פרסומת
דלג

בעל רשת מלונות בראון בהצהרה דרמטית: ''נפתח מלון באילת עם כשרות של ארגון צהר''

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 18/1/2019 16:46 ● ערב ערב 2898
האם לראשונה יקום באילת מלון שיפעל תחת כשרות ארגון רבני 'צהר'? ● כך לפחות עולה מהצהרתו של מנכ"ל רשת מלונות בראון שחתמה עם היזם האילתי אבי כראל על חוזה ניהול של המתחם שעתיד לקום בשטח שמול משטרת אילת ונמל התעופה המתפנה ● הפרויקט יבנה כפרויקט משולב של מגורים ומלונאות והוא מיועד לדברי כראל ל: "גמלאים מבוססים שבאים לסופ"ש או לחופשה בקיץ"
בעל רשת מלונות בראון בהצהרה דרמטית: ''נפתח מלון באילת עם כשרות של ארגון צהר''
"מצד אחד יש לך דירה לכל דבר מצד שני אתה יכול לרכוש שירותים מלונאים". כראל

האם בתוך שנתיים שלוש יחנך באילת המלון הכשר הראשון שלא בהשגחת הרבנות הראשית? כך לפחות עולה מהצהרתו הדרמטית של בעלי רשת המלונות בראון שחתמה על הסכם ניהול עם היזם אבי כראל שעומד להקים באזור התיירות של אילת מלון בוטיק פרימיום שישלב מגורים לצד מלונאות. בראיון למוסף ממון של ידיעות אמר אביגד: למה אני חייב להיות כשר בכשרות הרבנות הראשית? המלונות שלנו יהיו כשרים, אבל ברבנות החדשה של יצהר. המשגיח של יצהר מקפיד לא פחות במטבח, אבל לא מתערב לי במוזיקה בסופי שבוע". דברים אלו נאמרים על רקע הודעתו הדרמטית לא פחות של ראש עיריית טבריה החדש, רון קובי, שהבטיח במהלך מערכת הבחירות להגביל את השפעתה של האוכלוסייה החרדית בעיר, המהווה כ-20% מתושבי העיר. במסגרת זו, הוא הורה לעירייה לנהל מגעים עם ארגון רבני צהר, על מנת שייקחו על עצמם את הפיקוח על הכשרות במלונות טבריה, ובהמשך גם את מערך הפיקוח על עסקים פרטיים ואף על מערך הנישואים. בטבריה פועלים כיום 32 בתי מלון. לידיעות אחרונות אמר קובי: "הכניסה של רבנות צהר לתחום הכשרויות עשויה להביא חיסכון תפעולי למלונות". אבי זנדברג, בעל מלון אסטוריה ויו"ר התאחדות המלונות בטבריה, אמר באותו ראיון: "פעם מערך הכשרות התעסק רק בהכנת מזון, אבל היום הוא מתמקד גם באווירה שיש במלון. את זה קשה לנו לקבל". עוד הוסיף, "במקום לחייב את המלון לרכוש סלט שעולה פי כמה מירקות רגילים, המשגיח של צהר ינקה את הירקות, יברור בעצמו קמח וחומוס, וכך ייחסך כסף רב". 
בראיון ל'ערב ערב' אמר הרב רפי פוירשטיין העומד בראש הארגון: "יש המון פניות, אנחנו מוצפים אני לא יודע לומר אם היו פניות מאילת, ביניהם עשרות גופים שעד היום היו בלי כשרות ומבקשים כעת להפוך כשרים, אילת מאוד חשובה לנו בהיותה עיר תיירות והיינו שמחים להיכנס אליה".

 

פוטנציאל Airbnb


הצהרתם המשותפת של אביגד וכראל מגיעה לאחר כישלון המו"מ שניהל ביולי 2018 כראל עם קבוצת אקור (Accor) שהינה קבוצת המלונאות השנייה בגודלה בעולם ומפעילה שורת מותגים, ביניהם: מלונות נובוטל, אורביס, איביס, מרקיור וסוויס. הקבוצה היתה צפויה להיכנס לאילת תחת המותג הצעיר והמעודכן שלה 25hours. אך לבסוף החליטה שלא להיכנס לישראל בשלב זה. 
כראל מסר בהודעה לתקשורת שפרסם, כי: "בראון 42 מעלות הוא מוצר חדש בישראל ובוודאי באילת. מצד אחד מתחם מלונאות מופרד מהמגורים. הדירות נמצאות בבעלות הדיירים בטאבו, כלומר מדובר בדירות לכל דבר שהרוכשים יכולים לשהות בהן 365 יום בשנה. מצד שני הם יכולים לקבל את כל שירותי המלון, המתקנים שבו וליהנות בנוסף משדרת בילויים וקולינאריה משובחת".
ואולם בראיון לממון הודה כי: "המלון מיועד לאוכלוסייה תל אביבית, ולתושבי חוץ שרוצים שתהיה להם דירת נופש באילת...אני רואה בעיני רוחי את הדיירים כגמלאים מבוססים שבאים לסופ"ש או לחופשה בקיץ". 
כראל אף רמז לפוטנציאל המסחרי של הדירות כדירות Airbnb: "הצרכן הישראלי הבין שתמורת הון עצמי נמוך יחסית הוא יכול לרכוש דירה באילת, להשכיר אותה רוב השנה ולהשתמש בה לצרכי הנופש של משפחתו. בישראל מדובר בתופעה חדשה יחסית אבל באירופה וארה"ב מאוד מקובל לרכוש דירה ולפקוד אותה בחודשי הקיץ ובסופי שבוע".
הפרויקט, שייקרא "בראון 42 מעלות", יכלול מתחם מגורים הכולל 223 דירות בנות 2 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים בבעלות פרטית וכן מלון חמישה כוכבים הכולל 155 חדרים. לצורך הקמת החלק המלונאי בפרויקט, קבוצת כראל חתמה עם רשת מלונות בראון על הסכם שכירות וניהול במסגרתו הרשת תמתג את המתחם כולו. כמו כן הרשת תנהל את בית המלון ותעניק שירותים מלונאים לדיירי מתחם המגורים שירצו בכך. מדובר בהסכם ל-25 שנה בהיקף כספי של כ-150 מיליון שקל. 
המתחם שתוכנן על ידי אדריכל העל יהודה פייגין טרם קיבל היתר בניה, אך כראל מצהיר כי על פי התכנון הבנייה תסתיים בתוך כשלוש שנים. ההשקעה הכוללת בפרויקט צפויה לעמוד על 350 מיליון ₪.

 

מצד אחד דירה, מצד שני מלון


כראל הוסיף כי "אחת הבעיות שזיהינו באילת היא שהרבה ישראלים רכשו בעבר דירות נופש בעיר ולאחר מכן גילו שצריך לנקות אותה, לרכוש מזון לפני שמגיעים אליה, לכבס ובקיצור לעבוד ולא לנפוש. בפרויקט הזה אנחנו נותנים מענה לבעיה הזאת. מצד אחד יש לך דירה לכל דבר מצד שני אתה יכול לרכוש שירותים מלונאים ולפני שאתה מגיע לדירה שלך צוות המלון יגיע, ינקה אותה ויכין אותה למגורים". 
דירת 2 חדרים בשטח של 46 מ"ר ומרפסת של 14 מ"ר תעלה החל מ-1.1 מיליון שקל ודירות גן החל מ-1.3 מיליון שקל. 
בראון 42 מעלות ממוקם על כביש הערבה ובצמוד לשדה התעופה הישן שצפוי להתפנות בחודשים הקרובים. המתחם המשתרע על פני 15 דונם נרכש לפני כשנה וחצי מחברת טרמוסינטקס אחזקות בבעלות אריק יעקב וסמואל שטקר תמורת כ-40 מיליון שקל. 
קבוצת כראל מחזיקה בבעלותה נדל"ן במרכז הארץ ובאילת וכן מסעדות מובילות באילת. בימים אלו הקבוצה מקדמת בין היתר את פרויקט הפינוי בינוי הראשון באילת בשכונת יעלים. 


חדשות אילת - ערב ערב באילת