פרסומת
דלג

הוונדר-וומניות של אילת

מאת: אביבה דקל ● צילום: מערכת ערב ערב ● 8/3/2019 15:40 ● ערב ערב 2905
הן מצליחות, מלומדות, קרייריסטיות ועונות על כל הקריטריונים של וונדר ווומניות ● זה לא אומר שאנחנו יודעים להעריך את המולטי טאסקינג שלהן ביום יום ● ערב יום האישה הבינלאומי בחרנו להכיר לכם מספר נשים שהצליחו לשלב קריירה והישגים במקצועות בהן בחרו, לתרום לקהילה ולשמור בו בזמן על חיי משפחה וזוגיות מלאים
הוונדר-וומניות של אילת

 

קרינה ענקרי: "בן  זוג תומך, הבנה הדדית, רצון והרבה נחישות להצליח"


מי? קרינה ענקרי, מנהלת בית הדואר באילת, האחראית על מהפכת שירותי הדואר בעיר לרבות הסוכנות החדשה במרכז מור ומרכזי המסירה, וכן על כל שירותי מסירת החבילות והשירותים הפיננסים בבנק הדואר. בת 39, נשואה לאבי יליד אילת, הורים לילדה בת שש. 

 

"כשהולכים לבד מגיעים מהר, כשהולכים ביחד מגיעים רחוק". ענקרי


כמה שנים את עובדת בדואר ואילו תחנות עברת בדרכך לצמרת?
"בשנת 1991הגעתי ארצה מאוזבקיסטן עם אמי, אחי ואחותי התאומה. גרנו בנתיבות במושב גבעולים עד שאני ואחותי סיימנו את התיכון. בשנת 1997 עברנו לאילת. את עבודתי בדואר התחלתי מיד עם הגיעי לאילת לפני 22 שנה. הגעתי להחליף מישהי לשלושה חודשים (בחופשת לידה) ונשארתי עד היום. עבודתי הראשונה היתה כממיינת תאי דואר, משם עברתי לתפקיד אשנבאית, אחר כך נציגת שירות לקוחות, מפקחת אשנבים, גזברית, סגנית מנהלת וכיום מנהלת בית הדואר. בכל תפקיד שמילאתי עשיתי את המיטב, נתתי מעצמי והשקעתי. במקביל לעבודתי למדתי לתואר ראשון. הייתה זו ז'קלין דדון, מנהלת הסניף הקודמת שהאמינה בי והמליצה עלי להנהלה הבחירה שאפשרה לי לצאת ללימודים ובכך סללה עבורי דרך לקרירה ניהולית. את התואר השני בנושא דמוקרטיה בין תחומי במגמת ממשל ומדיניות ציבורית סיימתי לפני כשנה. אני דוגלת בכך שהשמים הם הגבול", אומרת קרינה ומוכיחה זאת הלכה למעשה.

כיצד הדואר השתנה מאז שהתחלת לעבוד
"הדואר הוא כיום שחקן משמעותי בתחום הסחר המקוון והחבילות. בעבר הדואר שימש להעברת מכתבים בלבד ובעשור האחרון תפקידנו השתנה, ככל שחל גידול בהזמנת חבילות מחו"ל. כדי לעשות זאת, ביצע הדואר התאמות רבות כמו: הקמת מרכז מיון ארצי בעיר מודיעין, הממיין כ-300 אלף חבילות מדי יום. פתיחת מרכזי מסירת חבילות מחוץ לדואר בשיתוף מאות בתי עסק קטנים, שירותי אשנב לתושבי אילת ולעשרות אלפי תיירים ועובדים זרים השוהים בעיר ניתנים היום  באמצעות בית הדואר המרכזי, 3 סוכנויות דואר ו- 5 מרכזי מסירה ואם בעבר עבודת האשנבאי  היתה בעיקר מכירת בולים ושליחת דברי דואר, כיום אנו מציעים ללקוחות ומוכרים מגוון רחב של שירותים ומוצרים. אנו נותנים מגוון שירותים פיננסיים, מהעברות כספים בארץ לחו"ל ומחו"ל, שירותי המרת מט"ח, מכירת כרטיסים נטענים, תשלום משכורות לעובדים  זרים ועוד".

האתגר המרכזי בעבודתך?
"רתימת העובדים לשינוי בדואר. לקחת אנשים שעובדים באותו תפקיד שנים רבות ולגרום להם להגיע לעבודה עם ברק בעיניים ושמחת חיים. אני יכולה לומר בסיפוק שהצלחתי ללכד את צוות העובדים שלי  והוא היום צוות מנצח וכולנו כאחד חדורי מטרה לפעול לשיפור השירות ללקוחותינו ולהגדיל את הכנסות האשכול וחברת דואר ישראל. כחברה עסקית אנו מחויבים למצוינות בשירות והגדלת ההכנסות. לא קיים אצלי בלקסיקון המושג קושי. הכל אפשרי ובר ביצוע, רק צריך לרצות  ולעשות".

 כיצד את רואה את  תפקידך
"תפקידי הוא להיות אחראית על כל מתן שירותי האשנב באילת. אני רואה את תפקידי כשליחות חשובה  ומתייחסת לעבודתי כאילו מדובר בעסק פרטי שלי, כך גם מידת ההשקעה שלי ביומיום. באופיי אני תמיד שואפת למצוינות, בכל תחום. אני אוהבת את עבודתי, נהנית ממנה וחשה שנפלה בידי זכות לשמש כמנהלת  מובילה, אנרגטית, יוזמת ומשפיעה, המהווה מקור השראה לעובדים בכלל ולעובדות בפרט".

מה המפתח לשילוב מנצח בין קרירה למשפחה?
"בן  זוג תומך, הבנה הדדית, רצון והרבה נחישות להצליח, הם המפתח וסוד ההצלחה. אין נוסחת קסם אך  אין דבר העומד בפני הרצון. כשרוצים מוצאים את הדרך לשלב בין קרירה למשפחה. כשיש הבנה הדדית , פרגון, סיוע ותמיכה הכל אפשרי. אחד הדברים הטובים באילת היא הנגישות והמרחקים הקצרים בין מקום למקום. אולי לא הייתי מצליחה גם לעבוד וגם ללמוד וגם לטפל בילדה או להסיע אותה לחוגים אילו המרחקים היו גדולים יותר. הזמן הקצר הכרוך במעבר ממקום למקום מאפשר לעשות הכל ולהיות בכל מקום כשצריך ולתפקד כמנהלת בעבודה,  כאמא, גם כרעיה. לשלב התפתחות אישית וכו'

האם יש לך טיפים והמלצות לנשים אשר שואפות להתקדם?
"ללמוד לא לוותר על ההתפתחות האישית והמקצועית, לחשוב תמיד מחוץ לקופסה, להעז ולא להפסיק לחלום. להציב מטרות ולפעול להגשימן זה סוד ההצלחה"

 מה האני המאמין שלך?
"התמדה והשקעה בהון האנושי, הגברת  שיתוף הפעולה בין כל הצוות, עבודה בשקיפות, טיפוח העובדים וראיה למרחוק.  אני מאמינה במשפט המנצח, המאפיין את עבודתי: "כשהולכים לבד מגיעים מהר, כשהולכים ביחד מגיעים רחוק".


 

מרלן רוזנפלד: "מרגש אותי העיסוק במיזם בית הקפה החברתי"


מי? מרלן רוזנפלד (38), נשואה לרוי ואמא ליהב ולירן. מנהלת האגף לפיתוח כלכלי ויזמות בעיריית אילת.
לימודים: תואר ראשון בתקשורת וביקורת, תואר שני במנהל עסקים, לימודי מנהל ציבורי וכיום לומדת מנהיגות במרכז מנדל למנהיגות בנגב.

 

"אני לומדת אפילו ובעיקר משתיקות". רוזנפלד

 

כמה שנים עובדת במקום העבודה ומה השלבים שעברת בדרך עד לתפקידך הנוכחי?
הגעתי לעיריית אילת לפני 12 שנה אחרי תפקיד ניהולי בחברה מוכרת ושלבי סיום התואר השני. התחלתי כאחראית תיאום ובקרה וזמן קצר לאחר מכן מוניתי לתפקיד עוזרת ראש העיר, תפקיד שמילאתי כ- 10 שנים. במקביל להיותי עוזרת ראש העיר ביצעתי תפקידים נוספים- יועצת לקידום מעמד האישה,  ניהול מערך המלגות והקשר עם הסטודנט (עד להקמת מרכז צעירים) , מכלול הקשרים עם קהילת טורונטו ועוד. לרוב חיפשתי את המגוון ויותר מתחום אחריות אחד. לפני כמעט שנה וחצי  זכיתי במכרז לניהול האגף לפיתוח כלכלי ויזמות- אגף חדש שקם למען העסקים והיזמים. 

מה כולל תפקידך כיום?
האגף עובד מעל שנה ומחזיק בשלוש זרועות עיקריות: פיתוח עסקי- יצירת הזדמנויות ושירותים לעסקים, לרבות חיבור בין הסקטור העסקי לציבורי.  הזרוע השנייה- ליווי יזמים אל מול הרשויות לטובת פיתוח העיר אילת ומשיכת משקיעים  והזרוע השלישית - קידום הקשרים הבינלאומיים (יש לנו באגף יחידה לקשרי חוץ). בשנה האחרונה הובלנו את התכנון האסטרטגי הראשוני של שדה התעופה המתפנה שהועבר ליישום וניהול החברה הכלכלית. יש לנו את הזכות להיות חלק קטן ממהלך היסטורי. 

התנדבויות?
אני דירקטורית בתאגיד התיירות העירוני ובחברה הכלכלית  בהתנדבות, ומתנדבת כסגן במילואים במערך מודיעי הנפגעים. לא באתי מהחיל הירוק (בסדיר לוחמת מג״ב), אך לפני כשש שנים כאשר חיפשו נשים ופנו אליי החלטתי להתנדב. 

מה האתגרים שהתפקיד מציב לך? 
האתגר המרכזי של התפקיד הוא להצליח להביא את המיזמים לידי מימוש ללא ייאוש. אנחנו חיים במדינה המציבה חסמים רבים בדרך לפיתוח. הקרקעות הן לא של העיר ולכן התהליכים מחייבים עבודה מול רשות מקרקעי ישראל ומשרדי ממשלה שונים. אני נדרשת להרבה מאוד סבלנות, יצירתיות כדי לפלס את הדרך, נחישות ושעות רבות של למידת תחומים שונים המגיעים אל שולחני. אי אפשר להגדיר את התפקיד כקשה. קשה זה משהו יחסי ועניין של פרספקטיבה.

תני דוגמה על מקרה או מקרים שאת רואה בהם הצלחה במילוי תפקידך?
ניתן להתייחס לדוגמה לתהליך האסטרטגי לשדה התעופה המתפנה כהצלחה, או ליזמי שתי אטרקציות גדולות שליוויתי, גישרתי ואחרי שנים רבות מקבלים כעת הסכם, כי אלה מטרות האגף. יחד עם זאת, הרבה יותר מרגש אותי העיסוק במיזם בית הקפה החברתי – כלכלי שיעסיק אנשים עם מוגבלויות או התכנית שיזמנו מנכ״ל מול הים ישראל בטיטו ואני - ״שיעור במתנה״ (ותודה לחני על השם) שיסייע לביטול השיעורים בבתי הספר באמצעות העולם העסקי.  מבחינתי, ערך המוסף שלי הוא לצאת מעבר למרחב הפעילות המוכר והטריוויאלי, לחבר את הצד היזמי והעסקי לקהילה ולמלא את ה'אין' ב'יש'. 

עד כמה קשה לשלב את עבודתך  עם שמירה על מסגרת משפחתית , זוגיות, ילדים?  
אני לא יכולה ופחות אוהבת לייפות את המציאות. זה רק מייצר תסכול לנשים אחרות שמתמודדת עם האתגר וחושבות שאצל אחרות זה בא בקלות. כנשים עשינו כברת דרך ארוכה להשגת שוויון, אבל אנחנו עדיין נושאות בנטל העיקרי של הבית ובעצם, עם השנים העמסנו על עצמנו הרבה יותר משימות ודרישות. הסוד הוא למעשה לא סוד- חלוקה שווה (שגם אצלי לא תמיד קיימת). השילוב של עבודה ומשפחה וזוגיות לא פשוט ויש לכך מחירים וגם מצפון גדול שעובד סביב השעון. התברכתי במשפחה תומכת ואני רוצה להאמין שההצלחה שלי והסיפוק מוקרנים אליהם חזרה ושהם יודעים שאני עושה את המיטב. מנחמת ומשעשעת אותי המחשבה שבסוף הן ילדיי והן ילדיה של אמא שעבדה פחות או הכינה עוגה במקום לקנות, יתיישבו על אותה כורסת  פסיכולוג ויקטרו עלינו. 

אילו טיפים והמלצות יש לך לנשים השואפות להגיע לעמדה בכירהיותר? 
שיריל סנדברג סמנכ״לית פייסבוק אמרה באחת מהרצאותיה: ״התיישבי בשולחן״. אנחנו צריכות להרגיש נוח להיות בשולחן קבלת ההחלטות, להאמין שהמקום הזה מגיע לנו בזכות ולא להקטין את עצמנו. מדהים לראות בכמה ביטחון גברים מדברים על נושאים שאין להם מושג בהם וכמה חוסר ביטחון יש לעתים לנשים שמציגות מומחיות וידע. אנחנו גם צריכות לתת מקום לנשים אחרות כשאנחנו בצמרת, לא לשכוח מהיכן באנו וכמה קשה הדרך והכי חשוב- להאמין שאנחנו עושות את הכי טוב שאנחנו יכולות ולחיות עם עצמנו בשלום.   

מה האני מאמין שלך?
זה הסטטוס גם בוואטסאפ שלי ״כל יום לומדת משהו חדש״ אני מאמינה שבכל יום שעובר ומכל אדם ניתן וכדאי ללמוד. אני לומדת אפילו, ובעיקר, משתיקות.    


 

אורלית אפניאר זיקרי: "לקחת את הדור הצעיר ולהצליח לבנות דרכים לקידומו"


מי? אורלית אפניאר זיקרי, מנהלת בי"ס 'גלים', נשואה לאבי זיקרי ואם לארבעה ילדים בגילאים 17, 16, 10, 9. ילידת חיפה, גדלה בעתלית והגיעה לאילת לעבודה מועדפת.
"עבדתי במלון המלך שלמה. אחרי שסיימתי את שנת העבודה המועדפת נסעתי לטיול לחו"ל ואחרי הטיול חזרתי לאילת,  כאן פגשתי את אבי, נישאנו ומאז אני כאן"

 

"אם האשה מאושרת כל המשפחה מאושרת". אפניאר זיקרי


כמה שנים עובדת בתחום החינוך מה השלבים שעברת בדרך עד לתפקידך הנוכחי?
"אני 16 שנה  בתחום החינוך . יש לי תואר ראשון בחינוך מיוחד ותואר שני במינהל החינוך. התחלתי כמורה לכתות א'-ט',  מתפקיד זה עברתי לחינוך כתות ה' ו' בחינוך המיוחד ואחרי שנתיים עברתי לתיכון ועבדתי כמחנכת בחנוך המיוחד של כתות י' – יב'. ריכזתי את תחום החינוך המיוחד בתיכון בגין והדרכתי את כל מורות החינוך המיוחד בתיכונים. חזרתי לשנה לבית הספר 'אופיר', שם רכזתי את החינוך המיוחד וכעבור שנה חזרתי לתיכון 'בגין' והייתי רכזת שכבה ז' ח' בבית ספר זה. לפני שנה וחצי קבלתי הצעה לנהל את בית הספר 'גלים' והשנה היא שנתי השנייה בתפקיד המנהלת.  

מה  כולל תפקידך כמנהלת בית ספר וכמחנכת?
תפקידי לחנך, להוביל את בית הספר להישגים לימודיים, עם דגש על ניצול היכולות של הפרט בכל תחום שהוא חזק בהם.

מה האתגרים שהתפקיד מציב לך?  
האתגרים הגדולים בעבודתי הם לקחת את הדור הצעיר של היום ולהצליח לבנות דרכים נכונות לקידומו ולהצלחות בתחום האישי, החברתי, הלימודי וההתנהגותי.  התפקיד מאד מאתגר ומגיע עם אחריות מאד גדולה. העבודה היא סביב השעון והיא קשה מאד, אבל מצד שני זהו תפקיד שההשפעה בו גדולה גם על התלמידים וגם על המשפחה, וכשיש הצלחות הן מאד משמעותיות ולעתים משנות חיים.

עד כמה קשה לשלב את עבודתך  עם שמירה על מסגרת משפחתית , זוגיות, ילדים?  
צריך ללמוד לדעת לשלב בין המשפחה והתפקיד וכל המשפחה צריכה להתגייס כדי שאני אוכל להצליח בתפקידי. הילדים והבעל שלי מאד תורמים ועוזרים לי לצלוח את התפקיד וגם עוברים תוך כדי תהליך התבגרות. אני רק מקווה שאהיה עבורם  דוגמה בעתידם. כמו שאמרתי, כולם מטים כתף. אבי מגיע בצהריים ומאכיל את הילדים, אני מגיעה בארבע וחצי חמש הביתה, מפזרת לחוגים, משגיחה על שיעורי בית וחברים ואם צריך חוזרת לעבודה  בשעות הלילה להשלים פערים.  אני משתדלת שבין ארבע וחצי  ושבע אהיה כולי של הילדים. אחרי שבע אבי מגיע הביתה וכולנו יחד, ואם צריך עושים חילופי משמרות. 

מי מבשל? מי מנקה?
אני מבשלת וכולם נותנים יד בניקיון הבית. הבנים הגדולים ממונים על המדיח ועל ארגון הסלון. במשך הזמן לומדים לעשות כמה דברים בו זמנית כמו לבשל, לכבס, לקפל כביסה ולגהץ והכל בו זמנית. אם רק רוצים הכל אפשרי. 

אלו טיפים והמלצות יש לך לנשים השואפות להתקדם בעבודה ולהגיע לעמדה גבוהה יותר? 
לא לותר על השאיפות שלהן. להיות מאושרות ושלמות עם ההחלטות שלהן ולגייס את האנשים הקרובים להן לעבור איתן את התהליך שהן עוברות. להפוך את התהליך לתהליך משותף כך שההצלחה בסוף תהיה ההצלחה של כולם.  אני תמיד אומרת שבמשפחה אם האשה מאושרת כל מי שסביבה מאושר.

מה האני מאמין שלך?
ברגע שיש לך שאיפה וחלום ואת מגשימה אותו ההשפעה על הסביבה היא מאד מהותית ונותנת משמעות לדרך שאנו עוברים בחיים ולעשיה שלנו. אני מאמינה שהשמים הם הגבול, אם רק תרצו ותעשו הכל בחיוך בהכלה באהבה ובחיבוק.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש