פרסומת
דלג

גבירותי ורבותי: בני אילת – גרסת המהפך

מאת: פיני גניסלב ● צילום: פרנסיסקו די סטסיו ● 8/3/2019 15:29 ● ערב ערב 2905
רצף של 6 ניצחונות מתוך 8 משחקים החזיר את אילת למרכז הטבלה ואת הצבע ללחיי להנהלת בני אילת ● על החתום החלוץ דניאל אלמליח עם חמישה שערים ● וסולטאן זואבי (3) והשוער מג'די חלאילי שהכתיבו את הטון ● יניב כהן: "יאמר לזכות מוטי גז שהוא ביקש לחזק את הקבוצה ולצרף 2/3 שחקנים לסגל הקיים, דבר שלא נעשה וזה בדיוק הסיבה העיקרית שהביאה לנו את ההצלחה לאחרונה" ● "מדובר על אחריות מאוד גדולה וגם כבוד מאוד גדול של תחילת דרך של מאמן ראשי" ● על אחיו שוער נבחרת ישראל רפי כהן: "כשאני צריך, אני מתייעץ אתו"
גבירותי ורבותי: בני אילת – גרסת המהפך
"להרים ידיים? זה כלל לא עמד על הפרק". כהן ● דניאל אלמליח, מלך השערים

רצף של 6 ניצחונות מתוך 8 משחקים, הקפיצו את בני אילת מתחתית הטבלה אל מקום מכובד במרכז הטבלה. האחראיים לכך, הם ללא ספק שחקני החיזוק החלוץ דניאל אלמליח שכבש לאחרונה 5 שערים, הקשר סולטאן זואבי עם 3 שערים וכן השוער מג'די חלאילי. לצידם הצטיינו במהלך השבועות האחרונים שחקנים נוספים כגון דימיטר איליאב, שבתאי טסל, אדיר משה, נתי סויסה והאחים שיפמן מתואס. במשחק שהתקיים בשבוע שעבר באילת ניצחה בני אילת את מ.ס כסייפה בתוצאה 2-1 משערים של ליאור חזות וסולטאן זוהבי. שישה מחזורים לפני הסיום, אילת רחוקה 9 נקודות מהקו האדום. בסוף שבוע הקרוב מצפה לבני אילת משחק חוץ נגד קבוצת התחתית  מ.ס באר שבע הניצבת במקום ה-13 בטבלה, ומספר ימים לאחר מכן תתארח באילת קבוצת הצמרת מ. ס. דימונה.  
עד לפני כחודשיים מצבה של בני אילת היה בכי רע. מקומה מתחת לקו האדום וחוסר היכולת לנצח במשחקי הבית גרמו בין היתר להתפטרות של המאמן מוטי גז, כחלוף 8 מחזורים בלבד. בשל כך, נאלצה הנהלת הקבוצה לקבל החלטה ולמנות את עוזרו, יניב כהן, למאמן הראשי באגודה. כחלוף שמונה מחזורים נוספים בהדרכתו של יניב כהן, הסתבר שהמצב הדרדר עוד יותר והדבר בא לידי ביטוי ב- 7 הפסדים רצופים מתוך 8 משחקים. בשל כך, הוחלט בהנהלת בני אילת  להביא מספר שחקני חיזוק מחוץ לעיר וזאת כדי לחזק את סגל השחקנים הקיים. כחלוף מספר שבועות הסתבר כי המהלך הוכיח עצמו ומאז הגעתם של שחקני הרכש, החלו האילתים לצבור נקודות בשפע ובמיוחד אמורים הדברים  על משחקי החוץ. כך למשל במהלך החודש שחלף ניצחה בני אילת בשלושה משחקי חוץ את קבוצות בית"ר מעלה אדומים, עירוני מודיעין וכן את בני צ'אלאל רחובות. מי שעמד מאחורי כל ההצלחות לאחרונה היה ללא ספק מאמן הקבוצה יניב כהן, שכזכור החליף את המאמן מוטי גז, החל מהמחזור התשיעי. 

 

 

יניב, קיבלת קבוצה מפורקת הן מבחינת המקצועית והן מבחינת התוצאות, ובמהלך 8 המשחקים הראשונים שניהלת כמאמן הצלחתם בקושי לנצח משחק בודד בלבד.
אני לא נוהג לדבר על מאמנים אחרים, ובטח  לא על המצב של הקבוצה בזמן שקיבלתי אותה. מה שכן, שיאמר לזכות מוטי גז שהוא ביקש לחזק את הקבוצה ולצרף 2/3 שחקנים לסגל הקיים, דבר שלא נעשה. קיבלתי את הקבוצה עם סגל שחקנים קצר מאוד ועם הרבה צעירים מקבוצת הנוער, שלחלקם היה חסר הרבה ניסיון בליגה שלנו. תוסיף לזה פציעות של שחקנים, היעדרויות בשל כרטיסים צהובים או אדומים, וזאת בדיוק הסיבה לכך שהיינו חייבים כמה שיותר מהר שחקני חיזוק מחוץ לעיר. היינו חייבים לבנות קבוצה עם סגל גדול של שחקנים, הן מבחינה כמותית ובמיוחד מבחינה איכותית. את זה לא היה לנו בתחילת העונה וזה בדיוק הסיבה העיקרית שהביאה לנו את ההצלחה לאחרונה.

האם בתקופה הקשה שעברת לא חשבת להרים ידיים ולהסיק מסקנות אישיות כפי שעשה קודם לכן מוטי גז?
מבחינתי זה כלל שלא עלה על הפרק. למרות ההפסדים הרבים, ראיתי הרבה דברים טובים והייתי בטוח שברגע שיגיעו שחקני חיזוק אנחנו נראה אחרת לגמרי, וכך אכן קרה. יחד איתם הצלחנו לחזור למסלול הניצחונות, שהרחיקו אותנו בשלב הזה מתחתית הטבלה. 

את השנים האחרונות בילית על הספסל כעוזר מאמן של אחרים. האם לא חששת לקבל אחריות כה גדולה בפעם הראשונה כמאמן ראשי בקבוצת הבוגרים? 
ידעתי שכל אחד שהיה לוקח את שרביט האימון בפעם הראשונה כפי שאני עשיתי, היה אמור לדעת שמדובר על אחריות מאוד גדולה וגם כבוד מאוד גדול של תחילת דרך של מאמן ראשי, וכך הרגשתי.
לא היה לי כל חשש להיכנס לתפקיד הראשי אלא בדיוק להפך. ידעתי שנצליח לייצב את הקבוצה וזה היה רק עניין של זמן. הדברים באו לידי ביטוי בעיקר לאחר שההנהלה נענתה לבקשתי והביאה מספר שחקני חיזוק שהשלימו את הסגל הרחב בקבוצה. מאז הפכנו להיות אחת הקבוצות המצליחות בליגה ב' וצברנו לאחרונה 6 ניצחונות מתוך 8 משחקים. שחקני החיזוק עשו ללא ספק את ההבדל הגדול, ובין היתר על העובדה שסוף סוף שחקנים נאלצים  להילחם באימונים על המקום שלהם בהרכב, דבר שלא היה קודם לכן.
אני חייב להדגיש שההצלחה של בני אילת בימים הללו היא לא רק שלי. ישנה הנהלה מדהימה שפועלת בהתנדבות ודואגת לכל הצרכים שלנו, כולל בתחום המקצועי ודואגת בין היתר גם ליתר המחלקות כגון מחלקת הנוער, הילדים והנשים. אני כמאמן מאוד מרוצה שכן קיבלתי את מלוא התמיכה מהם, וכל בקשותיי נענו בחיוב. אני גם חייב לציין שלהצלחה הגדולה יש גם שותפים נוספים והם גם כמובן מי שעובד יחד איתי בשרביט האימון והוא בני גלבוע וכן מאמן השוערים כפיר כהן. 

האם אתה מאמין שעקב ההצלחה שהקבוצה קוצרת לאחרונה, תקבל הצעה להמשיך ולאמן גם בעונה הבאה?
אני קודם כל רוצה לסיים את העונה הזו לפי המטרות שהצבנו לעצמנו, ורק אז אני אתפנה לגבי מה שיהיה בשנה הבאה. בכל מקרה מי שמחליטה זו ההנהלה וכל החלטה שהם יקבלו אני אכבד ותהיה מקובלת עלי.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש