פרסומת
דלג

מאיר יצחק הלוי שוקל לבטל חלק מהערים התאומות של אילת

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 15/5/2019 18:48 ● ערב ערב 2915
מישיבת וועדת ערים תאומות עולה כי הקשר עם לא מעט ערים תאומות עמן חתמה אילת על ברית לאורך השנים – נותק ● כך למשל העיר לוס אנג'לס שהיתה הראשונה לחתום על ברית עם אילת ● מאיר יצחק הלוי: ''ישנן ערים שנותק עמן הקשר ויש לבחון את המשך התאומות איתן'' ● שמוליק תגר: ''אני מבקש שלא לבטל ערים תאומות לאור השלכות דיפלומטיות שיכולות להיות מהבחינה המקומית והארצית''
מאיר יצחק הלוי שוקל לבטל חלק מהערים התאומות של אילת
מזהיר מפני השלכות דיפלומטיות. תגר

עיריית אילת משנה את מדיניותה בכל הנוגע לאישורן של ערים תאומות. אם עד היום היתה המגמה להרבות ככל הניתן במספר הערים התאומות ע\מן לאילת קשר, הרי שבדיקה של הנושא מול ערים אחרות, העלתה כי המגמה בארץ הפוכה וכי ערים רבות כמו תל אביב וחיפה ולצדן מרכז השלטון המקומי נוטות כיום לחזק את הקשרים עם ערים תאומות קיימות ולא להוסיף ערים חדשות. דברים אלו נאמרו במסגרת ישיבת הוועדה לערים תאומות שנערכה ב-15.4 וממנה עולה כי שינוי המדיניות בעיריית אילת מגיע על אף שבקנה מצויות כעת 5-6 בקשות לאישור של ערים תאומות חדשות לאילת, שלדברי שמוליק תגר ששימש כיו"ר הוועדה עד לא מזמן, אף שאושרו, אף שטרם נחתמו עמן הבריתות. לאילת כיום 15 ערים תאומות, שמונה מהבריתות נחתמו בתקופתו של יצחק הלוי מאז 2003. תגר אף מנה את העיר לוס אנג'לס שהיתה העיר הראשונה שחתמה עם אילת על ברית ערים תאומות (ובשל כך קרוי הרחוב היוצא משכונת האשל מערבה, על שמה) וחשף כי הקשר עמה נותק לגמרי בשנים האחרונות. אנה ליסון, העומדת בראש הוועדה לקשרי חוץ מטעם עיריית אילת אמרה: "בשנה האחרונה מאז כניסתי לתפקיד ולאור התייעצויות בעיריית תל אביב, חיפה והשלטון המקומי, עולה כי כעת המגמה הארצית היא לחזק את הקשר עם ערים קיימות ולא להוסיף ערים חדשות...אני מנסה לעודד את הקשרים בכך שאני משתפת אותם בכל פרויקט שקורה בעיר ומקווה לעניין אותם לשיתופי פעולה, כמו במקרה של העיר טורונטו", עמה מקדמת העיר אילת פרויקט משותף למניעת פלסטיק בים, פרויקט לו אף הוגשה בקשה משותפת למימון בינלאומי, שתושבה לה אמורה להתקבל בתוך מספר חודשים. מאיר יצחק הלוי הוסיף: "ישנן ערים שנותק עמן הקשר ויש לבחון את המשך התאומות איתן". אל מול דברים אלו נזעק תגר: "אני מבקש שלא לבטל ערים תאומות לאור השלכות דיפלומטיות שיכולות להיות מהבחינה המקומית והארצית. מבקש למצוא את הדרך למנף את הקשר עם לוס אנג'לס". עוד נמסר בישיבה כי בשנת 2019 הוחלט על שליחתן של 5 משלחות מאילת לערים תאומות ועל 5 משלחות שיתקבלו באילת מערים כאלה. 

 

ואלו השמות

 

למי שתהה מי הן אותן 15 ערים תאומות של אילת, הנה הרשימה המלאה: לוס אנג'לס ארה"ב (1959), דרבן דרום אפריקה (1976), אנטיב צרפת (1979), קאמן גרמניה (1980), קאמפו הולנד (1983), סמוליין בולגריה (1985), יוריקה צ'ילה (1997), שופרון הונגריה (2005), פיסטיני סלובקיה (2006), יאלטה חצי האי קרים (2011), קרלובי-וארי צ'כיה (2012), ינצ'ואן סין (2012), סורנטו איטליה (2017) ואקפולקו מקסיקו (2017).


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש