פרסומת
דלג

פרויקט מחיר למשתכן באילת יוצא סוף סוף לדרך

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 18/1/2019 17:00 ● ערב ערב 2898
לאחר עיכוב של כשנתיים וחצי מסתמן כי פרויקט מחיר למשתכן ברובע 6 באילת יוצא לדרך ● לעת עתה מדובר בשני מתחמים בלבד מתוך 15 מתוכננים ● העבודות צפויות להסתיים בתוך כשנה וחצי
פרויקט מחיר למשתכן באילת יוצא סוף סוף לדרך
האזור בו אמור לקום פרויקט "מחיר למשתכן" ברובע 6

בקרוב יחלו העבודות לבניית דיור למשתכן בשניים מתוך 15 מתחמים זאת בהתאם להיתר בניה, עליו חתם השבוע ראש העירייה -מאיר יצחק הלוי. בשני המתחמים הראשונים  הממוקמים ברובע 6 בשכונת השחמון, ייבנו 18 יחידות דיור בשני בניינים בני 3 קומות. המתחם כולל מחסנים, חניה לכל דירה וגינה משותפת. את העבודות יבצע הקבלן עמרם אברהם. 10 מתחמים נוספים של הקבלן, נמצאים בישורת האחרונה להשלמת הדרישות על ידי היזם לפני מתן היתר בניה ותחילת העבודות גם כן, ולדברי הקבלן סמי נופי לו חמישה מתחמים בפרויקט זה: "בתוך חודש וחצי נקבל את כל האישורים ונצא לדרך גם בשאר המתחמים. זה לקח כשנתיים וחצי של עיכובים אבל בעזרת השם יוצאים לדרך". 
במסגרת הפרויקט באילת, צפויות להבנות 184 דירות ברובע 6 בשכונת השחמון ובהמשך 138 יחידות דיור ברובע 11 בשחמון ו – 84 יחידות דיור ברובע 2 בשחמון. 
עם זאת נכון להיום הוגרלו רק 58 דירות ברובע 6 במסגרת הפרויקט, מתוכם זכו 47 אילתים בהגרלה. בהגרלה קודמת שנערכה ל-161 יחידות ברובע 6 טרם הוזמנו הזוכים לבחור את דירתם. 
כזכור, לווה הפרויקט בלא מעט בעיות ועיכובים, בין היתר, הודיעו  הקבלנים בחודש יוני 2018 כי יסרבו לקבל לידם את המתחם מחברת מבנה תעשייה האמונה על פיתוח התשתיות בשטח לאור מחדלים רבים שנתגלו לטענתם בביצוע עבודות התשתית במקום. לאחר מכן דרשה הוועדה המקומית בעיריית אילת מהקבלנים להוסיף למפרט הבניינים מעליות. הקבלנים ערערו על ההחלטה אף ערעורם נדחה, בתגובה הבטיחו אלה לתבוע את העירייה בהמשך על הוצאותיהם הנוספות בגין התקנת המעליות. לאחרונה אף נדחה ערעור של הקבלן עמרם אברהם שטען כי טעות טכנית שביצע בהגשת מכרז לבניית הפרויקט ברובע 6 הביא לפסילת הצעתו וכתוצאה מכך זכתה הצעה המייקרת את הדירות בפרויקט ב-100 אלף ₪. הערעור נדחה.  גם הדיירים בפרויקט הסמוך לפרויקט "מחיר למשתכן" קבלו על כי הקמת הפרויקט ליד ביתם יוריד את ערך דירותיהם בעתיד, אף התנגדותם שהוגשה באיחור ניכר נדחתה אף היא.
ראש העירייה, שהוביל את המהלך מול משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל על מנת לקדם פתרונות דיור לזוגות צעירים ציין: "זוהי הסנונית הראשונה של עשרות דירות שיוצעו במחיר למשתכן לזוגות צעירים ויהוו עבורם "קרש קפיצה". אני שמח על כך שלצד שיפור איכות החיים בשכונות הוותיקות יזכו זוגות צעירים לאיכות חיים ולבית חדש". 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש