פרסומת
דלג

מי יפנה את ההומלסים מהגשר?

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: חיים דוד ● 14/6/2019 09:47 ● ערב ערב 2919
מזה חודשים שבעלי עסקים בקרבת הגשר באזור התיירות מתלוננים כי תחתית הגשר הפכה מקום משיכה להומלסים ומיני אומללים, ולמרות שכלפי חוץ זה הדבר שהכי לא צריך להיות בלב ליבה של עיר התיירות המובילה בישראל, בעיריית אילת ובסיירת התיירות לא עושים כלום כדי לשנות את פני הדברים ● "זה ממש כמו לכבס את הכביסה המלוכלכת בראש חוצות", מלין השבוע תושב זועם ● "אלו לא דברים שתיירים צריכים לראות במרכז עיר תיירות"
מי יפנה את ההומלסים מהגשר?
"כמו לכבס את הכביסה המלוכלכת בראש חוצות". מתחם ההומלסים מתחת לגשר

ערימת שמיכות ובגדים מלוכלכים, עגלת קניות נטושה, שמיכות המשמשות כמזרון מונחות במערום על הרצפה, שרידי קופסאות שימורים ושיירי אוכל, ולאחרונה גם שולחן פלסטיק קטן וכיסא. ברוכים הבאים למתחם ההומלסים המתהווה מזה מספר חודשים מתחת לגשר בלב ליבו של אזור התיירות שוקק החיים בעיר התיירות המובילה בישראל. תוסיפו לזה זוהמה תמידית ומראות רחוקים מלהיות מלבבים, והרי לכם כל הסיבות המספיק טובות בגללן מתלוננים כבר חודשים בעלי עסקים הסמוכים לגשר וגם תושבים שלא אוהבים לראות את מה שהם רואים. אלא שלטענתם, למרות כל הפניות בפועל לעירייה ולסיירת התיירות, שום דבר לא קורה. "לא יתכן שאנחנו משלמים כאן עשרות אלפי שקלים עבור שכר דירה לעסק", מתלונן השבוע אחד מבעלי העסקים הסמוכים, "ואין גורם עירוני שיכול לעזור בפתרון הבעיה. מצד אחד כואב הלב לראות את ההומלסים האלו זרוקים בשיא החום ברחובות, כאן לפחות יש להם קורת גג מצלה, מנגד, זה לא יכול לקרות בלב ליבה של עיר תיירות".
ר' תושב אילת שמגדיר את עצמו כ'תושב שאכפת לו', פנה לטענתו כבר כמה וכמה פעמים למוקד העירוני והעלה בפניהם את הבעיה. "לראות בלב עיר תיירות מראות כאלו לא קלים ולא מלבבים בלשון המעטה, זה כמו לכבס את הכביסה המלוכלכת מחוץ לבית", הוא אומר השבוע בכעס. "אני עוקב אחרי מה שקורה כאן בתור תושב שמסתובב בעיר, ולא יתכן שאני שומע מחברים וקרובים שמגיעים לנפוש באילת, שלראות את הדבר הזה בצורה כזו זה גועל נפש ובושה לעיר. האמת הם צודקים וחבל שכך. חבל שלמרות כל הפניות שלי ושל תושבים אחרים בעיר, אף אחד לא טורח לשנות את המצב". לטענתו, מה שהתחיל בקטן הולך וצובר תאוצה. "ככה זה כשאתה מנסה ואף אחד לא מפריע לך. אוטוטו תהייה כאן מושבה של הומלסים ושאף אחד לא יעז לומר שלא הזהרנו".

 


 

עשר שנים בלי בית להומלסים

 

עשר שנים עברו מאז החליטה עיריית אילת על סגירת 'בית התקווה' ברחוב האלמוגים בעיר, ששימש במשך כעשור כבית להומלסים, נרקומנים ואלכוהוליסטים באילת. אז הייתה הטענה כי הבית מושך אליו אוכלוסייה חלשה מערים שונות בארץ וכי אילת אינה אמורה לשמש כבית מחסה לאוכלוסייה שכזו. ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, הבטיח כבר אז למצוא פתרון למחוסרי הדיור האילתים ולמנוע שוטטות הומלסים ונרקומנים ברחבי אילת. אלא שבפועל, שום בית חדש לא הוקם עבור ההומלסים, שום פינה מסודרת וחמה לא ניתנה להם ובהעדר פתרונות מסודרים, נאלצים דרי הרחוב מזה כעשור למצוא לעצמם סידור ברחובות עיר התיירות.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש