פרסומת
דלג

רצו לזכרם

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 15/5/2019 12:20 ● מה נשמע 600
קרוב ל-200 רצים ילדים ומבוגרים, לקחו חלק בפרויקט 'רצים לזכרם' שהתקיים ביום הזיכרון לחללי צה"ל ● בשנתו השלישית של המייזם הקהילתי שמתקיים בו זמנית בכל רחבי הארץ, הצטרף אגף הספורט בעיריית אילת לתמוך ברעיון ● "אני מאמינה שבכל שנה כמות המשתתפים במרוץ תלך ותגדל", סיכמה השבוע אוריין הרץ, מארגנת המייזם באילת
רצו לזכרם

קרוב ל -200 רצים לקחו השנה חלק במייזם 'רצים לזכרם' שמתקיים זו השנה השלישית ברחבי העיר דוודא ביום הזיכרון לחללי צה"ל. בדיוק בשעה 17:30 יצאו רצים בכל רחבי הארץ באותה שעה למירוץ עממי כדי לזכור ולהנציח את הנופלים, כשהם מעבירים מסר שהם כאן כדי לעשות את הדברים. מי שעמדה גם השנה מאחורי ארגון המייזם באילת היא מאמנת הכושר אוריין הרץ שהצליחה לרתום השנה לפרויקט גם את אגף הספורט בעירייה בניצוחו של יעקב מלכה, שהצטרף אמנם ברגע האחרון אבל כבר הספיק לדאוג לחולצות אחידות לכל הרצים (חינם אין כסף) ולבקבוקי מים. מבחינתו של מלכה החל מהשנה ובשנים הבאות ילכו העירייה ואוריין יד ביד בארגון המייזם בעיר. "מעבר לחשיבות שבכמות האנשים שמגיעים", אמרה אוריין לסיכום האירוע, "זה משהו שאני וכולם עושים בשביל הנפש".

 

צילום: גיורא סגור

 

המייזם שיצא לדרך באילת מאתר אום רשרש ועד לריף הדולפינים, כשכל אחד מהמשתתפים רץ או הולך לפי יכולתו ובקצבו האישי, נפתח בקטע קריאה קצר, שיר לזכרם ובשירת התקווה המשותפת. רגע אחרי הם כבר רצו בחולצות הלבנות, מעבירים לנוסעים על הכביש ולעוברי האורח שראו אותם את מסר החיים.
השנה הצטרפו לרצים לראשונה חברי קבוצת רכיבת הטנדם של אילת, שרכבו בצמדים לאורך כל הדרך והפכו לשותפים מלאים למייזם ההנצחה.
"זה היה יפה ומרגש, לראות אנשים מבוגרים רצים יחד עם ילדים ומבחינתי זה מבורך. מסוג הדברים שעושים לנפש ולטובת הערכים", סיכמה הרץ שרצה במייזם יחד עם בנה הצעיר.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש