פרסומת
דלג

זהירות עוקץ

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 6/5/2019 18:08 ● ערב ערב 2914
רות ורד כהן נענתה לפרסום בו הוצע פנטהאוס בן ארבעה חדרים להשכרה בחופשת הפסח בעיר אילת ● לאחר שהזמינה את החופשה והעבירה מקדמה כספית לשריון המקום ● גילתה כי נפלה קורבן למעשה עוקץ וכי מפרסם המודעה נעלם עם כספה ● בעקבות פוסט אזהרה שהעלתה בפייסבוק גילתה כי אינה היחידה ● עוד גילתה כי התמונות שהוצגו כתמונות הפנטהאוס ששכרה, נלקחו מאתר חברת אמדר בתי נופש וכי השימוש בהן נעשה במרמה ● משטרת ישראל: "הוגשה תלונה והטיפול הועבר ליחידת חקירות הונאה מחוז דרום "
זהירות עוקץ

רות ורד כהן תושבת מושב איתן ביקשה לנפוש עם משפחתה בחג הפסח באילת, לאחר שראתה פרסום הכולל תמונות , המציע פנטהאוס בן 4 חדרים, במחיר מתאים ובעיון בתמונות נראה המקום יפה ונקי, פנתה למפרסם , ביצעה הזמנה ואף העבירה לו מקדמה במטרה לשריין את המקום בדרך לחופשה .לאחר שהעבירה את תשלום המקדמה בדקה רות,  באתרי האינטרנט את הכתובת שנמסרה לה על ידי המשכיר, וגילתה כי הנוף באזור אינו תואם כלל את הפרסום בתמונות שפרסם. רות, פנתה למשכיר ועימתה אותו עם הממצאים ואז הודיע לה המשכיר כי הוא נאלץ לבטל את הנופש וביקש כי תעביר לו את מספר חשבון הבנק לצורך החזר תשלום המקדמה. אך לדבריה התשלום לא הוחז. רות, טוענת כי הקשר עם המשכיר, נותק. לאחר שהבינה כי ככל הנראה לא תראה את כספה , פרסמה  פוסט ברשת החברתית פייס בוק , בו סיפרה את השתלשלות העניינים וביקשה להזהיר את ציבור הגולשים מפני העוקץ  "מפרסמת פה כדי שלא ייפלו עוד אנשים בעוקץ הזה אתם מוזמנים לשתף" כתבה .


"לפני כחודש חיפשנו דירת נופש לחול המועד באילת. אחרי חיפוש מצאנו מקום שנקרא צימר אילת. בחור שמפרסם דירה (פנטהאוס) עם 4 חדרים, בריכה ונוף מהמם. תמונות כפי שאתם רואים בפוסט. במחיר של 3200 לשתי לילות. סגרנו אתו את הנופש ביקש מקדמה של 1600 שח ובוצעה העברה בנקאית. 
אחרי זמן מה הבנו שהכתובת שהוא מסר לנו אינה תואמת את הנוף מהתמונות. ביקשנו הסברים והבחור התחיל להתחמק.. אחרי שהמשכנו לחקור בנושא קיבלנו ממנו הודעה על כך שהוא נאלץ לבטל לנו את הנופש מאחר ואנחנו מתקשרים ומציקים יותר מידי ושהוא יחזיר לנו את המקדמה, דבר שכמובן לא קרה. הבחור ניתק את הטלפון וסגר את הדף שפתח בפייסבוק (דף שנפתח לפני כחודשיים).כמובן שאת הכסף לא נראה ממנו " כתבה " אבל חשוב לנו לפרסם מכיוון שבטוח שעוד אנשים סגרו אצלו נופש וחבל שיגיעו לכתובת שאין בה שום פנטהאוס ושום נופש וייתקעו עם המשפחה באילת בחול המועד ללא מקום לינה. המקום נקרא צימר אילת הכתובת שהוא נתן לנו היא רחוב האשל 13 הבחור הציג את עצמו כשחר יוסף טלפון 0522597506" ורד ביקשה כי "במידה ומישהו שגם נפל בעוקץ הזה נשמח אם תיצור איתנו קשר בפרטי או בטלפון 0505072144" 

 


לפוסט צירפה רות, את תמונות הפנטהאוס כפי שפרסם המשכיר. רות אף עדכנה את הפוסט לאחר שנודע לה כי התמונות בהן השתמש בפרסום שייכות לחברת אמדר בתי נופש 
"בעקבות תגובות שקיבלנו חשוב לי מאוד לציין שהתמונות שפרסמתי שייכות לחברת בתי נופש אמדר אילת שיצרו אתנו קשר ואמרו שאין להם שום קשר לנוכל "שחר יוסף" והוא השתמש בתמונות למרמה מהאתר של החברה". ורד אף עדכנה כי בעקבות הפוסט פנו אליה אנשים נוספים בטענה כי נפלו בפח ממש כמוה . 
הפוסט זכה לתגובות רבות  "ואני עוד קיוויתי לקבל את הכתובת ולנסוע לשם גם בהזדמנות עם המשפחה ...לפחות טוב שעליתם על זה לפני שנסעתם כולם לאילת. נקוה שתמצאו משהו אחר" כתבה אחת הגולשות" הגולשים ברובם הודו לורד על הפוסט "טוב ששיתפתם שנדע להיזהר"
אחד הגולשים כתב כי כמעט ונפל אף הוא כקורבן לעוקץ "אני גם יצרתי איתו קשר וכמעט סגרתי איתו וכשאמרתי לו שאני שולחת קרוב משפחה לראות את הדירה הוא אמר שהוא טעה והדירה לא פנויה". 
ורד ביחד עם אנשים נוספים הגישו תלונה במשטרת ישראל 


ממשטרת ישראל נמסר : "הוגשה תלונה במשטרת ישראל הטיפול הועבר ליחדת חקירות הונאה מחוז דרום ". 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש