פרסומת
דלג

מנכ''ל העירייה: ''משרד הפנים אמור לפרסם חוזר לעידוד פרישה, מהלך שיסייע לטפל בהוצאת עובדים לא יעילים''

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 10/4/2019 19:26 ● ערב ערב 2910
רגע לאחר הבחירות בעירייה נערכים לקראת החלתה של תכנית ההתייעלות שהוכנה לשנתיים הקרובות ● המשמעות בין היתר צמצום כוח עבודה ● יצחק הלוי: ''היעדים ששמנו לקדנציה הקרובה הם להיות עיר יעילה ואיתנה...כל גידול בסעיף השכר יביא לירידה בתקציב הפעולות ולכן חייבים להוריד את עלויות השכר''
מנכ''ל העירייה: ''משרד הפנים אמור לפרסם חוזר לעידוד פרישה, מהלך שיסייע לטפל בהוצאת עובדים לא יעילים''

בדיון במועצת העירייה בו הובאה תכנית ההתייעלות לאישור המועצה, אמר מאיר יצחק הלוי: "בהכנת תקציב אחרי הבחירות בוחנים תמיד את האפשרויות להמשיך ולהתייעל. התקציב מותאם לתכנית העבודה הרב שנתית "אילת 2023" ולתכנית העבודה המפורטת לשנת 2019 שנקבעה על ידי ראשי המנהלים, מנהלי אגפים, וביחד עם הגזבר והמנכ"ל. היעדים ששמנו לקדנציה הקרובה הם להיות עיר יעילה ואיתנה". יצחק הלוי אף התייחס לנושא הצורך בהגדלת הכנסות לאור הגידול בתקציב 2019: "בדיון בפני חברי הוועדה על התקציב, ניתן לבצע שינויים וחשוב ביותר שכל שינוי והגדלה בתקציב מחייב הבאת הכנסות נוספות לתקציב. בתוך התקציב יש את ההוצאות הקבועות בפעולות וכן בסעיפי השכר, כל גידול בסעיף השכר יביא לירידה בתקציב הפעולות ולכן חייבים להוריד את עלויות השכר. שנת 2019 תהיה שנת מעבר וצריך להסתכל על שנת 2020 ולכן הכנו את התוכנית הכלכלית לשנת 2020 – 2019, התכנית נועדה כדי שיהיה ניתן לפנות למשרד הפנים לגייס הלוואות לפיתוח ולהקטנת הגירעון". יצחק הלוי אף התייחס לנושא העבודות הצפויות בשטח השדה המתפנה והסיכונים הכלכליים הכרוכים בפרויקט: "השנה אנחנו פותחים שדה תעופה חדש ומפנים את השדה הקיים, האתגר להיות מוכנים לטפל בשטח המתפנה. ביוני מקבלים את המפתח לשדה המתפנה וחייבים לסיים את כל התכנון לטיפול בשטח המתפנה. צריך לגייס תקציב מתאים לביצוע העבודות ולכן השנה היא אתגר חשוב מאוד אבל גם עם סיכונים גדולים אם לא נעמוד ביעדים כמו המו"מ עם רשות שדות התעופה וקצא"א להגדלת הכנסות מארנונה".

סגן ומ"מ ראש העיר אלי לנקרי התייחס אף הוא לתכנית ההתייעלות ואמר: "בכל תחילת קדנציה העירייה מכינה תכנית כלכלית המצביעה על הכיוונים להתפתחות הכלכלית של העיר ולהשלכות של כך על העירייה. כמו כן, אנחנו בוחנים את עצמנו ומכינים תכנית התייעלות הן בחיסכון בעלויות והן בהגדלת ההכנסות. המטרות הן מחד הגעה לאיזון תקציבי וכן הקטנת הגירעון המצטבר לכדי 11% מההכנסות בלבד בסוף 2020". (כיום עומד סך המלוות שחב העירייה על 156,000,000 ₪ שהם 29% מסך תקציב 2019 - ר.נ). בהמשך התייחס לנקרי ליוקר המחיה בעיר ואמר: "חשוב לזכור כי בגלל המאפיינים המיוחדים של אילת, כל הוצאה בעיר יקרה יותר ב-30% מכל עיר אחרת, לדוגמה: עלויות המים, אילת משקה את הגינון 365 ימים בשנה ומפעילה מזגנים בבתי הספר 9 חודשים בשנה. משום כך הבעיה היא יותר בצד ההוצאה ופחות בצד ההכנסה".

מנכ"ל העירייה התייחס לפרק הרגיש ביותר בתכנית ההתייעלות – פיטורי עובדים: "משרד הפנים אמור לפרסם חוזר לעידוד פרישה, מהלך שיסייע לעירייה לטפל בהוצאת עובדים לא יעילים וביטול משרות. התהליך יהיה גם מול המנהלים שהם ייקחו אחריות על נושא כח אדם ביחידות שלהם. תהליך הוצאת עובדים מורכב מול הסכמי עבודה ושיתוף ועד העובדים". 


בסופה של הישיבה הצביעו חברי המועצה פה אחד (למעט דובי כהן שיצא מהחדר) על התכנית הכלכלית להתייעלות ולהקטנת הגרעון המצטבר באמצעות קבלת מלוות ממשרד הפנים.     


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש