פרסומת
דלג

שופט בליגה הארצית לנוער: ''שחקן בני אילת ניסה לתקוף אותי''

מאת: פיני גניסלב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 8/2/2019 21:25 ● ערב ערב 2901
למרות שבדוח שיפוט המשחק נטען כי היה רק ניסיון תקיפה שנבלם, בחרו בהתאחדות לכדורגל להחמיר בכתב האישום נגד השחקן עדי אלטשולר, שהואשם בפגיעה גופנית בשופט המשחק ● כן הורחקו מאמן הקבוצה, סלים אשקר, ושחקן נוער נוסף של בני אילת במהלך ובתום המשחק ● טל שרוני יו''ר בני אילת: ''מי שהוציא את המכתב הזה שקרן וכנראה שרצה להצדיק את המשכורת שהוא מקבל'' ● חיים אלמליח: ''נעשה לדעתי עוול גדול מאוד לעדי אלטשולר, שכן לא הייתה כל אלימות מצדו'' ● לדיון בבית הדין, שיערך בסוף השבוע, שלחה הנהלת בני אילת סרטון על כל מה שהתרחש במהלך המשחק בין הקבוצות ● דובר ההתאחדות לכדורגל: ''יכול להיות שמבחינת התובע, עצם הניסיון לפגוע והידיעה שאם לא היו עוצרים אותו זה מספיק כדי שיעמדו לדין על פגיעה בשופט'' ● בסופו של דבר הורשעו השלושה בעבירות משמעת שונות והורחקו למספר משחקים
שופט בליגה הארצית לנוער: ''שחקן בני אילת ניסה לתקוף אותי''

במשחק תחתית שהתקיים באילת לפני כשבוע ימים, בין שתי קבוצות המדורגות מתחת לקו האדום, ניצחה הקבוצה האורחת מבאר שבע את בני אילת בשיעור 1:2. תוצאה זו הותירה את הקבוצה האילתית במקום האחרון בטבלה, 9 מחזורים לפני תום העונה. על פי דוח השיפוט במשחק, מה שאמור היה להיות עוד משחק מן המניין, הפך עד מהרה למשחק רב אירועים ולאו דווקא במונחים ספורטיביים. מי שבלט מעל כולם במשחק היה דווקא השופט יואב מצליח, שבכמה החלטות תמוהות גרם בין היתר ל 4 מורחקים במהלך המשחק. 2 שחקנים והמאמן של בני אילת וכן שחקן של מכבי ב"ש.   
בדוח שנשלח על ידי השופט יואב מצליח לבית הדין להתאחדות לכדורגל נכתב: "בדקה ה-60 למשחק הורחק בכרטיס צהוב שני שחקן בני אילת (מס 69) - אלטשולר עדי. לאחר הרחקתו ניסה לתקוף אותי - אך נהדף על ידי חבריו לקבוצה באופן מידי. בירידתו לעבר חדרי ההלבשה בעט בכיסא שכמעט פגע בעוזר השופט ולאחר מכן תפס אבן בגבולות שדה המשחק וניסה לזרוק אותה לעברי, אך נהדף בשנייה האחרונה על ידי מנהל המקצועי של המועדון. בדקה ה-88 הורחק משדה המשחק מאמן קבוצת בני אילת - סאלים אשקר לאחר הערות חוזרות אלי ולעבר עוזר שופט 1. הערות אלו הפריעו לי לניהול התקין של המשחק ומכיוון שהערתי לו מספר פעמים קודם לכן נאלצתי להרחיקו משדה המשחק. עם סיום המשחק - שחקן מספר 4 של קבוצת בני אילת (אביגדור אורי) צעק לעברי - " אתה אפס אין לך מושג" -הודעתי למנהל הקבוצה שהשחקן מורחק - אציין כי השחקן נכנס לחדרי לאחר רבע שעה והתנצל על המקרה".
כאמור החליטה בסופו של דבר ההתאחדות להגיש כתב אישום משמעתי כנגד השחקן באשמה של פגיעה גופנית בשופט.
בתגובה לדברים מסר יו"ר קבוצת בני אילת- טל שרוני: "נודע לי על מכתב שנשלח במערכת העירונית המקומית, שכאילו הייתה אלימות במשחק של קבוצת הנוער של בני אילת. מי שהוציא את המכתב הזה שקרן וכנראה שהוא רצה להצדיק את המשכורת שהוא מקבל. זה היה משחק עם הרבה אמוציות, שכן זו הייתה התמודדות בין שתי קבוצות שנלחמות נגד הירידה לליגה המחוזית. זה כדורגל וזה לא בלט. לא הייתה כל אלימות במשחק הזה. אמרתי את דעתי למי שצריך בעירייה, והכוונה למחזיק תיק הספורט, אלי דהן. הגשנו תלונה רשמית להתאחדות לכדורגל ובין היתר ביקשנו שלא ישבצו את השופט הזה יותר למשחקים שלנו".

 

"עדי אלטושלר ביקש לדעת פעם אחר פעם למה נשלף לעברו הכרטיס האדום". אלטשולר (מתוך אתר התאחדות לכדורגל)

 

מנהל קבוצת הנוער - חיים אלמליח, אמר ל'ערב ערב': "לדעתי מה שהיה במשחק הזה זו שערוריית שיפוט מאוד גדולה. במהלך המחצית הראשונה השופט הגיע לספסל של השחקנים וההנהלה שלנו והודיע לנו שאם לא נרגיע את שחקן מס' 69 (עדי אלטשולר) הוא ירחיק אותו מהמשחק. קודם לכן הוא הוציא כרטיס אדום לשחקן מבאר שבע ולכן הוא עשה לנו את הרושם שהוא רוצה לאזן את הכוחות במגרש. לגבי הטענה של ניסיון תקיפה, זה ממש לא נכון. מה שהיה זה שהשחקן שלנו קיבל כרטיס צהוב שני, ובעקבות זה את הכרטיס האדום, הוא בסך הכל פנה לשופט אך ורק כדי לדעת מה הסיבה שהביאה להרחקתו מהמגרש, ולא מעבר לזה. נעשה לדעתי עוול גדול מאוד לעדי אלטשולר, שכן לא הייתה כל אלימות מצדו, ובטח ובטח לא היה כל ניסיון לתקוף אף אחד במגרש".

המנהל המקצועי - תותי תאמר, התייחס אף הוא לאירוע: "עדיין לא התקבלה החלטה בבית הדין וזאת בשל העובדה כי הגשנו תלונה על התנהלות לקויה של שופטי המשחק, שכוללת דיווחים כוזבים בדוח ועוד. לא הייתה כל פגיעה ואף לא ניסיון של פגיעה בשופט. כל מה שהיה, שהשחק שלנו קיבל את הצהוב השני, שלא היה ולא נברא, וביקש לדעת פעם אחר פעם למה נשלף לעברו הכרטיס האדום, חוץ מזה הוא בעט בכדור שהיה מחוץ למגרש ובזה זה נגמר. לא ניסה לתקוף, לא הרים אבן ואפילו לא קילל. שופט המשחק כנראה שתה  משהו מקולקל לפני המשחק כי אחרת קשה להסביר את התנהלותו השערורייתית.

ביקשנו לברר עם דובר ההתאחדות לכדורגל כיצד הפך דוח שיפוט שמדבר על ניסיון תקיפה לכתב אישום על תקיפה פיזית וזה השיב לנו: "יכול להיות שמבחינת התובע, עצם הניסיון לפגוע והידיעה שאם לא היו עוצרים אותו זה מספיק כדי שיעמדו לדין על פגיעה בשופט".

פסק דין משמעתי מרשיע

עדי אלטשולר נמצא אשם בהתנהגות בלתי ספורטיבית והורחק בשל כך מארבעה משחקים לא כולל הרחקה אוטומטית, ובסה"כ הורחק ל-5 משחקים. עם זאת זוכה אלטשולר מאישומים בעבירות משמעתיות של פגיעה גופנית בשופט והתנהגות בלתי הולמת. 

השחקן אורי אביגדור נמצא אשם בהעלבת שופט והורחק בשל כך משלושה משחקים. המאמן סלים אשקר נמצא אשם בהתנהגות בלתי ספורטיבית והורחק ממשחק אחד.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש