פרסומת
דלג

ערן יצחק ימשיך לשמש כעוזר המאמן של דרוקר

מאת: פיני גניסלב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 11/1/2019 14:50 ● ערב ערב 2897
אם לא יהיו תקלות של הרגע האחרון הרי שכבר במוצ"ש יחזור ערן יצחק לשמש כעוזר המאמן לצדו של שרון דרוקר ● מה באמת עמד מאחורי הטענה כי חוזהו של ערן יצחק לא עבר את הבקרה התקציבית? למה לא הסכימה הנהלת אילת לעמוד מאחורי החוזה הראשון שנחתם מול יצחק ומי הצליח להשיג פשרה בין הצדדים? ● יו"ר הפועל מול הים אילת נחי אינדיק ברך על המוגמר: "הכל הסתדר, אנחנו ממשיכים קדימה"
ערן יצחק ימשיך לשמש  כעוזר המאמן של דרוקר
בהפועל אילת, חוזים הם בגדר המלצה בלבד. ערן יצחק

אחרי שני משחקים בהם עמד לבדו מאחורי הקווים, יכול המאמן שרון דרוקר לנשום לרווחה, שכן תודות למעורבות שלו, אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון (ובהפעול אילת כמו בהפועל אילת הכל יכול לקרות), עוזר המאמן שלו ערן יצחק יחזור למגרש במשחק הבית הקרוב במוצ"ש מול הפועל חולון.
באילת אמנם ניסו לשדר כי חוזהו של ערן יצחק לא עבר את הבקרה התקציבית ולכן הוא לא יכל לעמוד מאחורי הקווים בשני המשחקים האחרונים, אלא שבפועל, מאחורי הקלעים התנהלה מלחמה לא קלה בין עוזר המאמן להנהלת הקבוצה סביב נושא השכר.

 

לא עומדים בהסכמים


הכל התחיל בתחילת העונה כשלאחר חמש עונות כעוזר המאמן של הפועל אילת בתנאי שכר לא משהו בלשון המעטה, שמח היו"ר החדש של הקבוצה, נחי אינדיק, לבשר קבל עם ותקשורות כי עוזר המאמן ערן יצחק לא זו בלבד שהוחתם לשתי עונות באגודה, אלא שכפי שהובטח לו עוד על ידי היו"ר הקודם מוטי אמסלם ז"ל, הוחלט להטיב לו העונה את תנאי השכר.
בתחילת העונה כשהיו"ר אינדיק עדיין האמין כי הגרעון של איל עומד רק על כ– 600 אלף ש"ח, הוא לא היסס על חתימה על חוזה מכובד ומכבד מול ערן שסומן על ידו בגלוי כמי שביום מן הימים יאחוז במושכות של הקבוצה המקומית, אחרי הכל מדובר בבן אילת, שרשם קריירת משחק ואימון מכובדת ומין הראוי היה לקדמו.
אלא שמאז זרמו הרבה מים עכורים בנהר. מה שנדמה היה כגרעון קטן התגלה אט אט כגרעון מפלצתי כשבהנהלת אילת בעצמה מופתעים לגלות עוד ועוד בורות וחובות מהעונה שעברה, מה שהצריך הידוק מיידי של החגורה. בד בבד עם הוספתם של אנשים להנהלה, ביניהם איש העסקים טל יצחק ומנהל אגף הספורט בעירייה יעקב מלכה, הוחלט על קיצוץ כל החוזים 'הנדיבים' עליהם סוכם בין נושאי התפקידים בקבוצה לבין ההנהלה החדשה כשלמי שלא היה מוכן לקצץ הוראתה הדרך החוצה.
חרב הקיצוצים הגיעה כמובן גם לעוזר המאמן יצחק, שגילה להפתעתו שלמרות שבידו חוזה חתום על ידי יו"ר הקבוצה נחי אינדיק שבאמת ובתמים ביקש לפרגן לו, המציאות הכלכלית הצביעה על מצב שונה. כך או כך, הקבוצה ויצחק יצאו לדרך, כשלמרות הבקשה לקצץ, ערן סרב וקיבל את שכרו בהתאם לחוזה הראשוני שנחתם מולו. אמנם גם הוא קיבל את משכורתו בשני חלקים, בשל קושי בתזרים ועדיין המשכורת הגיעה.

 

תקצץ או תקוצץ


אלא שלאחרונה התבשר יצחק שככה הדברים לא יכולים עוד להמשיך. הנהלת הפועל מול הים אילת הניחה על שולחנו טיוטת חוזה מתוקנת שקיצצה בבשר החי. "בלי שום הבנה, בלי שום התחשבות, בלי להבין שמדובר כאן באיש משפחה, מפרנס, שמחזיק ביד חוזה כדת וכדין הם הסבירו לו שאם לא יסכים לחתום על החוזה החדש שקיצץ משמעותית בשכרו, הם יראו לו את הדרך החוצה", מספר השבוע מקורב ליצחק. בבדיקה מול גורם בהנהלה נמסר כי החוזה החדש מול יצחק הוא עדיין חוזה מכבד, הגבוה באופן משמעותי מזה של העונה שעברה, ועדיין יצחק סרב לחתום על החוזה החדש. עד כדי כך משכו שני הצדדים בחבל שלפני שבוע, במשחק הבית מול הפועל תל אביב הובהר ליצחק כי מאחר ולא חתם על החוזה החדש, הוא לא הועבר בבקרה התקציבית כנדרש והוא לא יוכל לשמש במשחק כעוזרו של דרוקר. 
כשערן לא הופיע על המגרש הרבה גבות הורמו. באילת טענו כי ערן לא עבר את הבקרה התקציבית, כשאף אחד לא ידע ממש את הסיפור מאחורי הקלעים. ביום חמישי שלפני משחק החוץ מול מכבי תל אביב, נעשה מאמץ של הרגע האחרון להגיע לפשרה בין הצדדים. בישיבת חירום אותה יזם המאמן דרוקר ובה היו נוכחים דרוקר עצמו, ערן יצחק היו"ר אינדיק ועורך הדין של הקבוצה אפריים רהב, סוכמו צעדים לפשרה. 
אפילו לחיצת יד הייתה כשהיה ברור שיוצאים לדרך חדשה עם הבנות ופשרות מצד שני הצדדים ואולם האכזבה הייתה גדולה כשלמחרת בישיבת ההנהלה שוב לא אושר ההסכם החדש. "זו הייתה סטירת לחי גדולה בעיקר למאמן שרון דוקר שהבין שהוא עולה למשחק הקשה מול מכבי תל אביב לבדו", מספר מקורב לקבוצה. פעם נוספת הובהר לערן יצחק על ידי הנהלת הקבוצה כי אם לא יסכים לחתום עדיין על החוזה המקוצץ הוא לא ייסע למשחק. וכך היה. ערן לא חתם ודרוקר מצא את עצמו לבדו מאחורי הקווים מול מכבי תל אביב. ראוי לציין כי במסגרת הקיצוצים בקבוצה, נאלץ דרוקר זה מכבר להיפרד מצביקה, עוזר המאמן השני שלו, מצב עמו רק מעטים מהמאמנים המובילים בליגה היו מוכנים להשלים.
כך או כך, השבוע סערו הרוחות בקבוצה. כלפי חוץ ניסו כולם לשדר עסקים כרגיל כשמתחת לפני השטח הכל געש ורתח. כשנדמה היה כי הסאגה לא עומדת להסתיים וכי גם במשחק הבית הקרוב במוצ"ש מול הפועל חולון יהיה המאמן דרוקר לבדו, שוב יזם המאמן ישיבה ושוב יצאו הצדדים עם סיכומים חדשים וויתורים הדדיים שעיקרם שיצחק יוותר שוב השנה על שורה של תוספות עליהן יפוצה בעונה הבאה. מי מבטיח לו שתהייה קבוצה בעונה הבאה? מי מבטיח לו שיהיה תקציב לעמוד בהבטחות שניתנו לו? אף אחד, הרי באילת כמו באילת הוכח גם במקרה הזה שגם כשיש לך חוזה ביד זה עדיין לא מבטיח לך שום דבר.

בסיום הישיבה מסר יו"ר הקבוצה נחי אינדיק כי הדברים בין הצדדים סודרו וההדורים יושבו והכל חוזר לשגרה.
מאמן הקבוצה שרון דרוקר לא הסכים להתייחס לנושא מעל גבי העיתון ואמר רק: "מה שיש לי לומר אני אומר להנהלה".
ערן יצחק סרב להתייחס לנושא ואמר: "אני מאוד מקווה שמדובר רק בבעיה טכנית שתיפתר. אני לא יודע מה קורה, ההנהלה אולי יודעת טוב ממני. אני רק רוצה לחזור לקבוצה שלי ושהכל כבר יהיה מאחורי".

 

רצף הניצחונות נשבר בתל אביב


אחרי 10 ניצחונות רצופים, הצליחו שחקני מכבי תל אביב לשבור את הרצף בניצחון ביתי 91:101. אילת נשארה בתמונת המשחק לאורך כל הדרך ואף הצליחה לעלות ליתרון 4 נקודות ברבע האחרון, אלא שהספסל הארוך של מכבי תל אביב לעומת הספסל הקצר של אילת עשה את שלו, לקראת סיום המשחק למכבי היה את הכוח ללחוץ על הגז ולברוח לניצחון. באילת בלטו במשחק גי פי טוקוטו עם 21 נקודות ואלייזה בראיינט עם 20 נק'. סולימן בריימו תרם עוד 17 נק'.
בשבת הקרובה בשעה 20:00 תארח אילת בבית את מובילת הטבלה הפועל חולון לשמחק חם במיוחד.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש