פרסומת
דלג

משספת גרון כלבתה תורשה לשוב לעבוד

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 6/5/2019 17:35 ● ערב ערב 2914
בית המשפט השלום באילת התיר לכרמן גבריאלה פרננדוז פלורז, שהואשמה בסישוף גרונה של כלבתה ללא כל סיבה, לשוב לעבודתה כקונדיטורית במלון דן באילת ● לפרננדז יתלוו מפקחים בהגיעה ובצאתה והיא הוגבלה לשוב לביתה ב-18:00 ● הן שירות המבחן והן התסקיר מצאו כי לפרננדוז מסוכנות נמוכה לשוב על המעשה שבוצע בעת דחק
משספת גרון כלבתה תורשה לשוב לעבוד
גרונה המשוסף של הכלבה האומללה על שולחן הניתוחים

כזכור, נעצרה פרננדז עד לתום ההליכים, לאחר שבחודש ינואר השנה, בשעות הלילה, הגיע זוג לבית החולים לחיות כשהם אוחזים בכלבה הסובלת מדימום בצווארה וביקשו לטפל בכלבת המשפחה שגרונה נראה כאילו שוסף. לטענת אחד הפעילים בעמותת "אילת אנימלס" לזכויות בעלי חיים  טענו הבעלים, כי הכלבה נפלה על הסכין וכתוצאה מכך נפצעה. "לאחר שבדקנו את החתך נראה כי מדובר בחתך שנעשה בכוח וכי הפציעה לא תואמת נפילה על סכין כפי שטען". פעיל העמותה מספר: "מכיוון שמדובר בכלבה שאומצה דרך העמותה, ביקשנו כי לא יחזירו אותה לבעליה". לדבריו, "בחוזה האימוץ יש סעיף שאומר שאם יש חשד להתעללות במאומץ יש לעמותה הזכות לקחת אותו בחזרה מבעליו" .הפעיל מדגיש כי הועבר דיווח למשטרת אילת על ידי הווטרינר ובהמשך השבוע אף פנתה העמותה לבית המשפט בבקשה להוציא צו בית משפט שיאפשר לקחת את הכלבה ולהוציאה מחזקת בעליה. ממשטרת ישראל נמסר אז: "כי בעלת הכלבה, תושבת אילת בת 37, שיספה את גרונה של הכלבה וגרמה לה פציעה קשה, בן זוגה של הנאשמת שהבחין מאוחר יותר בכלבה הפצועה הוביל אותה לטיפול רפואי, הווטרינר העירוני טיפל בכלבה והציל את חייה". כעת כאמור, מבקשת פרננדוז כי יאפשרו לה לצאת לעבוד בקונדיטורית במלון דן וזאת בשל המצב הכלכלי  הקשה אליו נקלעה. ליאור מוצ'ניק מנכ"ל מלון דן מצא לנכון לצרף מכתב שבוא הסביר כי: "אני מודע לאישום העומד ותלוי כנגדה ואני חייב לציין כי הופתעתי וזאת משום העובדה שזה מנוגד כליל לאופיה. יחד עם זאת, אנו מוכנים לקבל אותה חזרה לעבודה לאלתר, באחת ממחלקות המלון ככל שיידרש לרבות במחלקת המטבח תוך הבהרה נוספת כי אני מודע לעבירות המיוחסות לה בכתב האישום".

 

הכלבה מוצאת מהבית על ידי המשטרה

 

בית המשפט הדגיש כי הערכת תסקיר המבחן העלתה כי "קיימת רמת סיכון נמוכה להישנות העבירות בעתיד". גם שירות המבחן תמך בבקשה: "בהעדר הפרות מצדה ובהעדר תיקים  נוספים, כפי שעולה מעיון בגיליון רישום פלילי עדכני , זאת לצד התרשמותנו מרמת הסיכון הנמוכה אנו ממליצים לשקול בחיוב את בקשתה של כרמן ולהקל בתנאי שחרורה, כן אנו ממליצים לאפשר לכרמן לשוב ולעבוד במחלקת המטבח של המלון, שם עבדה טרם נעצרה". סנגורה טען כי: "היא לא מסוכנת לאיש, אין לה כוונה לפגוע לא באיש ולא בחיה, היא מביעה חרטה על מעשה ואף מציין כי חזרה לעבודה ולמקומה הטבעי יש בו להקל על המתח הנפשי שלה וחזרה כזו תיטיב עמה". מנגד טענה המדינה כי אין לשלוח אותה חזרה למטבח בו יש סכינים, כן דרשה המדינה חוו"ד פסיכיאטרית על מנת לוודא מסוכנות נמוכה להישנות המקרה. בסופו של דבר נעתר בית המשפט לבקשה והתיר לפרננדוז לצאת לעבוד מידי יום בין השעות 07:00-18:00: "המבקשת תגיע מביתה ישירות  למלון בליווי מי ממפקחיה ותשוב ישירות לביתה בליווי מי ממפקחיה. ככל ששעות העבודה הן אחרות, שכן שעות העבודה לא פורטו בבקשה, תוגש בקשה לשינוין. המבקשת תשהה במעצר בית לילי מלא על פי החלטתי הקודמת מיום 15/1/2019 מעת חזרתה הביתה כאמור ועד לצאתה למחרת לעבודה. צו פיקוח המעצרים יוותר אף הוא על כנו".


חדשות אילת - ערב ערב באילת