פרסומת
דלג

כתב אישום נגד אב מאילת שניסה להתאבד לאחר ששרף בגדי בנו שמת מסרטן

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 8/2/2019 21:14 ● ערב ערב 2901
טרגדיה שהולידה סוף עצוב במיוחד הסתיימה במעצרו של אב מאילת שבנו נפטר ממחלת הסרטן ● בעקבות מות הבן הצית האב את בגדי הבן ביחידת הדיור בה הוא מתגורר ● ועקב כך הוגש כנגדו לאחרונה כתב אישום בהצתה ● פרקליטו של האב: ''טיפול מתאים יותר מענישה פלילית'' ● הפרקליטות: טיפול ניתן לקבל גם במסגרת ההליך הפלילי''
כתב אישום נגד אב מאילת שניסה להתאבד לאחר ששרף בגדי בנו שמת מסרטן

כתב אישום בגין הצתה הוגש לאחרונה על ידי פרקליטות מחוז דרום, כנגד תושב אילת בן 59, לאחר שזה הצית בדירתו את בגדי בנו, אליו היה קשור מאוד, שנפטר מסרטן. האב ובנו עלו לישראל לפני מספר שנים והתיישבו בעיר אילת, כאן שכרו שתי יחידות דיור צמודות. בעליהן של יחידות הדיור שהפך במרוצת הזמן לחברם סייע להם בקליטתם ובהמשך גם לאחר שהבן חלה בסרטן. כאמור, חלה הבן לפני כשנתיים בסרטן אלים וסופני ונפטר כעבור זמן קצר. עבור האב שנותר בגפו בישראל היתה המכה קשה מנשוא, שכן עוד טרם נפטר, שב הבן לתקופה קצרה לצרפת, ארץ מוצאם, אך לאחר שאביו ניסה להתאבד, שב לאילת טרם מותו. 

"הוא אמר שהוא מרגיש בודד בגלל שהבן שלו עזב אותו", סיפר חברו של האב בעדותו במשטרה ואז גם הגיעה ההתמוטטות הנפשית, לדברי החבר האב החל להיות פרנואיד והאשים את כולם במות הבן. אף שהדגיש כי עד למקרה בו שרף האב את הדירה לא חשש מפניו, ביקש בעל הדירות כי יוצא צו הרחקה של האב ממנו ומהדירות. 
האב, שהואשם כאמור בהצתה, הסביר בחקירתו: "זה לא היה בתכנון שלי לפגוע בדיירים". הוא סיפר כי אסף את בגדי הבן והצית אותם, שכן "אף אחד לא מגיע ללבוש את בגדיו...למה שזה יישאר אם אני מת? שנתיים הבן שלי הלך. שנתיים ביקור אחד לא היה לי. למי אני אתן את זה? אף אחד בעולם לא מגיעים לו הבגדים של הבן שלי". הנאשם שרף את בגדי בנו המת ביחידת הדיור שלו והפעיל את הכיריים. לאחר מכן הלך לבקר את קבר בנו בבית הקברות. 

"הלכתי לבית הקברות כדי להתאבד. יש לי מקום שמור ליד הקבר של הבן שלי. ישבתי קצת ליד הקבר שלו. דיברתי איתו קצת, ואחרי זה שמעתי מוזיקה שלי ושל הבן שלי", אמר האב בחקירתו. אז חתך את זרועותיו ונשכב לצד הקבר. האב אותר על ידי המשטרה כעבור זמן קצר והוא טופל על ידי צוות מד"א שהוזעק למקום.

לאחר שאהב נחקר ונגבו העדויות  החליטה כאמור הפרקליטות, באמצעות עו"ד דבורה מזור, להגיש נגד האב כתב אישום וביקשה לעוצרו עד תום ההליכים. "מעשיו מלמדים על זילות כלפי רכוש וכלפי חיי אדם, שייתכן והיו נפגעים אלמלא כובתה הדליקה על ידי השכנים ששמעו רעש, רצו החוצה והזמינו את שירותי הכבאות", נכתב. 

עורכי הדין אלכסיי גלפגט ונתנאל לאגמי מהסניגוריה הציבורית אמרו במהלך הדיון כי: "ההליך הפלילי הוא בוודאי לא המסגרת ולא האכסניה לאדם שמצוי במצבו, ובוודאי שהטיפול שניתן להעניק במסלול האזרחי הוא אפקטיבי יותר ומתאים יותר לנסיבות המצערות של המקרה הזה".

מהפרקליטות נמסר: "מדובר בנאשם שהצית את יחידת הדיור בה התגורר ולא את הבגדים של הבן (א"ק: בדו"ח של הכיבוי מצוין כי בגדים היו מפוזרים על הרצפה על מדליק פחמים). על פי האישום, הוא רכש חומרי בעירה, פיזר אותם ברחבי היחידות והצית אותן בשעה שביחידות הסמוכות שהו אנשים. הן היו בצמוד לבלוני גז, דבר שהגביר את הסכנה לחיי האנשים במבנה. טיפול מכל סוג שהוא, אם צריך, ניתן לקבל גם במסגרת ההליך הפלילי".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש