פרסומת
דלג

הנהלת בני אילת: ''אנחנו במלחמה, כל משחק מהיום מבחינתנו הוא כמו גמר גביע''

מאת: פיני גניסלב ● צילום: חיים דוד ● 11/1/2019 14:45 ● ערב ערב 2897
מחר (ו') בשעה 13:30 יעלו שחקני "בני אילת למשחק בית גורלי נגד בית"ר קריית גת ● קברניטי הקבוצה הודיעו על מצב חירום ● שחקנים שלא יוכיחו יכולת טובה במשחקים הקרובים ינופו מסגל השחקנים של בני אילת ● 7 שחקני חיזוק הצטרפו בחודש האחרון ל"בני אילת" וחלקם יופיעו כבר במשחק של מחר נגד קריית גת ● 4 שחקנים מתוך שחקני החיזוק שיחקו בעבר ב"בני אילת" ● בשבוע הבא מצפה לאילתים משחק חוץ קשה ביותר נגד מכבי קריית מלאכי, הניצבת יחד עם מכבי אשדוד במקום הראשון בטבלה ● השבוע מגיב דובר הקבוצה אלון יהב בהמשך לכתבה שפורסמה ב'ערב ערב' בשבוע שעבר
הנהלת בני אילת: ''אנחנו במלחמה, כל משחק מהיום מבחינתנו הוא כמו גמר גביע''
“כולנו הצטרפנו בהתנדבות”. טל שרוני ויהב אלון

   
נודע לי, שיש כעס מאוד גדול אצלכם בהנהלה, על כך ובצדק, שלא ניתנה לכם הזכות להגיב על הכתבה על "בני אילת" מהשבוע שעבר
זה לא סוד שהמצב של בני אילת הוא לא טוב. בשל כך, התכנסה העמותה של "בני אילת" לפני כחודש ימים ושם הוחלט בין היתר על צירוף מספר חברים לוועד המנהל של העמותה ובהם אני, יובל שריר, טל שרוני וראיד נופי. ההצטרפות שלנו ושל אחרים היא בעיקר כדי לסייע להשאיר את הקבוצה בליגה, וכן לבצע פעולות אחרות לטווח רחוק עבור המחלקות השונות באגודה. הכוונה היא לתוכנית רב שנתית לקידום בני נוער והענף הכדורגל באילת. כמו כן, יש בכוונתנו לארגן סדנאות מקצועיות למאמנים שכיום פעילים בבני אילת. חשוב שתדעו, שחתמנו על הסכם עם אחת הקבוצות מליגת העל. במסגרת ההסכם יגיעו מאמנים ממרכז הארץ כדי להעביר הדרכות למאמנים שלנו. כל זה, בעיקר כדי להכשיר את בני הנוער האילתים למצוינות ולהכין אותם בהמשך לקבוצת הבוגרים. 

מה הכעיס אתכם בכתבה שפורסמה בשבוע שעבר? 
זה לא כעס. בגלל שאני באתי מהכובע של עיתונאי ספורט, אני חושב שגם כשהקבוצה מפסידה וגם כשיתר המחלקות האחרות לא נראות טוב, לא צריך לשים את הקורבן ולשחוט אותו שש פעמים ואחרי זה לתלות אותו, ואחרי זה לדפוק בו כדור וכן לעשות וידוי הריגה. אני לא אומר לא לכתוב ביקורת. ביקורת זה מאוד חשוב, אבל מה שהיה בשבוע שעבר, זה היה הוצאה להורג. נכתב למשל: "הקבוצה יורדת ליגה...מחלקת הנוער מתחת לקו האדום".  אנחנו יודעים שהמצב לא טוב ואף אחד מאתנו לא מסתיר את זה. מאז שנכנסתי לאגודה אני פעמיים ברדיו כל שבוע וגם מוציא הודעות לעיתונות ולכן אנחנו גם לא מסתירים כלום. 

מה הגדרת התפקידים של חברי הוועד המנהל החדשים שהצטרפו לאחרונה לבני אילת?
יש כרגע הגדרת תפקידים, אבל נכון לעכשיו זה רק על הנייר. יש מי שמוביל בקבוצה והוא טל שרוני שהתמנה כיו"ר האגודה עם סמכויות. בנוסף אני קיבלתי את תפקיד של הדוברות ויחסי הציבור וכל האחרים שובצו בתפקידים שונים שמאוד חשובים לקידום האגודה, כגון יוסי ביטון גזבר, רועי אפלבאום כמנהל מחלקת נוער ותותי נופי כמנהל מקצועי. הדבר נעשה בין היתר כדי להוריד את העומס שיש על תותי תאמר, כי אי אפשר לשים  הכל על בן אדם אחד, שעשה ועושה כמיטב יכולתו לבני אילת. 

לאור ההתרחשויות שהיו בעבר בכל הנוגע לתפקיד היו"ר, מה יכללו סמכויות היו"ר?                                                                                                      
בדיוק כפי שזה משתמע. אנחנו כולם ביחד מקבלים את ההחלטות בעמותה. זה לא מה שהיה פעם במועדון.     
                                                                       
מה גורם לאנשים כמוך ולמכובדים נוספים, כגון: יובל, ראיד, טל ואחרים להקדיש מזמנם הפנוי ומכספם, לטובת ענף כדורגל שכמעט ולא מעניין אף אחד בעיר?                                           
חשוב שתדעו שאני וגם החברים הנוספים שציינת בכתבה נטולי אינטרס. אין לי ילדים שמשחקים באף אחת מהקבוצות.  כולנו הצטרפנו בהתנדבות מלאה ותורמים כמיטב יכולתנו. מה שמעניין אותנו זה קידום ענף הכדורגל בעיר וכן לשתף את ילדי המועדון בפרויקטים חינוכיים ולמצוינות. בנוסף, יש לנו כוונה להחזיר את כיתות הלמודים, בדיוק כפי שהיה בעבר. בנוסף לכל, נשים דגש על חינוך של הילדים למצוינות, תחום שעבדתי בו אישית במכללה, במשך שנים רבות.           

במהלך החודש אחרון יגיעו ל"בני אילת" שישה שחקני חיזוק. עד כמה לדעתך זה יפגע לכם בתקציב השוטף, שכן מדובר על הוצאה של כ-100,000 ₪                                                     
גייסנו חלק נכבד מהסכום מתרומות שגייסנו עד כה, אצל חלק מבעלי עסקים בעיר. במקביל, שוחררו מספר שחקנים מהקבוצה וכן קיזזנו בשכר של חלק מהשחקנים. כך שאפילו עם כל החיזוקים ועם כל ההוצאות, לא נכנסנו לחריגה כלשהי.                
                                                                           
לפני כ-25 שנה היו מגיעים למשחקים בליגה ב' כ-1000 אוהדים בממוצע למשחק. נכון להיום, לאחר שכמות התושבים גדלה פי כמה, מגיעים בקושי כ-80 אוהדים למשחק. איך מחזירים את הקהל?                              
החזרת הקהל בנויה ממספר שלבים. הראשון, להפוך את הקבוצה ליותר אטרקטיבית, שתהיה קבוצה מצליחה עם הרבה ניצחונות...זה לא סוד שעם הניצחונות והצלחות הקהל חוזר למגרשים וכך יהיה לדעתי גם באילת. הדבר השני, יש בכוונתנו להגדיל את ארגון האוהדים בראשותו של ליעד יהודה, שמלווה הרבה שנים את הקבוצה, גם בטוב וגם ברע.
                        
האם לדעתך, שחקני החיזוק שהגיעו לאילת מספיק טובים כדי להשאיר את בני אילת בליגת ב?                                                                                                                        

חד משמעית כן. יחד עם שחקני הרכש, האימונים האחרונים הפכו להיות הרבה יותר מקצועיים. קיימנו שיחות עם שחקנים ואמרנו להם שמבחינתנו בשבועות הקרובים מבחינתנו זה צו 8  עבורם וגם עבורנו. החל מהמשחק של מחר, מול ביתר קריית גת (13:30) , זה יהיה עבורנו כמו גמר גביע לכל דבר. השחקנים מגיעים מחר  "להתאבד על המגרש "ומי שלא יוכיח את עצמו פשוט ימצא את עצמו מחוץ לסגל.   
                                                                                     
מסתבר שחומר השחקנים הקיים כיום באילת, ללא שחקני רכש, לא מספיק טוב כדי לשרוד מדי שנה בליגת ב'                                                                                                                       
זה נכון ולכן התחלנו בפיילוט עם קבוצת מליגת העל שכרגע אני לא יוכל לומר את שמה. לאילת יגיעו מספר מאמנים מאותה קבוצה כדי להדריך ולסייע לכל המחלקות בבני אילת וכן גם לקבוצת הבוגרים. הדבר ללא ספק, תוך שנה שנתיים עם צירוף של מאמן כושר, תזונה נכונה, יועץ מקצועי ושירותים נוספים, יביאו לכך שיהיו לנו קבוצות הרבה יותר טובות. השאיפה שלנו היא שהקבוצה הבוגרת תככב בליגה א' ושקבוצות הנוער, הנערים וכן קבוצות הילדים ישחקו בליגות העליונות, ככל האפשר. לדעתי תוך שנה/שנתיים כבר נראה תוצאות על הפעילות שלנו.  
                           
מדוע לדעתך צריך בקבוצה ליגת ב' שני מאמנים שוערים בשכר?                                                       
אכן יש לנו שני מאמני שוערים בשכר באגודה. אחד לבוגרים, אחד למחלקת הנוער.    
                    
בנוסף לכל יש אצלכם שתי קבוצות, גם בבוגרים וגם נערים ב' שני מאמנים בשכר לכל קבוצה. מדוע צריך את זה?                                                                                                      
לגבי העוזר בנערים ב', אביב דדו, קיימת בימים אלו התנהלות של הנהלה מול השחקן. בשלב זה, אין לנו כל כוונה להיכנס לפרטים בשל צנעת הפרט. לגבי אחרים שציינת, אלו הצרכים של האגודה נכון להיום.                       
                                                                  
חלוץ הרכש שהובא לאילת, לפני כחודש ימים, שוחרר ועזב את העיר. עם סגירת חלון העברות הסתבר שהשחקן לא הספיק להירשם לשום קבוצה בארץ. האם יש בכוונתכם לחדש את הקשר אתו?                            
אין כל כוונה כזאת. נועם מזרחי שוחרר בהסכמה של שני הצדדים. הוא לא תרם מספיק לאגודה. גם כך הוא לא רצה להישאר ולכן הגענו להחלטה משותפת והוא שוחרר.                                                                                                     


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש