פרסומת
דלג

תביעה: משפחת דיין דורשת מהשוכרים של מלון לה פלאיה לפנותו

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: עומר כרמון ● 10/4/2019 19:48 ● ערב ערב 2910
מסכת אילת בע''מ המחזיקה במבנה מלון לה פלאיה הגישה באמצעות פרקליטה עו''ד טל בננסון תביעה כנגד דרור ניהול מלונות בדרישה כי תפנה את המבנה שהושכר לה לפני פחות מעשור ● הטענה לפינוי נובעת מחילוקי דעות בין הצדדים בנוגע לתשלום הפרשים על סך 68 אלף שקל ● הנתבע, דרור גולדשטיין טוען: '' התביעה נועדה בכדי להקניט אותי ולשבור את רוחי. הוא חייב לי מעל 700 אלף שקל...אף שופט לא יפנה מישהו בגלל 69 אלף כאשר אנחנו משלמים 4.5 מיליון לשנה''
תביעה: משפחת דיין דורשת  מהשוכרים של מלון לה פלאיה לפנותו
האם התביעה לפינוי היא קנטרנית? יצחק דיין

על פי כתב התביעה ,ביום 24.11.2010 דרור ניהול התקשרה עם מסכת אילת בהסכם שכירות לפיו דרור ניהול שכרה ממסכת אילת את מלון לה פלאיה. ביום 25.4.13, נחתמה בין הצדדים תוספת להסכם השכירות. דובר במלון של 230 חדרים. על פי כתב התביעה טוענת חברת מסכת אילת כי בחוזה מול דרור ניהול קיים סעיף המתיר לבעלי הנכס בקשת פינוי מוקדם של השוכרים ובתנאי שנתנו להם התרעה בת תשעה חודשים על הכוונה לפנותם. על פי כתב התביעה טוענת מסכת אילת כי בתחילת ינואר 2019  ניהלו השניים התכתבות וחברת דרור ניהול נדרשה לפנות את הנכס עד ל-9.11.2015 . בכתב התביעה טוענת מסכת אילת: "כי בחוזה תקופת השכירות הינה ל- 5 שנים, החל מיום 10.11.10 ועד ליום 9.11.15. לנתבעת ניתנה אופציה להאריך את תקופת השכירות לתקופה נוספת של 5 שנים (פחות יומיים) החל מיום 10.11.2015 ועד ליום 8.11.2020 והנתבעת מימשה את האופציה אשר הוקנתה לה. על פי הסכם השכירות הוקנתה לתובעת הזכות להביא את הסכם השכירות לסיום מוקדם מכל סיבה שהיא. המשכיר יוכל להביא הסכם זה לסיומו בתאריך 9.11.2019 מרצונו וללא כל סיבה - והכל בכפוף לכך שתינתן לשוכר הודעה מוקדמת בכתב של לפחות 9 חודשים טרם תאריך זה". חברת מסכת טוענת כי חברת דרור ניהול חייבת 68 אלף שקל עבור הפרשי הצמדה שהתווספו לתשלום השכירות לשנת 2018 ומכיוון שדרור ניהול לא שילמה את הפרשי ההצמדה תוך 10 ימים טוענת מסכת אילת כי מדובר בהפרה יסודית של הסכם השכירות" המזכה אותה בביטול ההסכם.  

דרור גולדשטיין הבעלים של חברת דרור ניהול מלונות מסר בתגובה: "חייבים לשים סוף לחזירות של הטייקונים מהמרכז שמנסים לפגוע בכל איש עסקים אילתי שמשקיע. כל הנושא ראשיתו לפני עשר שנים כאשר שכרנו שני מלונות שהיו במצב רע הרוסים וגמורים. טרם הפיכתו של מלון לה פלאיה ושיפוצו, שימש המלון כמקום בו היו סמים, יצאניות ולקח לנו יותר משנתיים לשקם את שמו, בשל הקישור לאקספרס הישן משפחות סירבו להגיע להתארח ועשינו עבודת שיווק מאסיבית. השקענו בעבודות השיפוץ מעל 24 מיליון שקל בשני המלונות. בחוזה הופיע סעיף שבו מובטחת לנו זכות הסירוב הראשונה, כך שבמידה ומישהו ירצה לרכוש את המלון אנחנו יכולים להיות הראשונים לרכוש אותו. באה משפחת דיין ועשתה מחטף עם אפריקה מלונות ורכשה את המלון מבלי להתייחס לסעיף הסירוב. הגשנו תביעה לבית משפט על הזכות המינימלית". לדבריו: "התביעה הנוכחית לפינוי מושכר היא עוד נדבך שהם עושים על מנת להתיש אותי. הוא תובע שאפנה את המלון בשל הפרשי הצמדה שלא שולמו. אני משלם שכירות של 4.5 מיליון שקל בשנה ובמשך השנים עד היום שילמתי כ-35 מיליון שקל. הוא תובע על 68 אלף כדי להקניט אותי ולשבור את רוחי. הוא חייב לי מעל 700 אלף שקל. בנוסף, בשיפוץ האחרון שנעשה במלון קראון פלאזה סגר מנכ"ל המלון שלי, איציק אפללו, עם מנכ"ל הקראון פלאזה, כי עובדי המלון יאכלו אצלנו. מדובר בסך של 109 אלף שקל שהם מסרבים לשלם. בנוסף, הוא חייב לי סך של 700 אלף שקל". 
לדבריו, "התביעה לפינוי, ההשלכות שלה הם ש-120 עובדים ילכו הביתה בגלל 68 אלף מסכנים. לא ניתן לזה יד, אף שופט לא יפנה מישהו בגלל 69 אלף כאשר אנחנו משלמים 4.5 מיליון לשנה. מאז שתבענו אותם הם לא מפסיקים להקניט. עד היום הוגשו מטעמם מעל 64 עתירות לעליון ולמחוזי והוא הפסיד בכולם". 

 

תביעה מול תביעה


כזכור בחודש מאי 2018 הגישה 'דרור ניהול מלונות' בבעלות דרור גולדשטיין - המנהלת את מלונות 'לה פלאיה' ו be city לבית המשפט תביעה כנגד אפריקה ישראל בע"מ, זאת על מנת שיורה לחברת 'אפריקה ישראל' לא למכור את בתי המלון לאיש העסקים יצחק דיין. 
התביעה הוגשה הן כנגד מלונות אפריקה ישראל בע"מ והן כנגד שתי חברות ניהול שהחזיקו בבעלות על בתי המלון המדוברים (מסכת אילת בע"מ ומלון פאטיו אילת בע"מ) בנוסף תבעו החברות גם את יצחק דיין, הרוכש, באופן אישי, אף שהעסקה נעשתה על פניו מול חברה ולא מולו כאדם פרטי. 
בתביעתה טוענת חב' דרור כי 'אפריקה ישראל' חתמה עמה לפני שבע שנים על הסכם שכירות, בו נקבע כי ל'דרור ניהול מלונות' זכות סירוב ראשונה במידה ושני בתי המלון (לה פלאיה' ו-be city) יוצעו למכירה. עוד טוענת 'דרור מלונות', כי הציעה לרכוש את שני בתי המלון תמורת 74 מיליון שקלים, ולכן תמוה בעיניה מדוע הוחלט למכור אותם לדיין תמורת 70 מיליון שקלים בלבד.  החברה מציינת כי השקיעה מיליוני שקלים בשיפוץ שני בתי המלון, אותם מעוניינת כעת 'אפריקה ישראל' למכור. לאור כך היא עתרה להוצאתו של צו מניעה קובע שיאסור את מכירת בתי המלון.

בכתב תשובה שנשלח לפני הגשת התביעה המשפטית, טען בא כוחה של אפריקה ישראל כי מכיוון והעסקה עם יצחק דיין כוללת מכירת חברה המחזיקה בשני בתי המלון, אין מדובר בהפרת הסכם: "כל ניסיון למנוע או לעכב את השלמת ביצוע ההסכם, לא זו בלבד שאין לו כל יסוד בדין, אלא שהוא עלול לגרום נזקים של מאות מיליוני שקלים, על כל המשתמע מכך. נראה ב'דרור ניהול מלונות' אחראית ישירה לכל נזק שייגרם להן, עקב כל ניסיון לעכב את השלמת ביצוע העסקה". 
 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש