פרסומת
דלג

מאות יצאו להפגין כנגד סגירת שדה דב

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: חיים דוד ● 18/1/2019 16:49 ● ערב ערב 2898
מאות מתושבי אילת נעתרו לקריאתה של עיריית אילת ויצאו להפגין מול אירוע הלאומיאדה שאירח את חברי מרכז הליכוד בסוף השבוע האחרון ב'קלאב הוטל' ● חברי כנסת רבים הביעו תמיכה במאבק ● אהובה לוי תושבת העיר: "מי שאומר שנתב"ג יכול להחליף את שדה דב מעולם לא היה צריך להמתין שבע שעות לאחר טיפול כימותרפי למטוס שמאחר"
מאות יצאו להפגין כנגד סגירת שדה דב
התנועה בכביש 90 שובשה למשך זמן ההפגנה

מאות מתושבי אילת ניצלו את אירוע הלאומיאדה שנערך בסוף השבוע שעבר במלון קלאב הוטל, על מנת למחות כנגד הכוונה לסגור את שדה דב. המפגינים שיבשו את תנועת הרכבים בכביש 90 משדה התעופה ועד לרחבת מלון קלאב הוטל, שאירח את הלאומיאדה (לשעבר הליכודיאדה) על 2000 חברי הליכוד שהתארחו בה. 
על פי החלטת הממשלה מיולי 2018, כמו גם מהודעת ראש הממשלה בנימין נתניהו,  שהוצאה בעקבותיה, אמור שדה דב להסגר לפעילות אזרחית וצבאית בחודש יולי השנה וזאת במטרה לפנות את השטח השייך בחלקו לבעלי קרקעות פרטיים, לצורך פיתוח נדל"ני עבור העיר תל אביב. עד כה נדחתה סגירתו של השדה ארבע פעמים בלחץ הגורמים המובילים את המאבק, ביניהם עיריית אילת, ארקיע, התאחדות המלונות ובית החולים יוספטל.  
במהלך ההפגנה עלו לבמה תושבי אילת הנדרשים לקבלת טיפולים רפואיים במרכז הארץ. הנואמים סיפרו על הקושי הרב הכרוך בהגעתם מאילת לבתי החולים השונים ברחבי הארץ, זאת לאור מיעוט השירותים הרפואיים הניתנים בעיר. הם קראו לראש הממשלה לדחות את סגירת השדה עד להקמתה של חלופה ראויה, אותה הציג ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, התומך בהותרת מסלול נחיתה בסמוך לקו החוף, דבר שיאלץ להקטין את תכניות הבנייה באזור מ-16,000 יחידות דיור ל-8,000 בלבד. 
אהובה לוי, תושבת העיר, הנדרשת לטיפולים רפואיים בבית החולים איכילוב בתל אביב אמרה מעל הבמה: "מי שאומר שנתב"ג יכול להחליף את שדה דב מעולם לא היה צריך להמתין שבע שעות לאחר טיפול כימותרפי למטוס שמאחר".
שירז קדם, החולה במחלה כרונית נדירה ומקבלת טיפול הניתן אך ורק בבית החולים תל השומר אמרה: "ההחלטה לסגור את שדה דב תמרר לי את החיים, תגרום לי לסבל רב ונוסף של נסיעות מתישות אחרי טיפולים והמתנה לטיסות, מכיוון שהזמינות של הטיסות לנתב"ג תרד".
מאיר יצחק הלוי אמר: "ההפגנה הזו היא הפעולה הציבורית הראשונה בשרשרת של פעולות חריפות, עד שנסגור לחלוטין את העיר כולל את שדה התעופה אילת רמון. ההחלטה לסגור את שדה דב המשמש כתחנה הציבורית שלנו מבלי לספק חלופה ראויה היא החלטה רעה ומרושעת הסובלת מזחיחות ואכזריות לא מובנת. לא נאפשר לאיש לחסל את העיר ולפגוע בתושביה". 
כיום טסים בקו שדה דב - אילת כ-800 אלף נוסעים בשנה והוא משמש עבור אילת "צינור חמצן", או כ"תחנה המרכזית" של העיר, שלא לדבר על מאות אלפי הנופשים המגיעים לעיר דרכו. אין למעשה כיום חלופה ממשית לכמות טסים כה גדולה ולטענת יצחק הלוי וחברת ארקיע, נתב"ג אינו ערוך לקליטת מסת הטסים בטיסות הפנים ארציות במלואה.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש