורק טיימס: ''אילת – יעד מומלץ לביקור ב-2019''
מדוע בידיעות אחרונות בחרו לתאר את הבחירה באילת כ''מפתיעה''?

עיתון הניו יורק טיימס פרסם אתמול (ד') את רשימת 52 היעדים התיירותיים המומלצים ל-2019, ובחר באילת במקום השישי והמכובד. "מתחת למים הקדומים של אתר זה של הים האדום בקצה הדרומי של ישראל, שוכנת שונית אלמוגים עם מאות סוגים של דגי ניאון, כרישים ודי מנטה", נכתב בהסבר שצורף לבחירה: "כדי להגיע לשם, יאלצו המבקרים לתפוס טיסת שכר מתל-אביב או לנסוע בדרך המאובקת דרך מדבר הנגב בן 5,000 הקמ"ר. אבל עם פתיחתו בתחילת השנה של נמל התעופה רמון בעמק תמנע הדרמטי שיכול לטפל בארבעה מיליון נוסעים בינלאומיים בשנה, יגיע סוף סוף העולם באמצעות טיסות ישירות ממינכן ופרנקפורט בלופטהנזה, פראג, לונדון ומרחבי אירופה. מלונות חדשים, כולל "six sense" המפואר, שאמור להיפתח בשחרות שבערבה בדיוק בזמן לתחרות האירווזיון שתארח ישראל ב- 2019".

אלא שלמרבה הצער בחרו בניו יורק טיימס לצרף לבחירה לינק לכתבה משנת 2013 המתארת את אילת כעיר נופש הנמצאת תחת מתקפות טילים מסיני.

במקום ה-45 ברשימה נבחרה באופן מפתיע למדי - איראן.

מי שמצא לנכון לנצל את הבחירה המשמחת על מנת להפיץ שינאה הוא לא אחר מאבי כהן מנכ"ל חכ"א שפרסם הבוקר (ה') פוסט ובו כתב: "יש עיתונים (מקומיים) שמנסים (ללא הצלחה) להציג לכם כמה הכל גרוע אצלנו, ויש עיתונים אמיתיים (ברמה עולמית) שיודעים כמה העיר שלנו מיוחדת, זכינו".

עם זאת, לא נגררו המגיבים לפוסט לפרובוקציה, התעלמו מדבריו ובחרו להתרכז בפן החיובי של הפרסום.

הפוסט שהעלה כהן

בתגובה לדברים מסר עו"ד רותם נועם מנכ"ל 'ערב ערב באילת': "מצער מאוד שאדם שאמור להנהיג את הקהילה האילתית, בוחר בדרך של הפצת רוע, שינאה וקיטוב במקום לחפש עם תום הבחירות את המאחד. על מנת להראות עד כמה דבריו של כהן שגויים, כל שנדרש הוא לעיין בשער גיליון 'ערב ערב' מה-6.12.18 בו הופיעה ידיעה על כך כי חופי העיר אילת נבחרו על ידי אתר הזמנת הטיסות והמלונות פלייט נטוורק (Flight Network) למקום ה-34 מבין רשימת החופים העירוניים הטובים בעולם. אבי כהן התבלבל - תפקידו של 'ערב ערב באילת' הוא לא לשמש צינור פרסום לדוברת העירייה, אלא בראש ובראשונה לשרת את תושבי העיר ולוודא כי העיר מתנהלת על פי חוק ובהתאם לכללי המינהל התקין. יש אנשים שהדבר הוא לצנינים בעיניהם וסיבותיהם עימם. טוב יעשה כהן אם במקום לכוון את חיצי הרעל שלו למוסד חשוב שקיים בעיר עשרות שנים יותר ממה שהוא עצמו מתגורר בה, וידאג ליצור קשר עם הניו יורק טיימס ויבקשם להסיר את הלינק הישן המפנה לכתבה על מתקפת טילים על העיר, שללא ספק פוגע בתיירות לאילת. 'ערב ערב' ימשיך לשרת את תושבי אילת ולספר להם מידי שבוע מה באמת קורה באילת, לטוב ולרע".

שער 'ערב ערב' מה-6.12 ובו פרסום על זכייתם העולמית של חופי אילת

טוב יעשה אם במקום להפיץ שינאה, ידאג להסרת הלינק הפוגע באילת מהכתבה. אבי כהן

לינק לכתבה אודות בחירת חופי אילת מחודש דצמבר 2018

לינק לכתבה המלאה בניו יורק טיימס

 

חדשות אילת והערבה - ערב ערב באילת

 

 

 

 

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש