פרסומת
דלג

עיריית תל אביב יוזמת תעריף ארנונה גבוה יותר עבור דירות Airbnb

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 18/1/2019 16:59 ● ערב ערב 2898
עיריית תל אביב החליטה לייקר את תעריף הארנונה לדירות Airbnb מייד לאחר האירוויזיון ● גם באילת מוכפל מידי שנה מספר דירות אלו, כאשר רק בשנתיים האחרנות הוא גדל ב-271 דירות ● האם תלך עיריית אילת בעקבות תל אביב?
עיריית תל אביב יוזמת תעריף ארנונה גבוה יותר עבור דירות Airbnb
הרציונל של מלחמה במחירי השכירות לא מתקיים באילת כמו בתל אביב. חוף תל אביב

מועצת עיריית תל אביב החליטה ביום ב' השבוע, להעביר הצעה לסדר, אשר תידון בוועדות ההנהלה והכספים של העירייה, ולפיה השכרת דירה לתקופה בת למעלה מ-3 חודשים במתכונת Airbnb, יחויב בתעריף ארנונה גבוה מזה של מגורים. בעיריית תל אביב הסבירו השבוע כי נערכה על ידם עבודת מטה באמצעות התאגיד העירוני, עיר עולם ותיירות, ביחד עם המרכז למחקר כלכלי חברתי של העירייה, וממצאיה העלו כי דירות אלה הן שהובילו לעלייה הגדולה במחירי השכירות בעיר. "ההצעה התקבלה נוכח העלייה החדה במספר דירות ה-Airbnb המושכרות באופן מסחרי לתקופות ארוכות, והפגיעה הנגרמת עקב כך לאורח החיים של התושבים בפרט ולמחירי הדיור בשוק השכירות בכלל", נמסר.  בעירייה מתכוונים להחיל את התעריף החדש החל מחודש יולי השנה, וזאת על מנת שלא לפגוע באירוח תחרות האירוויזיון, הצפויה להביא לעיר כמות לא רגילה של תיירים עבורם נדרשות דירות Airbnb.
'ערב ערב' פנה לעיריית אילת וביקש לדעת האם תשקול אף היא לפעול כעיריית תל אביב ולייקר את תעריפי הארנונה לדירות אירוח על בסיס יומי, המהוות נתח לא קטן בשוק התיירות המקומי. 

כזכור, פרסם אתר השוואת מחירי המלונות - הוטלס קומביינד, כי באילת נוספו בשנת 2016 136 דירות Airbnb, ובשנת 2017 נוספו 135 דירות נוספות. מגלישה באתר עולה כי בכל רגע נתון פנויות בו בין 200-300 דירות בעיר, תלוי בעונה. עם זאת, בניגוד לתל אביב, לא פגע שוק זה בשוק השכירות המקומי ובעיר לא נרשמה עלייה במחירי השכירות בשנים האחרונות. מעיריית אילת לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש