פרסומת
דלג

האם שלומי בן סימון הוא הנהג שלנו?

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 6/2/2019 12:49 ● מה נשמע 586
לא כל נהג אגד יישאר אדיש ויתפקד בקור רוח כשיתברר לו שאחת הנוסעות באוטובוס שלו אוטוטו יולדת ● שלומי בן סימון, נהג 'אגד' באילת מזה 14 שנים סייע ליולדת בקור רוח והזעיק למקום אמבולנס שיילד את הבחורה בשלום ● היום הוא מועמד לתואר הנהג המצטיין של 'אגד' ● אם הוא לא התרגש כשהאירוע קרה, היום הוא מתרגש רק מלספר עליו
האם שלומי בן סימון הוא הנהג שלנו?

שלומי בן 59, גרוש עם ארבע בנות, הגיע לאילת מהקריות לפני כ-14 שנה בגלל העבודה ב'אגד'. בשנים הראשונות עבד כנהג בקווים עירוניים ולאחר מכן אימץ את הקווים של אילת- תל אביב ואילת-ירושלים ובנוסף הוא עובד כסדרן. לאחרונה הומלץ שלומי על ידי אחת מנוסעותיו לפרס 'הנהג המצטיין' של 'אגד' בתחרות שמקיימת החברה אחת לשנתיים בה מושם דגש על פרמטרים של שירות לנוסע והיחס לאנשים. כפי שעולה ממכתבי הערכה, פוסטים מפרגנים בפייסבוק ותודות של נוסעים. 
מתוך מספר רב של נהגים שקיבלו בשנתיים האחרונות מכתבי תודה, בחרה חברת 'אגד' תשעה מובילים המככבים במיוחד, ביניהם שלומי בן סימון משלנו.

ספר לנו על המקרה שגרם להעמדתך לפרס אני מבקשת.
ושלומי מספר: "נסעתי מתל אביב לאילת. בצומת ראם ניגשת אליי ילדה מבוהלת ונרגשת ואומרה לי: "אמא שלי בהריון ויש לה ירידת מים". עצרתי את האוטובוס ומיד הורדתי את כל הנוסעים. הייתי מאוד קר רוח באותם רגעים ומאד ממוקד במה שעליי לעשות אבל. דווקא עכשיו, כשאני מספר את זה אני מאוד נרגש".
 

מה הרגשת באותם רגעים?
"למרות שהייתי בארבע לידות של הבנות שלי זה היה מאוד מלחיץ. מיד התקשרתי למד"א שהזעיקו אמבולנס למקום בו עצרתי. התורנית של מד"א נשארה איתי על הקו ואמרה לי להישאר איתה כל הזמן. בינתיים התחלתי להרגיע את האישה שלא דיברה עברית. נעזרתי בבת שלה שהייתה בלחץ והרגעתי את שתיהן. אמרתי לה שתגיד לאימא שהאמבולנס בדרך ושהכל בסדר. כעבור כרבע שעה הגיעו שני אמבולנסים למקום. עזרתי לחובשים להוריד את האישה מהאוטובוס, הם העלו אותה לאמבולנס ועזבו את המקום. היא לא הספיקה לשאול מי אני. כעבור כמה ימים היא שלחה פקס לסניף תל אביב ותיארה את המקרה ושאלה מי היה הנהג, כדי להודות לו. מנהל סניף אילת קובי נחמני קיבל את הפניה והעביר אותה אליי. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לקובי נחמני שהוא משכמו ומעלה".

איך מרגישים אחרי מקרה כזה?
"הייתי מלא גאווה על עצם התפקוד שלי בסיטואציה שקורית פעם בהמון זמן. הנוסעים אגב היו מאוד סבלניים וחיזקו אותי על הדרך בה פעלתי. הסברתי להם שהאמבולנס בדרך והם הגיבו לזה יפה והיו מאד רגועים. אני חושב שכל אחד היה עושה מה שאני עשיתי. בגלל שאני עובד ב'אגד' אני מרגיש צורך לעזור לאנשים כמה שיותר". 

 

למרות שהייתי בארבע לידות של הבנות שלי זה היה מאוד מלחיץ. מיד התקשרתי למד"א שהזעיקו אמבולנס למקום בו עצרתי. התורנית של מד"א נשארה איתי על הקו ואמרה לי להישאר איתה כל הזמן

 

כל נוסע הוא סיפור


אני שואלת את שלומי על שגרת העבודה הייחודית בקו 'אגד' מאילת לירושלים ותל אביב ולא יכולה שלא להתרשם מהנינוחות ומהפתיחות שבה הוא מספר על העבודה ועל הקשר עם הנוסעים: "אנחנו יוצרים יחס מיוחד עם הנוסעים, מדברים על דברים. אנחנו כל כך הרבה שעות בדרכים אז אתה שואל אותם אתה רוצה משהו לשתות? זה לא כמו לעבוד בעיר, כמו בשוק שאת לא מספיקה להגיד חצי מילה למישהו. הדרך הארוכה יוצרת יחס יותר אנושי, יותר לבבי". שלומי מוסיף ומסביר שהבנות שלו גרות מחוץ לאילת, ובמסגרת הנסיעות בקו הוא מבקר אותן. 

כנראה שהנסיעות הארוכות מכתיבות סוג אחר של יחסים עם נוסעי הקו ואני מנסה להבין משלומי מה חשוב לו בעבודה שלו מבחינת הנוסעים, מה הוא היה רוצה שהם ייקחו מהנסיעה איתו. 
על זה הוא משיב: "חשוב לי שאנשים ירדו מהאוטובוס שלי עם חיוך". עוד הוא מוסיף ומסביר שבאילת, כמו באילת גם הדינאמיקה של הנהגים עם הנוסעים שונה בגלל המרחק של העיר. 

 

לא איבד עשתונות. בן סימון

 

איזה אנשים יוצא לך להכיר בנסיעות הארוכות הללו?
"כל מיני אנשים: חולים שעולים צפונה לבדיקות, אנשים מבוגרים שנוסעים לבקר את הנכדים בצפון, גרושים שנוסעים לראות את הילדים וחוזרים הביתה באותו היום. כל נוסע כזה הוא עולם ומלואו – לכל נוסע סיפור מיוחד משלו".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש