פרסומת
דלג

שר התחבורה רוצה שחברות התעופה הזרות יטוסו בקווים הפנים ארציים רק שהסכם השמיים הפתוחים לא מאפשר זאת

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 5/6/2019 14:54 ● ערב ערב 2918
שר התחבורה הנחה את אנשי משרדו לבחון הכנסת טיסות לואו קוסט גם לקווים הפנים ארציים על מנת להוזיל את עלות הטיסות לאילת ● מנכ"ל ישראייר: "זה פשוט לא אפשרי על פי הסכם השמיים הפתוחים שישראל חתומה עליו מול מדינות אירופה"
שר התחבורה רוצה שחברות התעופה הזרות  יטוסו בקווים הפנים ארציים רק שהסכם  השמיים הפתוחים לא מאפשר זאת
מבקש לבחון משהו שכלל אינו אפשרי מבחינת הסכם השמיים הפתוחים. שר התחבורה ישראל כץ

זה לא סוד שמחיר טיסה מאילת למרכז הארץ עולה יותר ממחיר טיסת לואו קוסט לאירופה, כאשר טיסות לאירופה במחירי לואו קוסט ניתנות ברבע ואפילו בפחות ממחיר טיסה בארץ נדרש לבדוק מדוע פני הדברים הם כך. לאחר שבמשך שנים התנגד שר התחבורה  ישראל כץ להכניס חברות זרות שיבצעו טיסות פנים ארציות, ביקש השבוע מצוות משרדו לבחון את המשמעות הכנסת טיסות של חברות לואו קוסט מנתב"ג לאילת, במטרה לנסות ולהוזיל משמעותית את מחירי הכרטיסים, בטיסות בין אילת לנמל התעופה בן גוריון. למעשה אין המדובר ברעיון חדש שכבר עלה בעבר וכרגע מנסים במשרד לבדוק כיצד יעשה המהלך ומי חברות התעופה הזרות שיקבלו זיכיון. 

 

מנכ"ל ישראייר: "הדבר לא אפשרי"


בשיחה שערכנו השבוע עם אורי סירקיס מנכ"ל ישראייר הסביר זה מדוע הרעיון כלל אינו ישים מבחינה חוקית: זאת הנחייה שעומדת בסתירה מוחלטת להסכם השמיים הפתוחים שישראל חתומה עליו מול מדינות אירופה, ולא ניתן לבצע שינוי חד צדדי בהסכם, כי מחר בבוקר אני יכול לדרוש מאיטליה לטוס בין רומא למילנו וזה לא בהסכם. אני ניזהר בלשוני, אבל אתה יכול להבין על מה אני מדבר. הסכם השמיים הפתוחים מגדיר כללים מאוד ברורים מה מותר למדינה לעשות כדי להגן על משק התעופה שלה ומה אסור לה לעשות, ומה עליה לעדשות כדי להיות שייכת לאותו הסכם שחתומות עליו כל מדינות אירופה, זה לא הסכם ששר התחבורה בישראל חתם מול שר תחבורה אחר באירופה, ובמסגרת ההסכם הקיים אסור למדינות לטוס בתוך מדינות בנתיבים פנים ארציים, חד וחלק".
 
לשר התחבורה ישראל כץ היסטוריה של הכרזות שאינן עולות בקנה אחד עם המצב החוקי הקיים, כך למשל פרסם הודעה טרם פתיחתו של שדה רמון כי גם הנוסעים בקווים הפנים ארציים יוכלו לרכוש מוצרים פטורים ממכס בשדה רמון, הודעה זו כמובן נסתרה באחת על ידי רשות המסים שהבהירה כי המצב החוקי אינו מאפשר את הדבר כלל ועיקר.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש