פרסומת
דלג

'האב' חדש גם במועצה האזורית חבל אילות

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 22/2/2019 13:46 ● ערב ערב 2903
המשרד לפיתוח הנגב והגליל חנך את מתחם העבודה המשותף (HUB) שהוקם במועצה האזורית חבל אילות ● "המתחם יחזק את היזמות והתעסוקה בכל אזור הנגב וייתן מענה לאלפי תושבי המועצה" ● בקרוב יחנך 'האב' גם בערבה התיכונה כמו ● כן אישר המשרד הקמתו של 'האב' חרדי באילת
'האב' חדש גם במועצה האזורית חבל אילות
מתחם עבודה משותף ב'האב' אילת, בקרוב גם בחבל אילות

הקמת מתחם העבודה המשותף הנו חלק ממהלך להקמת 45 'האבים' בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית בהיקף כולל של למעלה מ-90 מיליון ₪.
מנכ״ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל, וראש המועצה האזורית חבל אילות, ד״ר חנן גינת, חנכו בצומת יוטבתה, את מתחם העבודה המשותף "קליקה", הראשון שבנתה המדינה בנגב. מתחמי העבודה המשותפים והמסובסדים שמקים המשרד יקראו ׳קליקה׳ בעלויות זולות באופן משמעותי ליזמים. עמדה פתוחה עולה לכל היותר 500 ₪ ועלות עמדה סגורה (משרד) עולה לכל היותר 1,300 ₪ (בעוד שבתל אביב עלות השכרת עמדה במתחמי עבודה משותפים נעה בין 700 לשולחן עבודה או מתחם פתוח, לבין 2,500 ₪ למשרד סגור). בין השירותים שיינתנו לשוכרים יכללו הרצאות מקצועיות בנושא קידום עסקים, פיתוח כלכלי ועסקי, מיסוי לעסקים קטנים, שיווק באינטרנט ועוד. בקרוב צפוי המשרד לחנוך 'האב' נוסף בערבה התיכונה. כמו כן אישר המשרד בנייתו של 'האב' חרדי בעיר אילת אישור זה בא לאחר שבקשתה של עיריית אילת להקמת האב כללי נדחתה על ידי המשרד לאור כך שאילת לא עמדה בקריטריונים הנדרשים, מה שהעלה את השאלה כיצד אם כן עומדת אילת, בה מיעוט אוכלוסייה חרדית בתנאים להקמתו של האב חרדי? שאלה שעד לרגע זה לא קיבלנו עליה מענה. 
בהודעה שהוציאה דוברת המשרד לפיתוח הנגב והגליל, היא מציינת כי: "המשרד משקיע מעל ל-90 מיליון שקלים לטובת הקמה מתחמי עבודה משותפים (HUB) ליזמים ובעלי עסקים. בעולם התעסוקה, ובייחוד בעולמות ההייטק והסטארט-אפ, רווחת בשנים האחרונות תופעת חלל העבודה המשותף – HUB. מרחב עבודה זה טומן בחובו יתרונות רבים, בראשם סביבת עבודה משותפת המעודדת שיתופי פעולה, בעלויות מוזלות באופן משמעותי. הרשויות ידאגו לסביבת עבודה תומכת, המונגשת לאנשים עם מוגבלות, ושכוללת ציוד משרדי משוכלל לצד רשת Networking - בין היזמים עצמם, בין הקהילה המקומית ובין עסקים פוטנציאליים ברחבי הארץ והעולם. כחלק מהתוכנית, יספקו הרשויות מעטפת של שירותים מקצועיים שתתמוך בבתי העסק בהקמתו ובפיתוחו: בחירת רעיון למוצר או שירות, כתיבת תכנית עסקית, התאגדות ושיתופי פעולה עסקיים, מימון וגיוס הון, שיווק ופרסום ועוד. הקמת מרכז היזמות יהווה מתחם עבודה משותף ליזמים צעירים וזאת כחלק מהצעדים שעושה המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל לצמצום הפערים החברתיים בארץ .ממחקרים שנעשו בתחום, עולה כי בישראל קיימת שרידות מוגבלת של עסקים חדשים, ומידי שנה נסגרים עשרות אלפי בתי עסק פרטיים - המהווים כ-30% מהעסקים הפרטיים במשק. המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אשר אחד מיעדיו הוא הגדלת הצמיחה הכלכלית תוך קידום ההון האנושי ויצירת מקומות תעסוקה, החליט להרים את הכפפה ולהקים מתחמי עבודה משותפים ליזמים קטנים ולבעלי עסקים עצמאים".  
לדברי ד"ר חנן גינת, ראש מועצה אזורית חבל אילות: "חבל אילות מהווה 13% משטחה של מדינת ישראל ונמצא בחלקה הדרומי ביותר. בחבל אילות גרים 5,000 תושבים, ב-13 ישובים, 12 קיבוצים וישובים קהילתיים. אנחנו נמצאים בעידן של צמיחה והתחדשות, אני מודה למשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל שסייעו לנו להקים את ה'האב' שייתן מענה ליזמים שמתגוררים בחבל אילות".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש