פרסומת
דלג

תלונה: עד מתי יוצף רחוב האורגים באזור התעשייה?

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: חיים דוד ● 14/6/2019 10:03 ● ערב ערב 2919
מזה כתשעה חודשים נאלצים בעלי העסקים ברחוב האורגים באזור התעשייה להתמודד מול הצפות מים בלתי מוסברות ומטרידות שמציפות בכל בוקר מחדש את חזית העסקים ● לטענתם 'עין נטפים' ועיריית אילת מגלגלות ביניהן את האחריות, ובינתיים הם סובלים ופתרון אין ● חן סלטי מנכל"ית תאגיד הביוב והמים 'עין נטפים": "מדובר במי תהום שזולגים משכונת נווה מדבר, לא אנחנו אמורים לטפל בבעיה אלא עיריית אילת שמכירה את המצב" ● מעיריית אילת לא התקבלה תגובה עד לסגירת הגיליון
תלונה: עד מתי יוצף רחוב האורגים באזור התעשייה?
מי תהום או בעיית צנרת את בעלי העסקים זה לא מעניין והם דורשים פתרון מיידי. ההצפות הנשנות במקום

זה לא נעים להגיע בכל בוקר מחדש למקום העבודה או לעסק הפרטי שלך ולגלות ששוב ושוב הצפת מים ברחוב מקדמת את פניך ומאלצת אותך לשקוע במים ומקשה על התפקוד במקום כמו למשל חנייה במים או פריקת ציוד. את זה עוברים מזה כתשעה חודשים בעלי העסקים ברחוב 'האורגים' שבאזור התעשייה, כשפיצוץ מים לא ברור או נזילת מים לא מוסברת גורמת לתופעה הזו כבר משעות הבוקר המוקדמות בכל יום מחדש. הם אמנם כבר פנו עשרות פעמים לעיריית אילת ולתאגיד המים והביוב העירוני 'עין נטפים', ואלו וגם אלו כבר שלחו למקום לא מעט אנשי מקצוע שיבדקו את מקור ההצפה הלא מוסברת שמתחילה בשעות הבוקר המוקדמות ומתאדה בהדרגה עד לשעות הצהריים, אלא שלטענתם, העירייה ו'עין נטפים' זורקות את האחריות לטיפול בבעיה זו על זו. "העירייה זורקת את האחריות לטיפול בבעיה על עין נטפים, בעין נטפים טוענים כי ככל הנראה מדובר בזרימת מי תהום ולא מתפקידם לטפל בבעיה, ואנחנו סובלים כבר חודשים מבלי שמישהו יימצא לנו פתרון לאי הנעימות", מלינה השבוע אסנת, בעלת עסק ברחוב. אם לא די ברטיבות על הכביש, הרי שזרימת המים הבלתי פוסקת גרמה לטענתה לבורות בכביש שעכשיו מישהו גם צריך לתת עליהם את הדעת ולתקן אותם. "לא יתכן שאנחנו משלמים לא מעט דמי ארנונה לעיריית אילת ונאלצים לחיות בצורה כזו", מצטרף לתלונה בעל עסק נוסף ברחוב. "אותנו לא אמורה לעניין מה הבעיה ומי אמור לטפל בה, אותנו לא אמור לעניין שאחד זורק את האחריות על השני- אנחנו אמורים לקבל פתרונות וכמה שיותר מהר".
אסנת: "הטענה כי מדובר במי תהום נשמעת הזויה כי איך מוסברת העובדה שבמשך כל השנים לא הייתה קיימת בעיה כזו ורק בחודשים האחרונים היא התעוררה? אם אלו היו מי תהום הרי שמן הסתם הבעיה הייתה קיימת עוד קודם. חוץ מזה שלא יתכן שמי תהום זורמים באזור שלנו רק בשעות הבוקר באופן קבוע ולא לאורך כל שעות היום".


חן סלטי, מנכ"לית תאגיד המים והביוב העירוני 'עין נטפים' מסרה בתגובה: "הנושא נבדק לעומק על ידי המהנדס הראשי שלנו שהגיע למסקנה כי אכן מדובר במי תהום שמקורם בשכונת נווה מדבר. את התשובה הזו נתנו לבעלי העסקים כבר בתחילת חודש מרץ וגם בעיריית אילת מודעים להסבר שניתן. באופן עקרוני מאחר ושכונת נווה מדבר בנויה על סלע שלא מאפשר למים לחלחל, נעשו נקזים באזור הזרימה למטה. יתכן שהנקזים סתומים, בכל מקרה לא אנחנו אמורים לטפל בבעיה אלא עיריית אילת או מי מטעמה. בניגוד לטענת בעלי העסקים, אנחנו מכירים את המצב הזה מזה שנים. אמנם זרימה כזו לא מתרחשת כל הזמן, יתכן וזה קשור לכמות המים שהתאספה במקום, אחרי הכל לא סתם נעשו שם נקזים".


את תגובת עיריית אילת בנושא לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש