פרסומת
דלג

האם שדה דב בדרך להסגר? תלוי את מי שואלים

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: אילוסטרציה ● 8/2/2019 20:40 ● ערב ערב 2901
במכתב שכתב ראש אגף מבצעים טיס בצה"ל, הוא מעדכן כי בתאריך 1.7 השנה, יתפנה חיל האוויר מכנף אחד, הוא בסיס שדה דב, ויסגור את פעילותו הצבאית ● אלא שארקיע וישראייר עדיין ממשיכות למכור כרטיסי טיסה לטיסות הנוחתות בשדה דב גם לאחר מועד זה
האם שדה דב בדרך להסגר? תלוי את מי שואלים
ממשיכות למכור כרטיסים גם לאחר מועד פינוי שדה דב. ארקיע וישראייר

האם נחרץ גורלו של שדה דב להיסגר? ובכן, תלוי את מי שואלים והיכן בודקים. ביום ג' השבוע, הפיץ ראש אגף מבצעים טיס בחיל האוויר, מכתב ובו הוא מעדכן כי תאריך הפינוי של השדה הוא כצפוי בראשון ליולי השנה. בתאריך זה יסגור חיל האוויר את פעילותו במקום, ולמעשה מרגע זה אמורה להסתיים גם הפעילות האזרחית בשדה, שהוארכה בזמנו באמצעות חוק שדה דב, עד למועד סגירת חלקו הצבאי. 
כזכור, העבירה הכנסת ממש לאחרונה תיקון לחוק שדה דב, המאפ]שר לשר הביטחון, הוא ראש הממשלה, לשקול שוב את ההחלטה על סגירת השדה וזאת לאור שיקולים וצרכים ביטחוניים שקמו בעת האחרונה. כנסת ישראל אולי חיפשה בכל מאודה דרך לאפשר לבנימין נתניהו לשנות את רוע הגזירה ואולם נראה כי הוא עצמו אינו מעוניין בכך כלל ועיקר, זאת לאחר שהכריז ב-31.7.18 בתום ישיבת צוות השרים לפינוי שדה דב, כי השדה ייסגר במועדו, ולאחר שהבריז פעמיים ברציפות לראש עיריית אילת שהמתין להיפגש עמו בנושא. הפגישה השנייה שבוטלה אמורה היתה להתקיים בשבוע שעבר. 
ואולם, על אף שבמכתב הממוען לחברות התעופה שטסות משדה דב ולרשויות, מפורט כי ביום 31.7.19 תיעצר הפעילות בין השעות 09:00 עד 13:00, במהלכן יתקיימו טקסים לקראת פינוי הבסיס הצבאי, ממשיכות חברות התעופה ארקיע וישראייר למכור כיום כרטיסי טיסה לטיסות המיועדות לנחות בשדה דב. במשרד התחבורה ערים לנושא ובוחנים כעת את משמעות התנהלותן של החברות ועם זאת עד כה טרם התערבו בנושא. על פניו נראה כי חברות התעופה ממתינות לראות כיצד ייפול דבר ולכשיוודע הדבר, ובמידה ואכן ייסגר שדה דב, הן יעבירו את הנוסעים לטיסות שימריאו מנתב"ג ויאפשרו להם לבטלם תמורת זיכוי כספי במידה ויביעו רצון.


חדשות אילת - ערב ערב באילת