פרסומת
דלג

ארבע וחצי שנות מאסר לאילתי ששדד וחטף קבצן הלוקה בנפשו

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: אילוסטרציה ● 11/1/2019 14:38 ● ערב ערב 2897
בית משפט המחוזי בירושלים גזר עונש מאסר של ארבע וחצי שנים על דוד מלול, תושב אילת לשעבר, הנאשם בעבירות של שוד בנסיבות מחמירות, חטיפה והתפרצות ● על פי כתב האישום, חטף מלול אדם שעוסק בקיבוץ נדבות הלוקה בשכלו ושדד ממנו 17 אלף שקלים
ארבע וחצי שנות מאסר לאילתי  ששדד וחטף קבצן הלוקה בנפשו

על פי כתב האישום  יצא מלול עם רכבו מאילת, בצהרי יום 18.8.14, והגיע לירושלים בשעות הערב. הוא פנה לחברו וביקש כי ישאיל לו רכב מסוג מזדה ששכר מחברת השכרת רכב. באותו יום, בסמוך, העביר החבר את הרכב למלול. החבר הינו מפעיל של אולם שמחות. המתלונן, הינו אדם בן 63 הלוקה בשכלו ומתקיים מקצבת נכות של הביטוח הלאומי, שנהג לקבץ נדבות באולם. מלול התקשר לחברו (מפעיל האולם) וביקש כי יודיע לו מתי יוצא המתלונן מהאולם, אך בתחילה  חברו סירב לעשות זאת. כמו כן, משחשד, כי דוד מתכוון לשדוד את המתלונן, שכידוע לו מסתובב עם סכומי כסף במזומן על גופו, התקשר מספר פעמים למלול, וניסה להניא אותו מלעשות כן. בסופו של דבר, אמר הנאשם למלול, לחכות בחוץ, כי "הוא (המתלונן) ייצא לאוטובוס" בסמוך לשעה 23:55 יצא המתלונן מהאולם. מלול ואדם נוסף, אשר פרטיו אינם ידועים למאשימה, התחזו לשוטרים, ניגשו למתלונן, וביקשו ממנו, ואף קיבלו לידם, מספר חפצים וכסף מזומן שהיה על גופו, והכניסו את המתלונן לרכבם. 

במהלך הנסיעה יצר  החבר קשר עם מלול כדי לתאם מקום פגישה להחזרת הרכב. מלול אמר לחברו: "אנחנו באמצע מעצר כרגע, עוד מעט נביא את החשוד", וזאת כדי להטעות את המתלונן. לאחר שהחליף את הרכב עם חברו נתן לו מלול 5000 שקלים כתמורה בעד הרכב. 
לאחר מכן נסעו מלול, האדם הנוסף והמתלונן לביתו של המתלונן. מלול נשאר ברכב והמתלונן והאדם הנוסף עלו לבית המתלונן ונטלו כסף נוסף מבית המתלונן. המתלונן והאדם הנוסף ירדו מבית המתלונן ואז מלול והאדם הנוסף אזקו את המתלונן וסתמו את פי בעזרת סלוטייפ. לאחר מכן נסעו עם הרכב לכיוון היציאה מירושלים. הם הגיעו לתחנת הדלק בשער הגיא ומילאו דלק. לאחר מכן נסעו לכיוון יסודות. שם, בשעות הלילה המאוחרות, הוציאו את המתלונן מן הרכב והשאירו אותו על הכביש הבינעירוני. המתלונן נמצא על ידי שוטרים כשהוא הולך בשולי הכביש  הבינעירוני לבדו לקראת שחר כשהוא מבולבל.

הנאשם הכחיש את מעורבותו בחטיפה ובשוד. ההרשעה התבססה בעיקר על עדות המתלונן, צילומים של מצלמות אבטחה לאורך הדרך ובתחנת הדלק  ומחקרי תקשורת. 
סגן הנשיאה השופט משה דרורי מצא כי  מלול ביחד עם שותף שאינו ידוע שדדו מהמתלונן סך של 17 אלף שקלים. לדבריו: "המסקנות העובדתיות ביחס לעבירת החטיפה הובילו לפאזל שלם, אשר ממנו הצטיירה מסקנה מפלילה, לפיה הנאשם הוא אכן זה שהיה מבצע החטיפה, הוא זה אשר נהג את הרכב שבו היה המתלונן החטוף. מבחינה משפטית, הוכחו היסודות של כפיית אדם ופיתוי באמצעי תרמית, בכך שהנאשם (ואדם אחר) התחזו לשוטרים, ובכך איימו על המתלונן, ובשל כך הוא נכנס לרכב ונחטף. אשר לסכומים שהוכח שנגנבו מאת המתלונן על ידי הנאשם (והאדם הנוסף) – לאור הסתירות והעדר עקביות לגבי הסכומים, נקבע לבסוף כי הסכום הינו 17,000 ₪.

חברו של מלול הואשם בעבירת סיוע לשוד ונידון ובמסגרת הסדר טיעון נידון למאסר של 9 חודשים. בטיעונים לעונש ביקשה ההגנה כי בית המשפט ייתן עונש מופחת ויתחשב בכך שמלול עבר תאונת דרכים קשה, נותח וכי הוא יושב על כיסא גלגלים ולפניו שיקום ארוך.  
השופט גזר את עונשו של מלול ארבע שנים וחצי שנות מאסר. מאסר על תנאי של 12 חודשים, אותו ירצה אם יבצע בתוך שלוש שנים מיום סיום ריצוי עונשו, עבירת שוד, או עבירת חטיפה.
מאסר על תנאי של 10  חודשים, אותו ירצה אם יבצע בתוך שלוש שנים מיום סיום ריצוי עונשו, עבירת התפרצות.
מאסר על תנאי של 8 חודשים, אותו ירצה אם יבצע בתוך שלוש שנים מיום סיום ריצוי עונשו, עבירת רכוש מכל מין וסוג שהוא, ובנוסף הושת עליו קנס בסך 17,000 ₪ ונקבע כי מלול יפצה את המתלונן בסכום של 50,000 ₪. 

השופט אף התייחס למצבו הבריאותי של מלול: "לאור מצבו הבריאותי של הנאשם, מן הראוי כי בשב"ס יערכו לנאשם הליכי קליטה מוקדמים, לרבות פתרונות מעשיים של הימצאות בתנאי מאסר שיתאימו למצבו הבריאותי". 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש