פרסומת
דלג

הקבלן מרואן נופי בתלונה למשטרה: ''חשד למרמה והונאה בעבודות בכביש העוקף''

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 5/6/2019 15:09 ● ערב ערב 2918
הקבלן מרואן נופי, המסוכך עם אחיו סמי נופי והמצוי בשלל הליכי דיבה אזרחיים ופליליים מול עיריית אילת וחכ''א, הגיש השבוע תלונה במשטרת אילת לפיה העבודות המתבצעות בכביש העוקף נעשות בניגוד לדרישות המכרז תוך ביצוע עבירות לכאורה ● לטענתו, המצע המונח במקום הינו פסולת שהועברה מרובע 2 במקום מצע סוג א' כפי שדורש מפרט המכרז ● טענה דומה העלה נופי לפני כשנתיים כנגד העבודות שביצע אחיו בכביש 90 ומאז מצוי הנושא בערכאות משפטיות ● נופי למנכ''ל העירייה: ''אתה אדם הגון, עצור את העבודות ומלא את חובתך הציבורית''
הקבלן מרואן נופי בתלונה למשטרה: ''חשד למרמה והונאה בעבודות בכביש העוקף''
חושף שחיתויות או סוגר חשבונות משפחתיים? ימים יגידו. מרואן נופי

הקבלן סמי נופי ממשיך במה שהוא מכנה: מלחמתו בשחיתות העירונית. בתלונה שהגיש השבוע למשטרת אילת הוא מתרה על חשד לכאורה למרמה, הונאה והלבנת הון בעבודות המבוצעות בכביש העוקף המערבי של אילת. כזכור, העלה נופי חשדות דומים בכל הנוגע לעבודות שבוצעו בכביש 90 וכן בנוגע לעבודות שהתבצעו בקריית הספורט העתידית (מגרש 18). בגין מכתבים אלה נתבע נופי בתביעות דיבה על ידי חכ"א ומאיר יצחק הלוי ואף הוגשה כנגדו קובלנה פלילית בנושא. כל אלה כאמור לא מנעו מנופי להגיש השבוע תלונה נוספת במשטרת אילת, על החשד לכאורה שהוא מעלה בנוגע לעבודות בכביש העוקף. במסגרת תלונתו טוען נופי כי עבר מספר פעמים בסמוך לאתר בו מבוצעות העבודות בכביש ונדהם לגלות שגם באתר עבודות אלה לא מונחים מצעים לפי המפרט, התקן והחוק, דהיינו, לא מונח מצע סוג א' ממחצבה מאושרת בעלת תו תקן. 

ל'ערב ערב' אמר נופי: "מדהימה העובדה כי החברה הכלכלית משלמת מכספי ציבור שוב ושוב, בגין עבודות וחומרים שלא מבוצעים". נופי מציע למנכ"ל העירייה בו הוא רואה אדם הגון וישר, להורות על עצירת העבודות במקום לאלתר, ולבצע את הבדיקות המוצעות על ידו וזאת בטרם יבוצעו עבודות האספלט בכביש, שכן לדבריו, תיקון העבודות לאחר הנחת האספלט יהא כרוך בהוצאות מיותרות של מיליוני שקלים. 


'ערב ערב' פנה בשבוע שעבר לחכ"א וביקש את התייחסותה לטענות נופי ובתשובה קיבל מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים משפטיים לפיו באם יעז לפרסם את טענותיו של נופי ייתבע העיתון בתביעת דיבה שכן לדברי חכ"א מדובר בפרסומי דיבה מכפישים המעלים טענות ממוחזרות שכבר נטענו בעבר ומתבררות כיום בערכאות משפטיות. 'ערב ערב' מדגיש כי הוא אינו צד בסכסוך שבין עיריית אילת חכ"א ונופי, אין לו כל עמדה בנושא וכי פרסום דבר הגשת התלונה במשטרה אין בו כדי לאשש או לשלול את הטענות המועלות על ידי נופי, המועלות על ידי נופי ועל אחריותו בלבד. הקבלן נופי אף התחייב בפני 'ערב ערב' כי היה והעיתון ייתבע על ידי חכ"א הוא יממן עבור העיתון את כל הוצאות המשפט. מכל מקום 'ערב ערב' בחן את הנושא משפטית ומאחר והוגשה בנושא תלונה רשמית במשטרת ישראל הרי שעל פי ייעוץ משפטי שקיבלנו לא ניתן למנוע את פרסום דבר הגשתה וכן את הנושא בגינה הוגשה.


חדשות אילת - ערב ערב באילת