פרסומת
דלג

הכירו את בעל הבית באילת: העורב ההודי

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: אהובה מאמוס ● 5/6/2019 14:43 ● ערב ערב 2918
העורב ההודי ממשיך לתקוף ● השבוע ילד בן 6 הותקף בבטנו בחוף הדקל ● בפארק השחמון נעמד עורב על עגלת פעוטה וסולק על ידי האם שהכתה בו ● תושבים מדווחים כי העורבים כבר לא מפחדים ● בהעדר יכולת חוקית לדלל את אוכלוסייתם באמצעות ירי מבוקר, נראה כי שיטות הטיפול הנוכחיות בתופעה אינן אפקטיביות ומספרם של העורבים בעיר זינק מ-600 ל-1,400
הכירו את בעל הבית באילת: העורב ההודי
עורב הודי בגן שעשועים בשחמון

העורב ההודי ממשיך להטיל חיתתו על תושבי אילת. שבועיים  לאחר שפרסמנו ב'ערב ערב' תמונת מצב בעייתית לגבי התרבות העורבים ברחבי העיר וריבוי פגיעות התושבים, נפגע השבוע ילד בן שש מנקירת עורב בבטן. האירוע אירע בעת שהילד שהה עם משפחתו בחוף הדקל. על פי עדות של אנשים שהיו במקום הילד אחז בידו אוכל: "העורב הגיע במהירות וככל הנראה פספס ופגע בילד עם המקור בבטן. מקרה נוסף דווח כאשר אם שהתה עם ילדיה בפארק בשחמון וסיפרה כי אחד העורבים נעמד על העגלה בה שכבה פעוטה בת שנה, אימה של הפעוטה הכתה בו והוא הסתלק. חברה של האם סיפרה: "מאז המקרה האם פוחדת לצאת עם הילדים לפראק, גם כי אמרו לה שהעורב נקמן והיא פוחדת כי יתקוף את ילדיה". לדבריה:  "העורבים משתלטים לנו על החיים למה תושבי העיר צריכים לפחד לצאת עם הילדים לפארק זה לא הגיוני הגיע הזמן שמישהו יעשה משהו". בחוף הדקל ובריף הדולפינים מכירים את התופעה: "הם מרגישים בעלי בית, עפים נמוך ממש סמוך לראשי המבלים במקום ואף נוחתים בחיפוש אחר אוכל. מספר פעמים אפילו נחתו על שולחן וחטפו אוכל. ראיתי כמה פעמים אנשים שהזמינו אוכל והניחו על השולחן בחוף והעורב ממש הגיע וחטף מהצלחת". סיפרה עובדת בחוף.

לדברי צדוק צמח מנהל פארק הצפרות העורבים באילת מתרבים:  "לפי הסקרים יש כ-900 קינים מתוכם 75% פעילים בסביבות ה-650 קינים פעילים וכ-1,400 עורבים והם ממשיכים להתרבות. הם לא נודדים אלא ממשיכים להתפשט צפונה, ככל שהצפיפות בעיר תגדל הם ימשיכו לנדוד. כבר דווח כי נצפו עורבים בבאר אורה", הוא אומר. כיום נעשים מאמצים למנוע את גידול האוכלוסייה של העורב ההודי על ידי שימון הקנים. "עד שלא נוכל לירות אין לנו תשובות אחרות", מסכם צדוק. בשנה שעברה הודיעה עיריית אילת כי: "על רקע ההתמודדות הבלתי פוסקת למיגור תופעת העורבים באילת פנה ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי לשר להגנת הסביבה – חה"כ זאב אלקין ולשר לביטחון פנים – חה"כ גלעד ארדן ודרש את התערבותם הדחופה בגיבוש נוהל טיפול בעורב ההודי, נוהל שעיקרו הפעלה מבוקרת ומפוקחת של ירי קליבר זעיר בשטח עירוני, להשמדת העורבים וקניהם. כאמור, בעבר פעלה העירייה גם באמצעות ירי מבוקר, שהיה פתרון יעיל לצמצום אוכלוסיית העורבים ההודיים באילת, אולם בהנחיית משטרת מרחב אילת הופסק הירי בשנת 2015, דבר שמותיר רק את ביצוע שאר הפעולות. 'ערב ערב' ביקש לבדוק מה קרה מאז עיריית אילת לא השיבה לפניית 'ערב ערב' בנושא.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש