פרסומת
דלג

חיה ובועטת

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 15/5/2019 12:25 ● מה נשמע 600
והשבוע - תהיו שם בשבילם ● אנחנו חושבים שאנחנו עושים הרבה עם הילדים שלנו, אבל בפועל יוק.
חיה ובועטת

תודו שלא פעם אתם מסתכלים על הפעילות שאתם עושים יחד עם ילדכם ותוהים איך זה לא קרה לכם עם ההורים הפרטיים שלכם כשאתם הייתם ילדים? אז נכון, זו הייתה תקופה אחרת, ההורים היו טרודים בפרנסת הבית, הדיסטנס עם ההורים בבתים רבים היה שונה ממה שמוכר לנו היום, ואיפה בכלל היה ג'ימבורי בו יכלו ההורים שלנו לקפוץ יחד איתנו להנאה המושלמת?
אממה, תזכרו בדברים שכבר עשיתם עם ההורים, אותם דברים קטנים שעבורכם היו עולם ומלואו לא מעט בזכות העובדה שכשההורים שלנו כבר היו עושים איתנו משהו הם היו כל כולם שלנו.
ועכשיו תסתכלו עלינו היום- הורים פעילים, מעורבים, דומיננטים, לעיתים טועים והופכים לחברים של הילדים שלנו, אבל בעיקר עושים איתם המון. הולכים איתם לים ולבריכה, לג'ימבורי, לפארקים, משחקים יחד כדורגל או כדורסל- עושים. אבל תעצרו לרגע עם הטפיחה העצמית על השכם ותשאלו את עצמכם האם אתם באמת שם איתם? האם זה שאנחנו לוקחים את הילדים שלנו וכאילו עושים איתם דברים, האם בפועל זה באמת קורה? האם אנחנו באמת יושבים בג'ימבורי ועוקבים אחרי הילדים, בוחנים את כישורי החברה שלהם, הקואורדינציה ואיך הם מסתדרים או לא עם חברים ישנים או חדשים כאלו שהם פוגשים במקום? האם כשאנחנו הולכים איתם לבריכה אנחנו באמת איתם עוקבים, משגיחים, נהנים? ובבית כשאנחנו יושבים איתם לפעילות משותפת האם אנחנו באמת עוזבים הכל בצד וכל כולנו איתם?
תשאלו את עצמכם לרגע עד כמה מתוך כל הפעמים האלו הייתם באמת איתם או שהייתם שקועים בפלאפון מהנהנים להם בראש כאילו אתם שומעים מה הם אומרים או רוצים? כמה מהפעמים שאתם איתם בג'ימבורי או בפארק, אתם איתם או למעשה מעבירים זמן איכות עם האמא השנייה שהגיעה, מתלוננים על כך שהילדים מפריעים לכם באמצע השיחה? ומה על הים או הבריכה, כמה פעמים הבטחתם לעצמכם שהפעם אתם לגמרי איתם, אבל בסופו של דבר העדפתם להיסחף בקריאה בספר או התעמקתם, שוב, בנבכי הפלאפון?
ושלא תטעו- גם לי זה קורה, אני לא חפה מטעויות ובהחלט לא פעם אני שואלת את עצמי, האם לזה באמת התכוונתי כשהחלטתי לצאת עם הילד לפארק? 
מה יקרה אם נשאיר את הפלאפון מלכתחילה במעמקי התיק ונקדיש את מלוא תשומת הלב לילד? (את החברה הרבה יותר קשה לדחוס לתיק...), מה יקרה אם פשוט נשב ונסתכל עליו, נלמד אותו ובכל פעם כשהוא ישלח מבט מחפש בעיניו, הילד ימצא את אמא מסתכלת ועוקבת אחריו באהבה ולא שוב יתקל באמא שמבטה תקוע עמוק בתוך הפלאפון.
אז אתם יודעים מה? לפעמים אני חושבת שדווקא ההורים שלנו עשו איתנו הרבה יותר מאשר אנחנו עושים עם ילדנו בעידן הזה. כי כשהם כבר היו עושים איתנו משהו, הם היו שלנו ורק שלנו הילדים.
אז נכון, להיות הורה לא מלווה בספר הדרכה, לצערנו, אבל הנה לכולנו נקודה למחשבה. ואולי, רק אולי, בפעם הבאה שנלך עם ילדינו לזמן איכות, נהייה שם באמת בשבילם.
אתם מחזיקים בידיכם את גיליון הורים וילדים מבית 'מה נשמע', שיעניק לכם טיפים ועוד כמה נקודות חשובות למחשבה בדרך לג'וב הכי קשה ומשמעותי בחיינו- להיות הורים.
קריאה נעימה.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש