פרסומת
דלג

הג’ודו כבש את ה’אייס מול’

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 6/2/2019 12:10 ● מה נשמע 586
קרוב ל – 1000 למעלה מ-1000 ג'ודאים מכל רחבי הארץ לקחו חלק בסוף השבוע בפסטיבל הג’ודו המסורתי שכבש את קניון ’אייס מול’ ● לצד המכובדים וחברי נבחרת ישראל , קטפו האילתים מדליות לרוב
הג’ודו כבש  את ה’אייס מול’
הישגים יפים לג’ודוקאן אילת

זו הייתה חגיגה של ג'ודו שחזרה לקניון ה'אייס מול' בעיר זו הפעם החמישית ברציפות. פסטיבל הג'ודו המסורתי הפך לסוף השבוע האחרון את זירת ההחלקה על הקרח בקניון למתחם ג'ודו שכלל לא פחות מ – 10 זירות עליהן התקיימו בו זמנית התחרויות השונות. זה התחיל ביום רביעי אחר הצהריים בשקילת המתחרים והתאמתם לקטגוריית הגיל והמשקל. ביום חמישי יצאה אליפות גביע האיגוד לקבוצות לדרך וביום שישי התקיימה במקום תחרות היחידים. בשבת בבוקר נחתמה חלגיגת הג'ודו באימון של נבחרת ישראל עטורת הפרסים והמדליות הבינלאומיות יחד עם משתתפי האירוע צעירים ומבוגרים כאחד.
לצד השבחים להם זכו המארגנים בהם אנשי אגף הספורט בעירייה, היתה למתחרים האילתים בתחרות עדנה. עשרות מתחרים משתי קבוצות הג'ודו הפועלות בעיר ייצגו את אילת בתחרות: קבוצת ג'ודוקאן בניצוחו של המאמן דוד בן ארבון ונבחרת הג'ודו של רשת המתנ"סים בעיר בניצוחו של המאמן ירדן דקר. 

 

ורק ראש העירייה לא הגיע


למרות הצלחת האירוע, למרות העובדה שכ- 3000 איש, ביניהם ג'ודאים, מאמנים, אנשי צוות ובעיקר משפחות, מילאו את העיר, ולמרות כל בכירי הענף שהגיעו לתחרות בכללם חברי נבחרת ישראל בג'ודו, לא הגיע ראש העירייה מאיר יצחק הלוי לטקס חלוקת המדליות.
"יש בזה מן הזילזול", אמר השבוע בכעס רמי הרשקו, מבעלי קניון 'אייס מול' בעיר ומייזמי פסטיבל הג'ודו שהבהיר כי בשום עיר אחרת בה היה מתקיים פסטיבל ספורטיבי גדול שכזה לא היה ראש העירייה נעדר מטקס חלוקת הפרסים. "יש בזה טעם לפגם", הבהיר הרשקו ואף ציין כי ישקול בשנה הבאה האם לקיים את האירוע שוב באילת. לצד כעסו על ראש העירייה, שיבח הרשקו השבוע את סגן ראש העיר, סטס דינקין, שלדבריו עמד לצידו במשך ארבע שעות וחילק מדליות לכל הספורטאים. "דבר אחד טוב יצא השנה מהתחרות", סיכם הרשקו- "שיצרתי לי חבר חדש בדמותו של דינקין".

 

יש כבוד. נבחרת המתנ”סים

 

אלופים משלנו


השנה לראשונה הציגה קבוצת ג'ודוקאן אילת בניצוחו של המאמן דוד בן ארבון קבוצת בוגרים באליפות גביע האיגוד בקבוצות. לאחר שחברי הקבוצה הציגו בתחרות יכולת מרשימה הם סיימו במקום החמישי והמכובד. בתחרות היחידים זכו מקבוצת ג'ודוקאן אילת: 
במדליית זהב: נאור אלטנני, אריאל עוזיאל, אברהם דהן, גילי אלטנני. 
במדליית כסף זכו: הודיה אלטנני, איתמר אינדיג, יוסף אבו רוכב וליאל כהן.
במדליית ארד זכו: אביה אלטנני, יוסף חרלמוב וליאל זנגו.
המאמן בן ארבון סיכם את התחרות כמוצלחת ביותר.

26 חניכים ייצגו את נבחרת הג'ודו של רשת המתנ"סים בעיר בניצוחו של ירדן דקר, מגילאי 9  ועד  .14

 

אלו זוכי המדליות: 


מדליית כסף - מיכאל אזולאי, יהונתן קשני, שקד בן חורין, ניקול שטימר, יהלי דבול, ספיר גרושומוב.
מדליית ערד - כריסטיאן טופל, אחמד הייב, הראל ארזואל, דרור דקר, מושיקו אזולאי גלבוע, פהים דניאל, גאיה אל טופחי, עדן גרושומוב.

מאמן הקבוצה ירדן דקר סיכם את התחרות ואמר: "כולנו בעיקר התנסנו ולמדנו במה להשתפר לתחרות הבאה כדי להגיע לאליפות ישראל בחודש אפריל מוכנים".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש