פרסומת
דלג

משרד התחבורה : תעריף הנסיעה שנקבע מרמון לאילת כולל כל כתובת בעיר

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 14/6/2019 09:49 ● ערב ערב 2919
בניגוד לטענה שהעלה בשבוע שעבר ישראל רודלמן מנהל תחנת המוניות טאבה לפיה קבע משרד התחבורה תעריף המתייחס לנסיעה מנמל התעופה רמון ועד לתחנה המרכזית או לחילופין עד לאוניברסיטה ● במשרד התחבורה מדגישים: "התעריף הינו אחיד ומתייחס לנסיעה לאילת לא קשר למיקום השכונה"
משרד התחבורה : תעריף הנסיעה שנקבע מרמון לאילת כולל כל כתובת בעיר
אילתים שימו לב – המחיר האחיד מרמון הוא לכל כתובת בעיר – אל תתנו שיעבדו עליכם!

בכתבה שהתפרסמה בשבוע שעבר, לפיה טענו תושבי אילת כי למרות שמשרד התחבורה פרסם תעריף אחיד עבור נסיעות מנמל התעופה רמון לעיר אילת, נהגי מוניות מנצלים את חוסר הידיעה ודורשים מהנוסעים תעריף נוסף במידה והם מבקשים להגיע לשכונות מרוחקות בעיר. ישראל רודלמן מנהל תחנת מוניות טאבה, אישר את הטענות ואמר כי תעריף הנסיעה שנקבע הינו עד לתחנה המרכזית או לחילופין עד לאוניברסיטה ומשם יש לשלם סכום נוסף. השבוע הבהיר משרד התחבורה, כי: "התעריף שנקבע הינו עבור נסיעה מנמל התעופה רמון לאילת ללא קשר למיקום השכונה".
בכתבה מהשבוע שעבר אמר רודלמן "כדי למנוע אי נעימות, "הדבר הכי נכון זה להפעיל מונה עבור הנסיעה מנמל התעופה רמון" ואף הציג פסיקה של ביתש המשפט לתעבורה בירושלים לפיה השיט השופט, על נהג מונית שקבע מחיר אחיד ולא הפעיל מונה שנת פסילה מנהיגה ברכב ציבורי וקנס בסך 4,000 שקל. השופט קבע כי "מחיר אחיד" עומד בסתירה לחוק וכי על נהג מונית חלה חובת הפעלת מונה בכל נסיעה". לדבריו: "במידה ונוסע רוצה בכל זאת לשלם רק 85 שקלים מדובר בנסיעה עד מרכז העיר בלבד בערך בסביבות התחנה המרכזית או באזור האוניברסיטה אם פונים ימינה בכניסה לעיר. משם הנהג יכול לבקש תוספת"
רודלמן הבהיר כי התקנה של משרד התחבורה לא ברורה ולכן שאל את מנהל שדה התעופה "85 שקל עד לאן ? ומה אם הנוסע רוצה להגיע לטאבה?" 


עוד הוסיף רודלמן אנשים משחקים עם הדבר הזה, ולכן הכי בריא לכולם להפעיל מונה, ומה שיוצא זה מה שמשלמים, ועל זה מתווסף מחיר עבור נוסע שלישי ועוד מזוודות. בתוך העיר מוסיפים עוד 15-20 שקל כך שלמשל עד השחמון מחיר הנסיעה הוא בסביבות ה-100-110 שקל. אם מדובר בנוסע אחד הכי טוב לסכם מראש עם הנהג. מי שרוצה למשל לטאבה אז המחיר יכול להיות 85 שקל עד מרכז העיר, ועל זה ישנה תוספת שכוללת מספר אנשים ומזוודות. המחיר לטאבה אמור להיות בין 120-130 שקל, לא צריך עיניים גדולות". 


בעקבות הודעת משרד התחבורה שסתרה דברים אלו, אמר השבוע רודלמן ל'ערב ערב':" זאת הפעם הראשונה שאנחנו שומעים כי המחיר הינו עד ליעד, היות והנושא לא חודד". רודלמן מוסיף: "מה קורה במידה והנוסע רוצה להגיע לטאבה הרי מדובר בנסיעה של 10 קילומטר נוספים"? לדבריו, "לא קיבלנו שום הסבר לנושא עד לאן הנסיעה. בכוונתנו לפנות למשרד התחבורה על מנת שהנושא יובהר". 
יצויין כי נסיעות מנתב"ג לתל אביב הנעשות במחיר אחיד הינן לכל יעד בבעיר אף שמדובר בעיר גדולה הרבה יותר מאילת כך שטענת הנהגים לגבי המרחק בתוך העיר אילת כלל אינה רלוונטית ובכל מקרה הנושא מוחל באופן אחיד בכל המדינה.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "עלות הנסיעה במונית מיוחדת (ספיישל) משדה התעופה רמון לאילת הינה 85 שקלים במהלך שעות היום, ו- 94 שקלים לאחר השעה 21:00. המחיר מתייחס לנסיעה לאילת ללא קשר למיקום השכונה. בנוסף, יכולים הנוסעים לשלם על הנסיעה, על פי מונה".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש