פרסומת
דלג

מהיום כולנו שוטרים של הים

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 8/3/2019 14:50 ● ערב ערב 2905
אם עד היום נתקלתם במפגע במפרץ אילת ולא ידעתם כיצד לעזור ● מהיום תוכלו לסייע ולקחת חלק פעיל בהצלת הים ● אפליקציית סי ווטש (להורדה חינמית), של החברה להגנת הטבע, תדווח ישירות לגורמי האכיפה
מהיום כולנו שוטרים של הים

חדש לתושבי אילת, הערבה ולכל מי שיורד לעיר הדרומית בישראל - ראיתם דיג בתוך שמורת האלמוגים? רשת רפאים ובתוכה חיות לכודות? זיהום ים, או מכירה, של ערך טבע מוגן? מהיום, יש לכם איך להיות מעורבים, לסייע ולקחת חלק פעיל בהצלת הים.  
אפליקציית Sea Watch של החברה להגנת הטבע, המשמשת כמוקד לדיווח על מפגעים בים, מגיעה לראשונה למפרץ אילת. 
האפליקציה הייחודית של החברה להגנת הטבע, פועלת מזה שלוש שנים בים התיכון, והורידו אותה כבר אלפי חובבי ים. במהלך התקופה, הגיעו למוקד החברה להגנת הטבע מאות דיווחים על מפגעים, אשר חלקם טופל בהצלחה, בשיתוף פעולה של מוקד החברה להגנת הטבע, עם גורמי האכיפה, ובראשם רשות הטבע והגנים.
לדוגמה, דיווחים על דיג לא חוקי, או דיג בשמורה, שהסתיימו בקנסות לעבריינים, על ידי פקחי רט"ג שהגיעו למקום, או צבי ים שטופלו על ידי מרכז ההצלה לצבי ים של רשות הטבע והגנים. כעת, האפליקציה זמינה להורדה, חינם, על ידי ציבור חובבי הים באילת וציבור המבקרים בעיר שהים קרוב לליבם.
באפליקצייתSea Watch , הציבור מוזמן לדווח בזמן אמת על שורה של מפגעים בים, והדיווחים מועברים באופן מיידי לגורמי הטיפול הרלוונטיים. באפליקציה ניתן לדווח בין השאר על דיג בלתי חוקי, דיג ומכירה של מינים מוגנים, דיג בשמורת האלמוגים, צב או יונק ימי פצוע, 'רשתות רפאים' - רשתות שנשכחו בים, פסולת ימית, זיהום ים, זיהוי של מין פולש ובנוסף לצפות במפת כל הדיווחים שהתקבלו כולל מעקב על הטיפול בדיווח.

 

 

האפליקציה מספקת גם שפע מידע אודות המינים המוגנים (כולל תיאורים ותמונות), גבולות שמורות הטבע, השטחים האסורים לדיג וחוקי הדיג במפרץ.
"הציבור הוא העיניים שלנו בשטח, והוא נמצא שם ביום, בלילה, בחורף ובקיץ – גם כשפקח של רט"ג לא נמצא בנקודה", אומר יוסף סגל, רכז מוקד Sea watch של החברה להגנת הטבע, "כשהציבור נמצא בים, הוא משמש לנו כעיניים בשטח, בין אם מדובר בצב פצוע שזקוק לעזרה, או פיקוח על דיג לא חוקי. האפליקציה מאפשרת לציבור להעביר את המידע בצורה מיידית ואמינה אל גורמי האכיפה, ובראשם רשות הטבע והגנים. במקרה של מידע איכותי, יש אפשרות ל"סגירת מעגל" על ידי גורמי האכיפה, כשהאפליקציה מהווה גורם מתווך. התוצאה הסופית היא לטובת הים וטובת הציבור כולו. ההצלחה של האפליקציה בים התיכון, כמות ואיכות הדיווחים מוכיחה כי בריאות הים ושמירה עליו כמשאב ציבורי למען כולם, חשובה לציבור בישראל והם מצביעים בדיווחים".

 

קישור להורדת האפליקצייה - http://bit.ly/SeaWatchapp

 

תמונה שווה אלף מילים

 

הצלם האילתי נועם קורטלר ירד בוקר אחד לאחר סערה דרומית לצלם בחוף הדרומי. בעקבות הסערה נפלטה לחוף אשפה רבה מהים וקורטלר, חובב טבע וסביבה שכמותו נכנס למים והחל אוסף את האשפה הרבה שכללה שקיות, כוסות חד פעמיות ואף חוטי דיג, ממש בטרם יצא מהמים הבחין בסוסון ים הלכוד בתוך כוס פלסטיק חד פעמית. קורלטר לא היסס, שלף את המצלמה ותעד את הסוסון הכלוא. מיד לאחר מכן שחרר אותו לחופשי. את הצילום שלח קורטלר לשתי תערוכות בינלאומיות בארה"ב ובאנגליה תחת השם: "Silent Killer"  - "הרוצח השקט" - ובשבוע שעבר התבשר כי זכה במקום השני בתחרות בארה"ב בקטגוריית "שימור הסביבה". מספר ימים לאחר מכן קיבל הודעה כי בתחרות באנגליה הגיע הצילום למקום השלישי בקטגוריית "שימור הסביבה" בתחרות "הצלם התת ימי לשנת 2019".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש