פרסומת
דלג

עזרו לנו לבנות בית חדש לקומונה

מאת: מסחרי ● צילום: מסחרי ● 3/6/2019 14:36 ● ערב ערב 2917
הששינים של נירים צריכים אתכם! מבנה הש״ש הוא ישן (שרידים ממנו עוד מתקופת המנדט הבריטי) ואנו נדרשים להוצאות רבות על שיפוצים נקודתיים שלא מחזיקים מעמד לאורך זמן. עזרו לנו לתת להם מקום ראוי לחזור אליו בסוף כל יום. לצורך הפרוייקט אנחנו צריכים 300,000 שקל ופה אתם נכנסים לסיפור.
עזרו לנו לבנות בית חדש לקומונה

 

הששינים של נירים צריכים אתכם!

 

מבנה הש״ש הוא ישן (שרידים ממנו עוד מתקופת המנדט הבריטי) ואנו נדרשים להוצאות רבות על שיפוצים נקודתיים שלא מחזיקים מעמד לאורך זמן. עזרו לנו לתת להם מקום ראוי לחזור אליו בסוף כל יום.

לצורך הפרוייקט אנחנו צריכים 300,000 שקל ופה אתם נכנסים לסיפור.

 

 

הסיפור מאחורי נירים

 

באפריל 2002, במהלך פעולת שייטת 13, בקרב פנים מול פנים נגד מחבלים בשכם, נפל רס"ל ניר קריצ'מן. מפקדו וחבריו ליחידה, החליטו להנציחו בפרויקט חינוכי ייחודי. עמותת נירים שהוקמה על שמו, שמה לה למטרה להיות נושאת הדגל בכל הנוגע לחינוך למצוינות של נוער ישראלי בסיכון גבוה, שנשר, או נמצא בסכנת נשירה, ממסגרות החינוך.

 

 

מאז הקמתה בשנת 2003, עמותת נירים יוזמת ומפעילה, בחסות שייטת 13, תכנית חינוכית-טיפולית המעניקה מדי שנה לכ-500 בני נוער בסיכון גבוה, בכל רחבי הארץ, הזדמנות נוספת, לעיתים האחרונה, לחזור אל חיק החברה הישראלית כאזרחים התורמים לעצמם, למשפחותיהם ולמדינה. אנו מאמינים בכל ליבנו ביכולתם של נערים ונערות הממוקמים בקצה הרצף החברתי, להתגבר על נסיבות חייהם הקשות ולרכוש כלים, ערכים וביטחון עצמי אשר יאפשרו להם לממש את כישוריהם, לקבל אחריות ולכתוב מחדש את סיפור חייהם. 

איך עושים את זה? אנו מציבים רף גבוה- בגרות מלאה, גיוס לשירות ערכי ומשמעותי בצה"ל או שירות לאומי, מעורבות חברתית והתפתחות אישית- כיעדים ברי השגה, ומפעילים תכנית חינוכית-טיפולית חדשנית ולא שגרתית למען הגשמתם.

 

 

תיאור הפרויקט עבורו מבוקש הסיוע – הקמת בית חדש לקומונת נירים

 

בנירים יש קומונה של 18 ש"ש מכל הארץ בחסות התנועה הקיבוצית.

מפעל שנת השירות הוא אחד המפעלים היפים הקיימים בישראל. מתנדבי שנת השירות (הש"ש) בארץ מייצגים את הציונות החדשה, את אהבת הארץ ותושביה. הם מובילים ערכים של תרומה ועזרה לזולת, ונחשפים לאוכלוסיות שלא היו פוגשים בדרך אחרת.

לשמחתנו, ובהערכה גדולה, כפר הנוער נירים נמצא בראש טבלת הביקוש של מלשש"ים (מיועדים לשנת שירות) בארץ. מתוך מאות בני נוער נבחרים בכל שנה כ 18-20 נערים אשר נותנים את נשמתם ושמים את הצרכים האישיים שלהם בצד לטובת הנערים בכפר. אותם ש"ש, לא רק בנירים, הם גם האוכלוסייה שמרכיבה אחוזים גבוהים ביחידות הקרביות ובקורסי הפיקוד והקצונה בצה"ל .

המשאבים שאנו מגייסים מיועדים לטובת התהליך הטיפולי – חינוכי עם הנערים ולכן, עם השנים, נוצר פער שקשה לגשר עליו תקציבית בתנאי המחיה של הש"ש בכפר.

מבנה הקומונה קטן לעומת כמות הש"ש שממשיכה לגדול. המבנה ישן (שרידים ממנו עוד מתקופת המנדט הבריטי) ואנו נדרשים להוצאות רבות על שיפוצים נקודתיים שלא מחזיקים מעמד לאורך זמן.

 

 

שעות העבודה והעומס הפיזי והנפשי של הש"ש בנירים הוא עצום (אך כמובן שמותאם ליכולותיהם) וכרגע המקום אליו הם מגיעים בסוף היום כדי לנשום ולגייס כוחות מחודשים וחוויה של חיי קומונה, הוא רעוע ולא מותאם מבחינות רבות.

בימים אלה אנחנו משיקים קמפיין גיוס המונים על מנת לשפץ את המבנה בצניעות אך בהגיון וכך שיהיה ראוי, ויענה על הצרכים הרלוונטיים של הש"ש בכפר.

נודה לכם אם תיקחו חלק בפרויקט בתרומתכם הנדיבה.

אנחנו זמינים לכל שאלה ונשמח להעביר כל חומר שנתבקש וכמובן את כל האישורים הנדרשים.

 

אידן 054-6657461

 

ים שמיים מדבר נירים!


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש