פרסומת
דלג

מצטיין הנשיא מאילת - עולה חדש

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 5/5/2019 15:42 ● מה נשמע 599
רב''ט ולאדיסלב פדונוב בן ה- 27, חייל בודד שמתגורר וחי באילת, כבאי בבסיס עובדה, יהיה אחד מ-120 החיילים שיקבלו ביום העצמאות את אות מצטיין נשיא המדינה ● ''אני נרשת מאוד'', אמר השבוע הצעיר שהוריו משפחתו לא יוכלו להגיע לטקס ולהיות שם איתו
מצטיין הנשיא מאילת - עולה חדש

ארבע שנים בלבד עברו מאז עלה ארצה ולאדיסלב פדונוב בגיל 23 בלבד, זמן קצר אחרי שסיים את שירותו הצבאי בצבא אוקאינה, ארץ הולדתו, שם שירת כקצין תותחנים במלחמה עם רוסיה. רגע אחרי שנחת בארץ והתמקם בעיר אילת אותה הכיר מביקורו בארץ במסגרת תנועת נוער יהודית, מצא פדונוב עבודה במלון 'רימונים' בעיר כחדרן ובמקביל מיהר להגיש בקשה בקשה לגיוס לצה"ל ללשכת הגיוס. "מאחר ועבדתי לפני עלייתי ארצה במוסדות יהודיים באוקראינה, היה לי חשוב להתגייס כדי לראות איך דברים עובדים מקרוב", הוא מסביר השבוע, "אני אוהב את הצבא, את השירות הצבאי ואם מדובר בשירות במדינה שלי על אחת כמה וכמה אני מרגיש את הצורך לתרום".
לפני כשנתיים וחצי גוייס פדנוב, עבר טירונות בבסיס מחווה אלון ובהמשך שובץ לתפקיד כבאי בבסיס 'עובדה', כשבמהלך שירותו הצבאי היה שותף בין השאר לסיוע בכיבוי שריפות בעוטף עזה. בד בבד עם שירותו הצבאי אותו הוא ממלא על פי דרישות התפקיד שבוע בבסיס ושבוע בביתו באילת, ממשיך פדונוב לעבוד באישור צה"לי מיוחד בהיותו חייל בודד, עדיין במלון 'רימונים', בהווה בתפקיד מנהל ערב. בהחלטה על בחירתו לקבלת אות מצטיין הנשיא אחד מתוך 120 חיילים מכלל צה"ל, נכתב עליו: "מתוך תחושת שליחות לתרום לצה"ל ולמדינה הוא עלה ארצה. בתפקידו כעת משרת כנהג כבאית, ראש צוות ואחראי משמרת. הוא מבצע את תפקידו באופן ראוי להערכה, חרוץ, יסודי, מקצועי ומהווה דוגמא ומופת לכלל חיילי היחידה".

 

"לא לפחד להשקיע"


רב"ט פדונוב לא מרבה בדיבורים. למרות שעלה ארצה רק לפני ארבע שנים הוא כבר יודע לדבר עברית טוב ולמרות זאת, חבריו יעידו עליו שהוא הרבה יותר טוב במעשים מאשר בדיבורים.
בתקופת חג ה'נוביגוד' סיפר לו מפקדו כי המליץ עליו לקבלת אות מצטיין הנשיא, אלא שולאדיסלב לא המשיך לחשוב על זה עד שלפני כחודש, בדיוק ביום הולדתו שחל בחודש מרץ, בישר לו מפקדו בשמחה רבה כי הוא נבחר לקבלת האות. 


איך אתה מרגיש עם הבחירה הזו? אני שואלת את ולאדיסלב
"אני שמח ומתרגש".


והמשפחה? "גם הם שמחים מאוד עבורי, אבל לצערי לא יוכלו להגיע להיות איתי בטקס. גם החברים במלון שמחים מאוד בשבילי".


יש לך מושג למה דווקא אתה?
"זו שאלה ממש טובה", הוא עונה בחיוך, "אולי בגלל שאני לוקח על עצמי אחריות, לקחתי על עצמי במסגרת התפקיד הרבה דברים שאני יכול לעשות וגם לטפל בתחנה. אחראי משמרת, מפקד צוות, אולי בגלל שהתגייסתי כבר לא ילד, אני רציני יותר. אין ספק שיש כאן יתרון לגיל, חוץ מזה שאני מגיע עם ניסיון צבאי מאוקראינה".


מה התוכניות לאחר השחרור?
"אני מקווה לחתום קבע אם יהיה מקום עבורי על תקן כבאי".


מה המסר לחיילים הצעירים?
"שלא יפחדו לקחת אחריות. רק דברים טובים יכולים לצאת מזה. אני לא עשיתי את זה בשביל פרס, אבל מסתבר שיש מי שראה והעריך את כל מה שעשיתי".


וחברה יש?
ולאדיסלב מחייך ומבהיר: "למי יש לזה זמן בכלל".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש