פרסומת
דלג

תלונה: ''המשטרה ערכה חיפוש והרסה לי את הבית''

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: אילוסטרציה ● 10/4/2019 19:50 ● ערב ערב 2910
עלי עודה תושב אילת טוען: "מספר פעמים הגיעו לביתי שוטרים עם צו חיפוש, הבעיה שאחרי כל חיפוש הם הורסים לי את הבית" ● עודה טוען כי פנה השבוע לבית משפט על מנת שהמשטרה תפצה אותו עבור הנזקים ● משטרת ישראל: "שוטרי ובלשי משטרת ישראל מחפשים בכל מקום בו עולה חשד שהחשודים הסליקו את החפץ וזאת מתוך ידיעה או ניסיון העבר"
תלונה: ''המשטרה ערכה חיפוש והרסה לי את הבית''

עלי עודה, תושב אילת, הגיע למערכת העיתון כשהוא כועס: "כבר מספר פעמים ששוטרים מגיעים בזכות צו חיפוש לערוך חיפוש בביתי ולמרות שמעולם לא מצאו סמים, הם ממשיכים לדרוש ולקבל צו חיפוש. הבעיה, לדבריו, "שבכל פעם הם שוברים לי את הבית ומשאירים הכל הפוך". עודה מספר כי במהלך החיפוש האחרון "לקחו לי את מצלמות הדי וי אר, את הטלפון הנייד. שברו לי את מכונת הכביסה, חלונות וארונות מטבח ניזוקו בשל החיפוש", עוד הוא מוסיף: "בכל חיפוש הבית נשאר הפוך בצורה שצריך ממש למיין ולסדר כדי להחזיר הכל למקום". 
עודה טוען: "שש פעמים ערכו אצלי חיפוש עם צו לחיפוש סמים ומעולם לא תפסו. השבוע פניתי לבית המשפט בטענה כי נעשו מספר חיפושים ולא נמצא דבר ובבקשה  שיפסיק את מתן הצווים וכן בבקשה שהמשטרה תפצה אותי על הנזק שנגרם לרכוש כתוצאה מהחיפוש". לדבריו, "צילמתי את הנזק, אבל השוטרים לקחו לי את הטלפון הנייד ולא אפשרו לי להמשיך לצלם". 

גורם במשטרה מסר: " כי בדירה נמצאו סמים אצל הבן שגר עם אביו (גרים שם כמה בגירים ) אצלם נתפסו סמים גם לא לצריכה עצמית  . לאחר חקירת החשוד הוא שוחרר. והתיק הועבר למחלקת תביעות ". 

ממשטרת ישראל נמסר: "במקרה המתואר בפנייתכם נתפסו סמים מסוג קוקאין שלא לצריכה עצמית וכספים החשודים שהתקבלו מביצוע עבירה. כלל משטרת ישראל מבצעת חיפוש בהתאם לחוק על-פי דין או על פי צו חיפוש. החוק אינו מגביל את כמות הפעמים בהם ניתן לבצע חיפוש במקום וכל עוד קיים חשד סביר כי במקום שמחפשים עלול להיות סמים, אמצעי לחימה, כספים שהתקבלו מביצוע עבירה או כל ראיה הנחוצה לחקירה פלילית. שוטרי ובלשי משטרת ישראל מחפשים בכל מקום בו עולה חשד שהחשודים הסליקו את החפץ וזאת מתוך ידיעה או ניסיון העבר לרבות במקומות מוסלקים כגון קירות כפולים, מתחת לרצפות ובכל מקום וזאת על מנת להפסיק את העבירה ולהביא את העבריינים לדין".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש