פרסומת
דלג

פדיחה: השילוט בכביש הערבה מאריך את הדרך

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 13/3/2019 19:41 ● ערב ערב 2906
תושבי אילת שנסעו ברכבם לכיוון ירושלים, הופתעו לגלות כי השילוט המציין את מספר הקילומטרים שנותרו להגעה ליעד, אינו תואם ואף מטעה ● כך למשל בצומת שחורת (אזור התעשייה בכניסה לעיר), מצביע השילוט על 305 ק”מ עד לירושלים, אך לאחר נסיעה של 15 קילומטר צפונה, בצומת באר אורה –רמון, מצביע השילוט על 317 ק”מ ליעד ● משרד התחבורה: "נושא השילוט בכביש הערבה נבדק ומטופל"
פדיחה: השילוט בכביש הערבה מאריך את הדרך
אז איזה שלט צודק? כביש הערבה השבוע

איך יתכן שככל שמצפינים לאורך כביש הערבה, הדרך מתארכת? תושבי אילת שביקשו לנסוע ברכבם לעיר ירושלים. הופתעו לדעת שככל שהם נוסעים צפונה מהעיר אילת, הדרך מתארכת עבורם, או לפחות כך מורים השלטים המציינים את מספר הקילומטרים הנותרים להגעה ליעד. כך למשל גילו התושבים כי כאשר הם עוברים את אזור התעשייה שחורת, מבשר להם השלט כי מספר הקילומטרים לנסיעה ליעדם (ירושלים), עומד על 305 קילומטר בלבד. לאחר כעשר דקות נסיעה כשהם גומעים כ-15 קילומטר, בצומת באר אורה – שדה התעופה רמון, הם נדהמים לגלות כי השילוט מציין כי ההגעה ליעדם הינה עוד 317 קילומטר, כ-12 קילומטר יותר. לאחר נסיעה של 40 דקות נוספות בצומת ה-101 הידוע כצומת כושי. צומת שנמצאת כ-101 קילומטרים מאילת. מגלים להפתעתם הנוסעים כי השלט מורה על 246 קילומטר להגעה ליעד. בני זוג שיודעים לעשות חשבון בדקו ומצאו כי על פי השילוט אם יחשבו את הקילומטרז' שנסעו מהכניסה לעיר כי אז נסעו רק 59 קילומטר. איך זה יתכן ? הם שואלים, הרי ידוע שצומת כושי נמצאת כ-101 קילומטר מהעיר אילת, ואף המקום קיבל את השם פונדק ה-101 בשל ציון הדרך". 
במכתב שהוציאו למשרד התחבורה כתבו: "כביש הערבה מאתגר אותנו בחידה לא פתורה. לאחרונה  הוצבו שלטים חדשים בכביש הערבה ובהם נכתבו המרחק לירושלים בק"מ. השלט הראשון הנמצא בצומת שחרות מספר לנו שירושלים נמצאת במרחק של 305 ק"מ. לאחר שאנו נוסעים כברת דרך של כ-15 ק"מ צפונה ומגיעים לצומת באר אורה  / שדה תעופה רמון אנו מתבשרים שהמרחק כעת הוא 317 ק"מ... כאשר נגיע לצומת מנוחה / פונדק הק"מ ה101 יורה לנו השלט כי ירושלים נמצאת במרחק 246 ק"מ".

 

ומה האמת? הם שואלים

 
"לפי המדידה שלנו, שני השלטים השניים מוטעים ואילו השלט הראשון הוא הנכון. ניסינו להעמיק ולהבין מנין הטעות הזו להאריך לנו את הדרך בעוד כ-30 ק"מ נוספים ולא הצלחנו. יתכן שהמדידה נשענת על ה'וויז' שגם הוא מטעה אותנו זה זמן רב וכאשר אנו מבקשים להגיע לירושלים הוא מפנה אותנו בסוף כביש הערבה שמאלה לכביש 25, לסיבובי סדום ומסובב אותנו דרך באר שבע לירושלים. דרך זו רק מאריכה לנו את הנסיעה והדרך הקצרה ביותר בה נוסעים גם אוטובוסי אגד הוא מים המלח ועין גדי ומשם היישר לירושלים.
בהגיענו לבאר אורה המרחק לירושלים הוא פחות מ-290 ק"מ ובהגיענו לצומת פונדק ה-101 המרחק לירושלים הוא כ-220 ק"מ. איננו יודעים מי הם האחראים לשילוט בכביש ואיזה אגף במשרד התחבורה מבצע את השלטים הללו הלכה למעשה". 
לסיום הם כותבים: "כמו כן, אם אכן ה"וויז" הוא זה שגרם לטעות הזו יש לתקן זאת גם אצלם ולא להטעות את הציבור הרחב. מסלולו של הוויז השולח את הנהגים לבאר שבע מפנה אותם בצומת לוטן שמאלה לכביש מס' 40 וכאשר עוברים לשם ובאמצע הדרך מתברר שטעינו והיינו צריכים להמשיך בכביש 90 ולפנות ימינה לירושלים כבר מדי מאוחר והנזק כבר נעשה".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה : "נושא השילוט בכביש הערבה נבדק ומטופל בימים אלה בקטע המדובר על ידי גורמי המקצוע בחברה".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש