פרסומת
דלג

החברה להגנת הטבע: אישור המלון בחוות היען ללא שיתוף הציבור -''תעודת עניות לעיריית אילת''

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: אילוסטרציה ● 15/5/2019 18:49 ● ערב ערב 2915
החברה להגנת הטבע מתנגדת להקמתו של מרכז תיירות ונופש מדברי על חורבות חוות היען הנטושה בנחל שלמה, זאת ללא עריכת תסקיר סביבתי חדש שיבחן את השפעת המיזם על סביבת הנחל
החברה להגנת הטבע: אישור המלון בחוות היען ללא שיתוף הציבור -''תעודת עניות לעיריית אילת''
הדמיית הפרויקט המלונאי בנחל שלמה

וועדת הרישוי בעיריית אילת אישרה בישיבתה מחודש מרץ השנה בקשה להיתר במסלול רישוי, להקמתו של מרכז נופש ותיירות מדברית על חורבות חוות היען הנטושה בנחל שלמה. המלון יכלול 62 יחידות אירוח, מסעדה, בריכות שחיה, מרכז ספורט ופעילות מדברית, אזור לבעלי חיים, מתקן אירועים, שירותי תברואה, מלתחות ומצללות. שטח המיזם המבוקש 4,215 מ"ר שטח עיקרי ועוד 3,078 מ"ר שטחי שירות, סה"כ 7,293 מ"ר מתוך 9,400 מ"ר המותרים.
אלא שבעוד ובהחלטת וועדת הרישוי לא נדרשו היזמים לעריכת תסקיר סביבתי חדש על אף השנים הרבות שחלפו מאז נערך הקודם, בחברה להגנת הטבע מצאו לנכון להתריע על כך וכן על כי התכנית אושרה הרחק מעינו של הציבור במסגרת וועדת רישוי ולא במועצת המליאה של מועצת העירייה. 
 "התכנית אמנם מאפשרת את השימושים המבוקשים", הסבירו השבוע בחברה להגנת הטבע, "אך יחד עם זאת, היה ראוי אחרי שעברו יותר מ-20 שנה מאישור התוכנית, כי היא תלווה במסמך נופי סביבתי וכי תהיה התאמה בין היקפי השימושים המבוקשים לתכנית ותיבדק ההשפעה של המתחם החדש על הסביבה". עוד הוסיפו בחברה, כי: "חבל שהתכנית איננה שקופה לציבור. דיון ברשות רישוי איננו מאפשר דיון ציבורי אמיתי וקבלת החלטות מושכלת, המשתפת את הציבור. בשנת 2019, זוהי תעודת עניות לעיר אילת.
בחודש מאי 2013 פרסם 'ערב ערב' ראיון עם עו"ד משה אביטן מיזמי הפרויקט, שהסביר אז על כוונתו להקים במקום מתחם אירוח לאוהלים משפחתיים אקסקלוסיביים: "זה יהיה כפר נופש שבנוי מאוהלים", סיפר אז, "הרעיון הוא להתחבר לסביבה, להיטמע בקניון המדברי. אילת צריכה לחזק את הקטע הזה. שיהיה בה גיוון מבחינת מקומות האכסון. לא רק בניינים רבי קומות עם מעליות. היום, הכיוון העולמי הולך לבתי מלון נושאיים שמתחברים למקום. עד היום אילת מכרה נופש 'בטן גב' והיא זקוקה לאתרים שיעסקו גם במדבר. חלק מהעניין בעיר הם ההרים מסביב. לא הכל זה ים. גם ההרים יפים. תיירים יבואו למלון הזה כאטרקציה, כמו 'ריף הדולפינים' או המצפה התת ימי. הרעיון הוא להעניק שירותים שמלון צריך לתת. אנחנו לא רוצים להשקיע בשטחים משותפים, אלא לתת לכל אחד את השקט והחצר שלו. כמו שקורה למשל בחאן שחרות".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש