פרסומת
דלג

כתב אישום כנגד האם הרוצחת: החזיקה את ראש בנה 3 דקות מתחת למים

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 8/3/2019 15:01 ● ערב ערב 2905
מכתב האישום שהגישה הפרקליטות כנגד האם בת ה-27 עולים הפרטים המזעזעים ● האם המתינה שבעלה לא יהיה בבית ואז הכניסה את בנה לאמבטיה והחזיקה את ראשו מתחת למים עד שחדל לנוע ● למרות הבדיקה הפסיכיאטרית שקבעה כי אינה כשירה לעמוד לדין הוחלט על הגשת כתב אישום בכפוף לבדיקה חוזרת של מצבה הנפשי
כתב אישום כנגד האם הרוצחת: החזיקה את ראש בנה 3 דקות מתחת למים
האישה ניצלה את העדרו של בן זוגה לעשר דקות וביצעה את הרצח המזעזע. זירת האירוע

פרקליטות מחוז דרום הגישה ביום שני השבוע כתב אישום כנגד האם בת ה-27, שהגיעה עם בנה מאוקראינה לפני עשרה חודשים והשתקעה עם בן זוגה הישראלי באילת, באשמה של רצח. מכתב האישום עולה כי ב-11 לפברואר המתינה האישה שבעלה שאינו אבי הילד יצא מהבית בו גרו למשך עשר דקות, אז מילאה את האמבטיה, הפשיטה את בנה בן ה-4 מבגדיו והכניסה אותו לאמבטיה. לאחר מכן נכנסה בעצמה אל האמבטיה, כרגעה על ברכיה ואחזה בראשו של בנה מאחור, כופפה את ראשו עד שפניו היו מתחת לקו פני המים באמבטיה. באופן זה החזיקה האם את בנה מתחת למים במשך שתים שלוש דקות וזאת מתוך כוונה תחילה להביא למותו. לאחר מכן הוציאה אותו כשאינו נושם, אז גם שב בעלה הביתה והבחין בזוועה, הוא ניסה לבצע בפעוט פעולות החייאה ובמקביל הזעיק את המשטרה. הילד הובהל לבית החולים יוספטל בעיר ומשם לבית החולים סורוקה, שם נקבע מותו למחרת. כתב האישום קובע כי ההמתה נעשתה בדם קר, ולאחר שהאם הכינה את עצמה להמיתו ואף הכינה אמצעים למטרה זו. כאמור, קבעה חוות דעת פסיכיאטרית כי האם אינה כשירה לעמוד למשפט ואולם לדרישת הפרקליטות היא תשלח לבדיקה נוספת. האם מאושפזת מזה שלושה שבועות בבית החולים הפסיכיאטרי  המחוזי. עו"ד נתנאל לאגמי מהסניגוריה הציבורית, שמייצג את האם, מסר כי הוא סבור כי לאור מצבה הקשה של האם הוא סבור כי חוות הדעת השנייה לא תשתנה.
בשבוע שעבר כבר החליט בית המשפט המחוזי כי גופת הילד תוטס לאוקראינה. הדיון בנושא התקיים לאור בקשתה של הפרקליטות שביקשה לשחרר את גופת הילד לקבורה עם תום הנתיחה שלאחר המוות. 
במהלך הדיון אמרה האם: "אני יודעת למה אני כאן, להחליט איפה לקבור את הילד. עורך הדין אמר לי". האם אף אמרה לסנגוריה כי היא מבקשת שבנה ייקבר בישראל ופרצה בבכי: "אני רוצה שהוא יהיה כאן. הוא היה הרבה יותר מאושר פה מאשר באוקראינה. היה לו כאן אבא שמאוד מאוד אהב אותו".
האם הינה אזרחית אוקראינית שעלתה שהגיעה לישראל פני עשרה חודשים בעקבות בן זוגה הישראלי וכך גם קיבלה אישור עבודה בישראל. משטרת ישראל איתרה את אביו הביולוגי של הילד שהביע עניין לקוברו באוקראינה ואף הצליח בימים האחרונים לגייס את הכסף שנדרש לצורך הטסת גופת בנו, סכום של 4,500 דולר. עורך דינה של האם אינו מתכוון לערער על ההחלטה לעליון, אף שבתחילה שקל זאת.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש