פרסומת
דלג

פסח הגיע לצליאקים

מאת: איריס קדם ● צילום: מערכת ערב ערב ● 10/4/2019 13:56 ● מה נשמע 595
איך הייתם מרגישים אם ביום בהיר אחד, ככה פתאום באמצע החיים, היה הרופא מפיל עליכם 'פצצה' ומודיע לכם שאתם חולי צליאק? ● הצד החיובי- לא מתים מזה ● הצד הפחות חיובי- תגידו שלום ללחם, למאפים, לפסטות ולעוד שורה של מאכלים, שלפחות בתחילת הדרך אין לכם מושג איך תחיו בלעדיהם, אבל תחיו ● מה שבטוח שבחג פסח, החג הכי נקי מקמח ושאר מרכיביו, חגיגת הצליאקים בעיצומה
פסח הגיע לצליאקים

יום אחד, באמצע החיים, אתם עלולים לגלות שכל מה שהרגשתם, או לייתר דיוק, כל הרע שהתחולל אצלכם בגוף, נובע ממחלה שעד היום בקושי ידעתם עליה דבר או שניים. אז כן, אני איריס קדם, חולת צליאק רגע לפני שחתמתי על גיל 50 וזה כבר קרה לפני כשלוש שנים, בדיקה קטנה שעשיתי שינתה לי באחת את החיים.

 

 לגלות ולהרגיש טוב יותר


אם נודה על האמת, הגילוי הזה הפך אותי לאדם מאושר יותר. כי בואו נחשוב על זה לרגע, מחלת הצליאק אינה מצריכה תרופות. מדובר פשוטו כמשמעו בשינוי אורח החיים, בעיקרו שינוי תזונתי, מה שיאפשר לי להרגיש הרבה יותר טוב, וללא התופעות שסבלתי מהן בשנים האחרונות. מאז התגלית הגדולה שהנחית עלי הרופא, כבר הספקתי לגלות שהגלוטן נמצא בהרבה יותר מוצרים ממה שנהוג לחשוב. כמו למשל: בגלידה, בתרופות, במוצרי קוסמטיקה למיניהם, לרבות מוצרים שלא מכילים גלוטן, אבל נעשו בסביבת מוצרים עם גלוטן, וגם כאן חשוב להיזהר. במטבח ישנם כלים שעשויים מפלסטיק כמו מסננת לפסטה או קרש חיתוך, שחייבים להתחלף בחדשים, כמו גם כפות עץ, הטוסטר, התנור, המקפיא, המקרר, כולם חייבים להיות מותאמים ללא חשש לנגיעה של מוצרים עם גלוטן. בקיצור, הערכות מחודשת מאלף עד תו. אבל לטובת העניין הכל אפשרי.

 

מי אמר ’פסק זמן’ כשר? קדם מתמוגגת

 

אל תגידו לי זה לא יקרה


אם במהלך השנה חולי הצליאק, לפחות החדשים, צריכים לשוטט בין המדפים בחנויות המזון כדי לחפש מה בדיוק מתאים להם ובמה הם כבר לא אמורים עוד לגעת, ובואו הודה על האמת, גם היום, כשמדפי ה'ללא גלוטן' כבר כוללים כל טוב, זה עדיין לא כמו המגוון שיש ל'אנשים הרגילים', הרי שאין כמו חג הפסח להפוך ל'חג הצליאקים', כי רק אם תחשבו על זה שבפסח כל מוצרי הקמח ומרכיביו אאוט, מה שאומר שמדפים מציעים מגוון עשיר של מוצרים שלא תמצאו ביום יום לטובת חולי הצליאק. אם לא די בזה, הרי שאם ביום יום מחירי המוצרים שאינם כוללים גלוטן בשמיים, הרי שבפסח המגוון גדול והמחירים עדינים, אז הנה לכם שתי סיבות לפחות שהופכי את חג הפסח ל'חג האגירות' לחולי הצליאק, שקונים וקונים ואוגרים לכמה שיותר זמן כמה שיותר מוצרים.
כיום מדובר על כאחוז וחצי מהאוכלוסייה בארץ שצריכים להימנע ממוצרים הכוללים גלוטן. אצל חלקם הגילוי נעשה עוד בשנות הילדות, ויש שחווים גילוי בשנות הבגרות. לכולנו אויב משותף ושמו - גלוטן. החדשות הטובות הן שאפשר להימנע ממנו. כיום ניתן למצוא בשוק יותר מוצרים ללא גלוטן או תחליפים נפלאים, ולחיות נהדר, מבלי להרגיש חוסר רציני בתפריט היומי. מה שמציק בכל הסיפור הוא מחירם היקר של המוצרים, בתקווה שהמאבק בנושא יישא פרי. 
מחלת הצליאק, בעברית 'כרסת', היא מחלה אוטואימונית בה הגוף תוקף את עצמו וגורם לנזק דלקתי לרירית המעי הדק, כתוצאה מאכילה של גלוטן. הנזק בא לידי ביטוי באנשים להם רגישות יתר על רקע גנטי, ונובעת לרוב כתוצאה מלחץ נפשי או טראומה, במיוחד אצל האוכלוסייה הבוגרת. חולי צליאק מגיבים בהחלמה מלאה לטיפול תזונתי – דיאטה נטולת גלוטן. 
מחלת הצליאק אמנם נחשבה כמחלת ילדות, אך בשנים האחרונות, עם העלייה במודעות למחלה, חלה עלייה באבחון, ובמקביל – בשכיחות החולים המבוגרים. בגיל צעיר מאוד היא עלולה לגרום להאטה בקצב הגדילה. באופן כללי, רוב האנשים שסובלים מהמחלה, מתלוננים על בעיות במערכת העיכול, בעיות אלרגיה קשות ועוד תופעות לא נעימות. 
צליאקים בוגרים נוספים שמחו לשתף בסיפורם האישי.

 

המחלה פגעה בגדילה


מוטי  אושרוביץ (46) גילה את המחלה לפני עשור, תודות לאמו שהחליטה לחקור את הנושא. שניהם הבינו מהר מאוד שהתופעות מהם מוטי סובל, מצריכות בדיקות מעמיקות. וכך היה, מוטי ביקש מהרופא להיבדק והתגלה כחולה צליאק.  

 

סבל מתסמיני המחלה. אושרוביץ’


איזה תופעות היו לך עד לגילוי?
"עוד בילדותי סבלתי מכאבי בטן רבים, אך בזמנו לא הייתה מודעות לנושא ולא הבינו ממה זה נובע. כיום אני גם יודע בוודאות שזה פגע בי בגדילה. אמנם אף אחד במשפחה לא גבוה במיוחד, אבל אני, ביחס לאחרים מוקטן. בשנים שלפני הגילוי, היו לי בעיות בריאותיות שהובילו לחשש מסרטן, עד שבסופו של דבר התברר שאלו היו תסמינים ממחלת הציליאק, ידוע שבקצה של המחלה, אם אין גילוי בזמן, אפשר לסבול מסרטן במעי". לאחר הגילוי, החיים של מוטי השתנו בצורה מדהימה, והוא קיבל את המחלה בשמחה, כשהבין שניתן לעצור אותה בעזרת שינוי תזונתי ואורח החיים. "כיום", מדגיש מוטי, "יש הרבה תחליפים מבעבר, מה שמקל משמעותית בהכנת התפריט. אשתו ובתו גם הן, קיבלו את הידיעה באהבה והבית מתנהל כמעט לחלוטין ללא גלוטן. "בהתחלה הנושא לא נוח במיוחד מחוץ למסגרת הבית", הוא אומר, "אי אפשר לאכול בכל מקום, שלא לדבר על להתארח. אי אפשר להפוך לכולם את המטבח, אז לומדים לעגל פינות בצורה מזערית ולהשתלב". בתו של מוטי גם היא עוברת בימים אלו בדיקות מקיפות, לאחר שהתגלו אצלה כמה תסמינים, ומאחר וזו מחלה גנטית, יכול להיות שגם היא סובלת מצליאק. "עדיף  להיבדק במעוד, בכדי למנוע סבל מיותר של שנים", הוא מדגיש ומליץ לכל אותם אנשים, שמופיעים אצלם תסמינים, ללכת ולהיבדק, "מדובר בבדיקת דם אותה אתם רשאים לבקש מרופא המשפחה ויפה שעה אחת קודם".

 

נלחמת למען המודעות


אחת הנשים שמלווה אותי מרגע הגילוי האישי שלי היא פזית זוהר, אימא לברי בת 9, חולת צליאק שהקימה בין ייתר עיסוקיה בנושא, דף פייסבוק בשם “צליאק באילת - אוכלים ללא גלוטן".  לפני כשנתיים התגלתה המחלה אצל בתה, ומאז החיים בבית השתנו. הגילוי הגיע כתוצאה מבעיות גדילה אצל ברי. באותה תקופה החליטה פזית לעשות פאוזה, הפסיקה לעבוד והשקיעה כל רגע מזמנה בלמידה ויישום למען בריאותה של ברי. כמי שידועה כחוקרת דברים לעומקם ופועלת למען האחר, החליטה פזית להפוך לחלק מארגון המאבק לזכויות הצליאק בארץ. "אני נותנת מענה דרומי לארגון, בין השאר בעניין יוקר המחירים והוזלתם, כולל מבצעים שהצלחתי לעשות רק באילת, אפילו ב'שופרסל'. 

 

החיים בבית השתנו. פזית זוהר


אני בקשר עם המנהל הרשתי של חברת 'גרין' ודואגת ליצור חיבורים, על מנת שיהיו לנו בעיר יותר מוצרים". את הכל עושה פזית בהתנדבות ומתוך רצון עז להביא למודעות ולעזור לחולים נוספים בכל שלב מרגע הגילוי. במשפחתה של פזית כל נושא התזונה השתנה. החשש שמא ייכנס גלוטן בטעות לאוכל של ברי, גרם לבלבול נוראי לטענתה, מה שהביא להחלטה גורפת שהבית יהפוך להתנהל ללא גלוטן. "יש מה שנקרא 'זיהום משני'", היא מסבירה, "וצריך להיזהר ייתר על המידה", ובכלל, אם תשאלו את פזית, הרי שהיום היא סבורה ששינוי כזה מבורך גם למי שאינו חולה בצליאק. אמנם עדיין יש להם לחם במקפיא, בכדי שהיא, בעלה ובתם הגדולה מיה יוכלו מדי פעם לאכול כהרגלם, אבל הוא עטוף בצורה הרמטית ומושם במקפיא במקום מיוחד ומבודד, מחשש להדבקות בשאר המוצרים נטולי הגלוטן. "עניין התזונה בבית הלך מאז ומתמיד לכיוון בריא, כך שהשינוי הוא לא דרסטי ואפילו מבורך". לדברי פזית, לפני שיוצאים לדרך חדשה חשוב לעשות 'פסח' בבית. עד כדי כך שחשוב שהטוסטר המיועד לחולי הצליאק יהיה במקום מופרד. אבל מה עושים כשיוצאים אל מחוץ לבית? אני שואלת את פזית שמסבירה: "כשאנחנו מתארחים אצל אנשים אחרים, אני מגיעה עם צידנית מיוחדת שמכילה כלים נפרדים, תבלינים ושלל מוצרים. הספונטניות לצורך העניין, נעלמה לנו מהחיים". וכאשר ברי הולכת לים, לחוג או למפגשים חברתיים, פזית מציידת אותה בדברים משלה בכדי שלא תישאר ללא כיבוד או אוכל בהתאם. 

 

ההלם התחלף בשמחה


שי לוי (45) התגלה כחולה צליאק לפני עשר שנים. "לאחר שסבלתי מתופעות לא נעימות בקיבה, אפטות בפה ותוך ארבעה חודשים אף ירדתי 10 ק"ג במשקל, החלטתי לבדוק במה מדובר", הוא מספר. "בזמנו לא מיהרו לתת בדיקה לגילוי צליאק והייתי מקבל כדורים לכאבי בטן בלבד". לאחר חצי שנה של ביקורים חוזרים ונשנים בקופת חולים, קיבל שי הפניה לבדיקת גסטרו על פי בקשתו. הירידה הדרסטית במשקל הושלכה לכיוון לחצים בעבודה, אבל התופעות הנלוות העלו חשד שמשהו לא כשורה מתחולל בגוף. בסיום הבדיקות התגלתה אצלו המחלה והוא התפנה לבצע את שינוי המבורך. 

 

דיאטת הגלוטן חוללה שינוי. שי לוי

 

איך הרגשת כאשר קיבלת את הבשורה?
"אחרי ההלם הראשוני, התחלתי לבצע את המשימות החדשות בשמחה. ברגע שהתחלתי לעשות את דיאטת הגלוטן, החל בגוף שינוי מדהים וחשתי הרבה יותר טוב, כמובן שגם חוויתי קשיים בדרך כמו עניין השובע. אם בעבר הייתי רגיל לשבוע עם לחם בעת הארוחה, הדבר חסר לי. מה גם, שלפני עשר שנים, כל התחליפים ללחם היו קשים להשגה והאלטרנטיבה הייתה בעיקר קרקרים". בתחילה נהג שי לאחסן מוצרים בארון משלו והמטבח היה חייב להיות סטרילי מחשש לערבוב גלוטן, עד שלאט לאט אשתו החלה להשתמש במוצרים ללא גלוטן, מה שהקל עליו ועל הכנת האוכל באופן כללי.  גם יציאה משותפת עם חברים למסעדות היה בעבורו מבצע לא פשוט שהיה מלווה באי נעימות וחשש. "בעבר השפים במסעדות לא היו מודעים למחלה, והיה לי קשה ליהנות בראש שקט מהארוחה. עד שמפסיקים להתבייש ובודקים, ניגשים למטבח ורואים אם באמת האוכל נעשה בחלקה נפרדת תוך הקפדה על שטיפה של הסכין וקרש החיתוך וכו'. יש כיום יותר ויותר מסעדות ובתי מלון שנוהגים להכניס לתפריט אוכל ללא גלוטן ושמים דגש על ההכנה הנפרדת במטבח. חלק מהשינוי באורח החיים", מספר שי, "מצריך לקרוא מאחורי כל מוצר מה הוא מכיל. היו מקרים בהם נפלה טעות מחוסר ידיעה". גם אצל שי המחלה התפרצה כתוצאה מלחץ וכיום הוא מתנהל אחרת. בסה"כ הוא מעיד אוכלים יותר ירקות פירות ואוכל בריא ומרוויחים חיים בריאים. 


לחיות בראש שקט


עמותת צליאק בישראל' יצרה עם השנים כלים רבים למתן שירותים לחולי צליאק במטרה להבטיח שהחולים בישראל יזכו לאבחון, לטיפול ולתזונה בטוחה ללא גלוטן בכל תחנה בחייהם. מי שמנהל מאבק מתמשך למען זכויות חולי הצליאק בארץ הוא דן סלומון, שבתו גם היא צליאקית ועושה ימים כלילות לשם השגת המטרות. יש קו פתוח הנותן מענה לכל שאלה ופנייה וכמובן דף פייסבוק הן של העמותה והן דף נפרד לחולי צליאק הארצי בו אפשר להתעדכן דרך חולים אחרים במידע חיוני כמו על מסעדות בארץ ובחו"ל, על מוצרים שונים, מתכונים מיוחדים ועוד. כיום ניתן למצוא באינטרנט ובפייסבוק אין סוף מתכונים מיוחדים לחולי צליאק.
באילת דף הפייסבוק המקומי מנוהל על ידי פזית זוהר, ונותן אף הוא מענה למקומיים ולמבקרים. 

 

עוגת פצפוצי אורז ו-3 סוגי שוקולד

 

 ללא אפייה וללא גלוטן 
(המתכון של אודליה כהן הרשקוביץ')
מצרכים לשכבת פצפוצי האורז:
150 גרם שוקולד חלב
150 גרם שוקולד לבן
150 גרם שוקולד מריר
3 כוסות פצפוצי אורז.


לשכבת הגנאש:
2 חפיסות שוקולד מריר
1 גביע שמנת מתוקה
1 חפיסת שוקולד לבן

הוראות ההכנה:
משתמשים ב – 3 קעריות. בכל קערה מניחים 1 כוס פצפוצי אורז.
בבן מארי  ממיסים תחילה שוקולד מריר, שופכים לקערת פצפוצי האורז ומערבבים היטב.
משטחים את שכבת השוקולד המריר עם פצפוצי האורז לתחתית התבנית ומכניסים למקרר ל- 10 דקות.
עושים אותו דבר עם שוקולד החלב, מערבבים עם פצפוצי האורז ושופכים מעל השכבה הראשונה שהתקררה כבר. מכניסים ל – 10 דקות למקרר.
ממיסים את השוקולד הלבן בבן מארי, מערבבים עם פצפוצי האורז ומסדרים שכבה מעל לשכבת השוקולד הלבן שבתבנית. מכניסים למקרר ל- 10 דקות.
מחממים בסיר קטן שמנת מתוקה. כשהיא מתחממת מכבים את האש, מכניסים פנימה שוקולד מריר ומערבבים היטב עד לקבלת גנאש סמיך.
משטחים את גנאש השוקולד בתבנית. ממיסים שוקולד לבן בבן מארי ומזלפים מעל גנאש השוקולד בעזרת שקית זילוף או כף.
שומרים את העוגה במקרר עד להגשה.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש