פרסומת
דלג

בי''ס אופיר לאמנויות נעדר מרשימת המענקים לאומנות של משרד החינוך

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 11/1/2019 14:29 ● ערב ערב 2897
בהודעה שהוציאה דוברת משרד החינוך, בה היא מציינת כי עשרה בתי ספר במחוז דרום יזכו לקבל מענק על סך מיליון שקלים ו-5,000 שעות לקידום האומנויות בבתי הספר היסודיים, לא קיבל אף בית ספר באילת את המענק, אף שבית ספר אופיר נחשב בית ספר לאומנות ● גורם במשרד החינוך מסר: ''בתי הספר באילת לא נענו לקול קורא שפורסם'' ● משרד החינוך: ''הדבר נבע ככל הנראה בשל כך שבתי הספר באילת לא עמדו בתנאי המכרז''
בי''ס אופיר לאמנויות נעדר מרשימת  המענקים לאומנות של משרד החינוך
לא עמד בתנאי הסף או בשקלול הסופי. בי

על פי הודעת דוברת  משרד החינוך: "המשרד יצא בימים אלו במהלך ממוקד לקידום מקצועות האומנות בבתי הספר היסודיים.  במסגרת המהלך זכו לאחרונה כ- 31,000 תלמידים מ- 100 בתי ספר יסודיים בתגבור תקציבי ותוספת של שעות למידה בתחומי המוסיקה, המחול, התיאטרון, הקולנוע והאומנות. מדובר במהלך שמהווה מרכיב תוספתי בתכנית לאומית רחבת היקף שמוביל המשרד לקידום לימודי האומנות במערכת החינוך. בסיכומו של קול קורא ייעודי שהוציא המשרד בנושא נבחרו 100 בתי ספר יסודיים מרחבי הארץ, המייצגים מאגר של כ- 31,000 תלמידים, שיזכו לתקצוב תוספתי של כ- 10,000 ₪ לכל בית ספר לצורך הפקתו של אירוע שיא אומנותי במהלך השנה. בנוסף, יזכו בתי הספר בתוספת של עד חמש שעות תקן לתגבור לימודי המוסיקה, המחול, התיאטרון, הקולנוע והאומנות. המהלך נובע מהחשיבות שמייחס המשרד ללימודי האומנות כערוץ לביטוי מצוינות אישית, ככלי לפיתוח ושכלול יכולות קוגניטיביות, כאמצעי לביטוי עצמי וכמרכיב חיוני בטיפוחו של בוגר משמעותי בעל ארגז כלים חינוכי רחב ועשיר".

לשאלות מדוע אילת אינה נכללת במסגרת בתי הספר הללו, אף שבית ספר אופיר הוא בי"ס לאמנויות? מסרה דוברת משרד החינוך: "בגלל אחת (או יותר) מהסיבות בתנאי הסף הנכללים במכרז, או בגלל שקלול סופי, כפי שמפורט בקול הקורא" על פי תנאי הסף על בתי הספר שביקשו את התקצוב לעמוד בתנאים הבאים: בתי ספר שנלמד בהם לפחות תחום אומנות אחד מתוך חמשת התחומים (אומנות , מוסיקה, מחול, תיאטרון ותקשורת ומבקשים להוסיף תחום אחד נוסף. על בתי הספר לא להיות מתוקצבים על ידי משרד החינוך עבור תכניות העשרה באחד מתחומי האומנויות לדוגמה: בית ספר מנגן, תכנית קרב וכדומה. התחייבות כי השעות שיתווספו יהיו בתחום דעת האומנות אך לא בתחום שכבר נלמד בבית הספר אלא רק בתחום חדש שבית הספר בוחר להרחיב בו את לימודיו. לגבי המורים קובעים תנאי הסף: "כי המורים שילמדו יהיו מורים הקיימים במערכת. וכן חלל בית הספר מותאם לשם לימודי תחום הדעת וכולל ציוד מתאים". 

גורם במשרד החינוך מסר: " בתי הספר באילת לא קיבלו את המענק משום שאף בית ספר לא נענה לקול קורא".  
מעיריית אילת לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגליון


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש