פרסומת
דלג

עיקור וסירוס מסובסדים לכלבים

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 10/4/2019 19:28 ● ערב ערב 2910
לצד עיקור וסירוס חתולים למניעת התרבותם יזם האגף לשירות ווטרינרי בעירייה, מבצע מיוחד בתמיכת משרד החקלאות - עיקור וסירוס כלבים שבבעלות על מנת למנוע בין היתר התרבות של כלבים משוטטים ● בזכות התמיכה, תממן העירייה סך של 400 ₪ עבור כל עיקור/סירוס ובעל הכלב/ה ישתתף בעלות מינימלית של בין 100-200 ₪, תלוי במשקל הכלב ● "עיקור וסירוס הם הליכים רפואיים הנחוצים לבריאות הכלבים" אמר ד"ר אורן אברמוביץ' – הווטרינר העירוני וקרא לבעלי הכלבים האילתים לממש את ההזדמנות ולבדוק את הזכאות לגבי כלבם
עיקור וסירוס מסובסדים לכלבים
הווטרינר העירוני

במדינת ישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ללא בעלים העלולה להוביל לפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור ופגיעה בבריאות בעלי החיים. בהיעדר בעלים אחראי המטפל בכלבים ודואג לרווחתם, כלבים רבים מומתים או נידונים לחיי סבל והזנחה. התרבות בלתי רצויה ומבוקרת שמקורה בכלבי הבית (כלבות לא מעוקרות וכלבים לא מסורסים) מגדילה את היקף התופעה. על מנת לצמצם את ההתרבות הבלתי רצויה והבלתי מבוקרת, זכה אגף השירות הווטרינרי בעיריית אילת, בתמיכה כספית ממשרד החקלאות ופיתוח הכפר לשנת 2019 עבור עיקור / סירוס כלבים שבבעלות זאת במסגרת התיקון לחוק הסדרת הפיקוח על הכלבים, התשס"ג – 2002. 
תושב אילת בעל כלב אשר יהיה מעוניין לעקר / לסרס את כלבו, יפנה לווטרינר העירוני לבדיקת הזכאות (כלבים שלא מופיעים במצבת הכלבים העירונית עד לתאריך 31.12.2018 לא יהיו זכאים לתמיכה זו). לאחר שבדיקת הזכאות אושרה, בעל הכלב יבחר במרפאה פרטית הנמצאת בהתקשרות עם אגף השירות הווטרינרי ויקבל הפניה מאת הווטרינר העירוני למרפאה בה יתבצע הליך הניתוח. במרפאה יתבצע הליך שקילה של הכלב, ובהתאם לו, ייקבע מחיר השתתפות הבעלים מעבר לסבסוד העירייה בסך 400 ₪: עבור כלב שמשקלו קטן  מ- 10  ק"ג, ישלם בעל הכלב תוספת של 100 ₪ בלבד. עבור כלב שמשקלו 10 – 20 ק"ג, ישלם בעל הכלב תוספת של 150 ₪ בלבד. עבור כלב שמשקלו מעל 20 ק"ג, ישלם בעל הכלב תוספת של  200 ₪ בלבד. 
כלב שאינו מחוסן נגד מחלת הכלבת, בעל הכלב יהיה מחויב לחסנו ולשלם למרפאה בה ינותח הכלב, תשלום נוסף עבור אגרת רישוי וחיסון לאחזקת הכלב. חשיבות פעולת העיקור או הסירוס של כלבים היא משמעותית לבריאות הכלבים ולכך ישנה הסכמה גורפת מצד כל העוסקים בתחום רווחת בעלי החיים, רופאים וטרינרים ועמותות למען בעלי החיים.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש