פרסומת
דלג

הורים שימו לב: ילדים משחקים ברולטה רוסית בכביש

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: אילוסטרציה ● 14/6/2019 09:41 ● ערב ערב 2919
בימים האחרונים מדווחים אזרחים על כך שקבוצת ילדים'' משחקים'' ברולטה רוסית ומסכנים את עצמם ואת הנהגים ● פוסט זועם שהעלתה תושבת העיר שהייתה עדה לסכנה הוביל לדיון והתברר כי מדובר בזירה אחת מיני רבות בהם נוהגים הילדים להתפרץ לכביש בהפתעה ● המשטרה: ''מבקשת מהאזרחים לגלות ערנות ולדווח למוקד 100 בכל מקרה בו ילדים מסכנים את חייהם''
הורים שימו לב: ילדים משחקים ברולטה רוסית בכביש
נהגים שימו לב לילדים המתפרצים לכביש ומסכנים את חייהם

נהגים באילת מדווחים כי לאחרונה נחשפו למשחק  אומץ של ילדים מה שמכונה "רולטה רוסית", במהלכו מבצעים הילדים "מפגן גבורה", כשהם מבצעים דברים המסכנים את חייהם וחיי הנהגים, "קופצים לפני רכב נוסע ומבצעים תעלולים מסוכנים". על פי הדיווחים השונים, קבוצת ילדים בגילי ההתבגרות מבצעת מבחני אומץ כאשר הם חוצים את הכביש במהירות ממש כשמגיע רכב, או קופצים לכביש וחוזרים למדרכה ממנה ירדו כשהם כמעט נוגעים במכונית שעוברת במקום. 
"נסעתי בכביש העוקף לכיוון שכונת השחמון כמאה מטר אחרי כיכר הדולפינים. פתאום קפצו לי שניים או שלושה ילדים לכביש, והתחילו לרוץ לצד השני. למזלי לא נסעתי מהר והצלחתי לבלום ממש צמוד אליהם. מההלם, לא הצלחתי להוריד את הרגל מהבלם, פשוט התאבנתי. לקח לי כמה שניות להתאפס ואז יצאתי מהרכב על מנת לבדוק לשלומם של הילדים. אז ראיתי שהם נותנים כיף אחד לשני ועושים לייק "הצלחנו" כשהם צוחקים בקולי קולות הם ברחו מהמקום והותירו אותי המום". לדברי הנהג, "אני לא מכיר את הילדים, ולא ממש הספקתי לראות איך הם נראים אבל נראה לי שהם בני 11-12. הפעם זה הסתיים ללא פגע". 
פוסט זועם שהעלתה תושבת העיר בפייסבוק בו ביקשה מהורים של מספר ילדים, שאת שמם ציינה בפוסט, לפנות אליה בדחיפות. הפוסט שפורסם בקבוצת אימהות באילת, זכה לתגובות בקרב חברות הקבוצה שביקשו לדעת מדוע היא מחפשת את הילדים, ואחת הגולשות טענה כי היא מכירה את הורי אחד הילדים. כותבת הפוסט הבהירה כי מדובר "בבעיה חמורה מאד" . בהמשך מפרטת כותבת הפוסט כי אותם ילדים חשפו את עצמם לסכנה גדולה: "הם קפצו לתוך אוטובוס נוסע בכיכר, ובנס הוא הצליח לבלום", כתבה והוסיפה: "אני כמעט נתקעתי בו. הנהג עצר, רדף אחריהם והם הצליחו לברוח". כותבת הפוסט מציינת כי זאת אינה הפעם הראשונה שהילדים נוהגים לסכן את חיים: "השכנה אומרת שזה ככה מאתמול. בשחמון בכיכר אחרי צנזורה. אני הייתי שניה מתאונה קשה". 


גולשת אחרת כתבה בתגובה: "נראה לי זה נהיה טרנד, לנו זה קרה בעוקף, ממש קפצו לנו לכביש בכוונה מהפנייה של בית העלמין קבוצת ילדים ואני לא אתפלא אם זה אותם ילדים".
הגולשת א' סיפרה כי לא יחסה לכך חשיבות מרובה אולם כעת כשהיא רואה את מה שנכתב היא מבינה כי נחשפה לתעלול של מבחן אומץ: "נסעתי ברחוב ששת הימים ליד הכיכר ברחוב עין נטפים. ראיתי קבוצה של ילדים והאטתי כי במקום יש מעבר חציה. הילדים סימנו לי עם היד להמשיך לנסוע ואז פתאום אחד מהם ירד לכביש ומיד חזר למדרכה, כנראה התחרט". 
משחקי האומץ, המכונים "רולטה רוסית" קיבלו את שמם בשל משחק קטלני בו היו נדרשים השחקנים להפגין אומץ כשהם מסובבים את תוף האקדח ובו כדור חי ואז יורים בעצמם כשהם בעצם מהמרים על חייהם. משחקי האומץ היו  נפוצים בקרב בני נוער בעיקר בשנות ה80-90 וקיבלו גרסאות שונות, כגון משחקי אומץ בגבהים, משחקי אומץ בכביש ועוד. אולם בשל תאונות קטלניות, בהן איבדו את חייהם ילדים ובני נוער ובעיקר בעזרת  הסברה, נראה כי המקרים פחתו. 
בנובמבר 2018 נהרג הילד רוי מעוז ז"ל בן 11 מקריית ים, לאחר שנפל מחלון הקומה ה-12. לאחר מותו נודע כי היה משחק משחקי אומץ המכונים 'פרקור', בהם מדלגים בני הנוער על גגות ומעקות באופן שמסכן את חייהם. כאשר ניסה אותו נער יחד עם חבר נוסף, לעבור מחלון הבית למרפסת, הוא החליק ונפל למותו. אחת השכנות סיפרה כי ראתה את רוי ז"ל יושב על אדן החלון בקומה ה-12 וביקשה ממנו שירד, עוד סיפרה כי ראתה כי ילדים ישבו למטה והסתכלו על מעשיו.  

משטרת ישראל: "המשטרה מבקשת מהאזרחים לגלות ערנות ולדווח למוקד 100 בכל מקרה בו ילדים מסכנים את חייהם".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש