פרסומת
דלג

בוטלה התכנית להקמת מלון בוטיק מעל מרכז התיירות

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: חיים דוד ● 10/4/2019 19:39 ● ערב ערב 2910
לאחר שמונה שנים של בירוקרטיה הודיעה רשות מקרקעי ישראל כי היא מתנגדת לתכנית לבניית מלון בן 20 חדרים מעל מרכז התיירות ● "המבקש שהינו חוכר בעצמו, אינו רשאי היה לבקש את הבקשה" ● בעקבות כך החליטה הוועדה המחוזית לסגור את תיק הבקשה
בוטלה התכנית להקמת מלון בוטיק מעל מרכז התיירות
לא ניתן היה לקדם את התכנית. מרכז תיירות

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה דרום, החליטה לסגור את תיק הבקשה להקמתו של מלון בוטיק בן 20 יחידות אירוח, מעל קומות המסחר הקיימות במרכז. בנוסף התבקשה הגדלת מ"ר המסחר המאושר במקום ב-88 מ"ר. בסה"כ התבקשה תוספת של 800 מ"ר לצורך בניית החדרים. על מנת לקדם את התכנית נדרש היה לשנות את התב"ע (תכנית בנין עיר) המאושרת למקום ממסחר ומשטח ציבורי פתוח למסחר ותיירות. 

התכנית האמורה החלה דרכה עוד בשנת 2011. בשנת 2013 התקבל אישור עקרוני מרשות מקרקעי ישראל לתכנית ובתנאי שתיבדק על ידי מחלקת עסקאות עירוניות. אלא שבשנת 2104 הודיעה מקרקעי ישראל כי היא מתנגדת לתוכנית, כאשר בראש הבעיות עמדה סוגיית החנייה. מגיש התוכנית נדרש לקבל את הסכמת עיריית אילת לכל פתרון שיציג, ומאחר ונקבע כי מגיש התוכנית שהינו חוכר בעצמו בשטח של 202 מ"ר במרכז, אינו במצב שהוא רשאי להגיש תכנית, התבקשה העירייה להצטרף כמגישה לתכנית. עד 2017 עוד הודיעה רשות מקרקעי ישראל כי היא מנסה לפתור את עניין ההרשאה לתכנון, ובהמשך הודיעה כי על אף הסכמתה בעבר, לא ניתן לאשר את הבקשה לתוספת של 88 מ"ר מסחר, וזאת מטעם שחוק חובת מכרזים חל על המקרה. בנובמבר 2018 התקבלה החלטתה הסופית של רשות מקרקעי ישראל לפיה היא אינה מאשרת את הפרויקט, ובהמשך היא הועלתה להצבעה לסגירת תיק הבקשה, שכאמור אושרה פה אחד בדיון שנערך ב-25.2.19.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש