פרסומת
דלג

נמל אילת מציע 100,000 דולר בעבור הספינה אטלנטיק X נגדה הוצא צו מעצר

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: דוברות המשטרה ● 27/2/2019 17:31 ● ערב ערב 2904
שמה של הספינה אטלנטיק X נקשר בהימורים בלתי חוקיים ● מאז פשטה עליה המשטרה בשנת 2017, היא עומדת כגרוטאה קשורה לרציף נמל אילת, לו היא חבה בעבור שירותי עגינה שלא שולמו לה ● אלא שכעת מציע הנמל בעצמו לרכוש את הספינה תמורת 100 אלף דולר ● הצעה לה מתנגדת בתוקף חברה שערכה תיקונים ושיפוצים על הספינה ושגם לה חבה הספינה מאות אלפי שקלים
נמל אילת מציע 100,000 דולר בעבור  הספינה אטלנטיק X נגדה הוצא צו מעצר
משטרת אילת פושטת על האטלנטיק X ומחרימה ציוד הימורים – אוגוסט 2017

סוף סוף הצליח כונס הנכסים של הספינה אטלנטיק X לקבל שתי הצעות מחיר משני גורמים, זאת לאחר תקופה ארוכה בהם לא נמצא רוכש פוטנציאלי לספינה לה הוצא צו מעצר בנמל אילת בחודש יוני 2018, לאחר שבאוגוסט 2017 פשטה המשטרה על הספינה בחשד כי נערכו עליה הימורים בלתי חוקיים. את ההצעות הגיש הכונס במהלך חודש פברואר השנה לבית המשפט, כאשר הראשונה מהן הוגשה על ידי אדם בשם אבראהים ברהום שהציע עבורה 45,000 דולר והשנייה הוגשה על ידי נמל אילת והיא עומדת על 100,000 דולר. 
עוד ביקש הכונס כי בית המשפט יפטור אותו מהחובה לרכוש ביטוח זמני עבור הספינה, שכן ההצעה היחידה שהתקבלה עמדה על סך של 16,500 דולר, סכום שכל הצדדים מצאו כי הוא גבוה מידי ואינו ראלי בנסיבות.

ובתוך כך הגישה חברת ב.ע. שחף בע"מ  את תגובתה להצעת הרכישה הגבוהה יותר שהציע נמל אילת, ובה היא מתנגדת להצעה, אלא באם יתווסף לסכום זה סך של 274,000 ₪ אשר לטענת החברה חבים לה בעלי הספינה ונציגיה בעבור עבודות תיקונים שביצעו בה בין השנים 2015-2017: "ההצעה לרכישת הספינה שניתנה על ידי חברת נמל אילת בע"מ בסכום של 100,000 דולר, איננה מכסה את החוב למבקשת, ומתעלמת מההשבחה, התיקונים והשיפוצים שביצעה, ואשר למעשה הם חלק מהמחיר שהוצע על ידי הנמל", נכתב בתגובה. "הצעת הרכישה על ידי חברת נמל אילת – התובעת – מביאה בחשבון את עניינה היא בלבד. אם תתקבל ההצעה בלא התניה לסילוק החוב למבקשת...תצא חברת נמל אילת מתעשרת שלא כדין על חשבון המבקשת". עוד מאשימה חברת ב.ע שחף את חברת נמל אילת, כי היא הגורם המרכזי והעיקרי ליצירת החוב שנוצר לחברת נמל אילת. החברה טוענת כי חברת נמל אילת גבתה מבעלי הספינה בין השנים 2015-2018 סכום של 571,712 ₪, מבלי שצוין בכרטסת מיהו הגורם המשלם: "ביום 4.4.17 החלה התובעת (חברת נמל אילת) לחייב את חברת רד סי הולידייס בע"מ בחיובים השוטפים של הספינה, אך נמנעה מציון שמה כמי ששילמה לה את התשלומים על חשבון החוב. קיימת אפשרות סבירה כי הבעלים ו/או נציג הבעלים ומפעילי הספינה היא חברת רד סי הולידייס בע"מ, אשר לא צורפה לתביעה ולא נדרשה לפרוע את יתרת החוב. ביום 17.8.17 מועד בו בוצע התשלום האחרון לתובעת, עמדה יתרת החוב לתובעת ע"ס 200,012 ₪, וביום 6.2.18 עמדה יתרת החוב ע"ס 325,569 ₪. התובעת לא רק שלא עשתה להקטנת הנזק שהיה צפוי לה מאי פירעון החוב כולו או מקצתו, אלא שברשלנותה ותוך עצימת עיניים, היא שגרמה להגדלת החוב". לפיכך מבקשת החברה מבית המשפט להתנות את אישור ההצעה שהגישה חברת נמל אילת לרכישת הספינה בתשלום נוסף בסך של 274,000 ₪ שיועברו לידיה, או לנכות סכום זה מהתקבול שיתקבל מתוך ה-100,000 דולר שהציעה הנמל בעבור הספינה.

כזכור, בחודש אוגוסט 2017 פשטה המשטרה על הספינה, בחשד כי מתנהלים במקום הימורים לא חוקיים. בפשיטה נמצאו במקום מהמרים ששיחקו סביב שולחנות המשחקים. כמו כן נתפס ציוד הימורים הכולל שולחנות רולטה, ציוד הימורים וכסף רב. בחודש ינואר השנה פשטה משטרת ישראל בשיתוף עם רשות המסים על בתיהם של בעל הספינה ועוד עשרה חשודים, במהלך הפעילות נערך חיפוש בבתיהם ונתפסו ראיות הקושרות אותם לעבירות מס והלבנת הון, החקירה נמשכת על ידי כל הגורמים. החשוד העיקרי, הינו מי שעל פי חשד החוקרים הוא בעל הספינה, דניאל כהן. במשטרה הביעו חשד כי ההימורים מתנהלים גם בשטחי מדינת ישראל או שהתחלת העבירה נעשית בתחומי המדינה. חוקרי המשטרה מתמקדים במסלול שעברו כספי ההימורים בחשד כי אלה הולבנו ושבו לידי גורמים עברייניים. בעל הספינה דניאל כהן כבר הורשע לפני 12 שנה בניהול הימורים על ספינה אחרת באילת. אז נגזרו עליו 17 חודשי מאסר בהסדר טעון.

חברת נמל אילת בע"מ טרם הגישה את תגובתה לבית המשפט.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש