פרסומת
דלג

יוזמות חדשות באילת למען תושבים עם צרכים מיוחדים

מאת: אביבה דקל ● 27/3/2019 08:16 ● מה נשמע 593
עמותת אקים ועמותת אילן החליטו להתאחד ולעורר את נושא אוכלוסיית התושבים עם צרכים מיוחדים בכלל ואת נושא שעות הפנאי של האוכלוסייה עם צרכים מיוחדים באילת בפרט ● ביום שני 18/3 ארגנו נציגות העמותות ערב חשיפה למשפחות הילדים עם צרכים מיוחדים בגילאי אפס עד מאה ועשרים ● הערב התקיים במלון ספורט שנרתם להרמת האירוע בעזרתו של רן אחינועם שתורם ביד רחבה בכל הנוגע לנושא ● האמירה שנישאה באוויר באותו ערב בקול גדול ברור וצלול היתה: ''הורים הם כוח, הורות היא מנהיגות''
יוזמות חדשות באילת למען תושבים עם צרכים מיוחדים
נציגי אקים ואילן באר שבע הגיעו לתמוך

צילום: אורית גז

מספרת סיגל: "בשיחת הטלפון הראשונה שקבלתי  במהלך האשפוז הראשון עם בתי מאשה יקרה, חברה שנפשותינו נקשרו בשל הגורל המשותף, נאמר לי משפט שהולך אתי עד היום. עברו 11 שנים והמשפט עדיין מהדהד בראשי: "ברוכה הבאה למשפחת הילדים המיוחדים". הבנתי מהר כי משפחה לא בוחרים – אבל בוחרים להיות משפחה! ואנחנו, הורים לילדים עם צרכים מיוחדים משפחה, כי רק אנחנו מבינים באמת אחד את השנייה. אנו קוראות להורים, להגיע לסניף, להגיע למפגשים, להשמיע , לשמוע לקחת חלק וליהנות – כי גם זה מגיע לנו".

האם עושים די למען האוכלוסייה עם צרכים מיוחדים באילת?
"עושים הרבה בעיר אילת ועדיין צריך עוד", אומרות ציפי אבני, יו"ר אילן, בעצמה אם לילדה עם צרכים מיוחדים, וסיגל רחמים, נציגת אקי"ם, שגם היא אם לילדה עם צרכים מיוחדים, ושתיהן יודעות מניסיונן האישי בדיוק מה צריך, מה יש ומה חסר, ומה יהיה טוב לילדים אלה ולמשפחותיהם.

 

מובילות את האיחוד: ציפי מאילן וסיגל מאקים

 

בערב שנערך במלון ספורט, בו בישרו על פעילותן המשותפת של שתי העמותות, נחשפו הנוכחים למה שאקים ואילן רוצות לתת לקהילה:
"מטרתנו היא שסניף איל"ן וסניף אקי"ם באילת יעבדו בשיתופי פעולה וישמשו כתובת משמעותית לאנשים עם מוגבלויות שכליות ופיזיות, ולבני משפחותיהם, להוות גורם מרכזי הפועל, מסייע, מייצג ותומך. ככל שיותר הורים יצטרפו ויפעלו כך נוכל לקדם תכניות, לגרום לשינוי בתפיסה בחברה באמצעות מערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, הקהילה העסקית והציבור הרחב - ודברים לא יישארו בגדר חלומות". כעת הן פועלות לקיום קייטנה בחופשת הפסח כשאין לילדים מענה בית ספרי ומדגישות שבולט מאד בחסרונו הוא נושא התרבות והפעילות החברתית אחר הצהריים. "אני כל הזמן מקושרת לנושא פעילות חברתית אחר הצהריים ודואגת ככל יכולתי לקדם אותה", מספרת ציפי אבני, "פניתי לטובה אוחיון, מנהלת מתנ"ס שחמון ברעיון לפתוח מועדון לילדים והיא עזרה ונתנה לנו אולם בו אנו נפגשים כבר שנה רביעית בימי ראשון ושלישי. ביום ראשון נפגשים כולם במתנ"ס שחמון ובמשך שעה וחצי  נפגשים מדברים, צוחקים, רוקדים. ביום שלישי הפעילות היא ארוכה יותר. לילדים בתפקוד גבוה יותר יזמנו פעילות משותפת עם החניכים של שבט צופי אילת. יחד עם הצופים  הקמנו את קבוצת "צמיד" ואחת לשבוע נפגשים הילדים בתפקוד גבוה לפעילות משותפת למשך שעה וחצי עם הצופים.  הפעילות של הילדים בתפקוד נמוך יותר היא שעה בה אני עושה אתם פעילויות כמו בישול ואפיה יצירה וכו'. הפעילויות האלה חשובות מאד לכל הילדים – כי הרי הם ילדים כמו כל הילדים ורוצים לפגוש חברים, לצחוק לשחק וללמוד דברים. צריך להביא להם הצגות והופעות, או ואולי בנוסף, לדאוג שיגיעו להצגות ומופעים שמתקיימים בעיר - הכל כדי למלא את הריקנות המשתררת בעולמם אחרי שעות הלמודים".
בימים אלה כשהתאחדו אקי"ם ואיל"ן לפעילות משותפת בנושא הילדים עם הצרכים המיוחדים, פנו השתיים שוב לטובה אוחיון שאצלה תמיד מוצאים דלת פתוחה ואוזן קשבת וטובה הקציבה לעמותות חדר במתנ"ס שחמון שישמש להם כמשרד בימי שלישי בין השעות 18:00-20:00. כשיפתח המשרד יתחילו עמותת אקי"ם ועמותת איל"ן לפעול יחד ולעורר את נושא ההנגשה לפעילויות אחה"צ לילדים ולבני משפחותיהם.
אנשים עם צרכים מיוחדים בכל הגילאים זקוקים גם הם לבידור ולעיסוקי פנאי שונים, ליהנות מהצגה, מהופעה, ממוסיקה וציפי וסיגל תעשינה הכל כדי לגרום לכך שכולם יוכלו ליהנות.
לסיכום פונות סיגל וציפי לכל מי שמוכן ויכול לתרום לנושא  ליצור קשר אתן במשרד או בטלפונים. כל עזרה תתקבל בברכה, והן לא מדברות על תרומה כספית.


ציפי: 0524664472 
סיגל:0545276301


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש