פרסומת
דלג

הושלם סבב מינוי מנהלי בתי ספר באילת

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 14/6/2019 10:33 ● ערב ערב 2919
רינת לובלינר, מחנכת מוערכת ומורה לספרות ותנ"ך בבית הספר 'גולדווטר', שהומלצה על ידי תלמידיה לתואר 'המורה של המדינה', היא מחליפתה של מנהלת בית הספר 'רבין' הוותיקה שמחה הראל ● אלדד חיימוביץ', מחנך מוערך של כתת אומץ בבגין, מורה להיסטוריה ואזרחות, בנה של המנהלת המיתולוגית של בית הספר 'הרי אילת'- נורית חיימוביץ', הוא מחליפה של מנהלת תיכון בגין טליה ז'אן ● את מנהל בית ספר 'ברנקו וייס' רמי לב, היוצא לחופשה ללא תשלום (חל"ת) תחליף זוהר מדר – בן אליהו, רכזת פדגוגית בבית ספר ● תם סבב מינויי המנהלים באילת לשנת הלימודים הקרובה
הושלם סבב מינוי מנהלי בתי ספר באילת

בימים אלה ממש, עוד בטרם הסתיימה שנת הלימודים הנוכחית, יכולה מערכת החינוך באילת לסמן וי בעיתוי מוקדם מהרגיל, על השלמת סבב מינויי מנהלי בתי הספר במערכת החינוך באילת לקראת שנת הלימודים החדשה. צעד חשוב במיוחד בעיתויו המוקדם לאור העובדה כי השנה פורשות לגמלאות שתי מנהלות ותיקות ומוערכות: בבית ספר תיכון 'רבין' פורשת לגמלאות שמחה הראל, מי שניהלה את בית הספר ביד רמה מאז פתיחתו לפני כ – 16 שנה. שמחה עסקה בניהול משך שלושה עשורים ושימשה כמנהלת חטיבת הביניים 'אלון' שהפכה לתיכון 'אלון' ועברה לנהל את תיכון 'רבין' עם הקמתו. בד בבד פורשת השנה לגמלאות טליה ז'אן, מנהלת תיכון 'בגין' שניהלה את בית הספר ביד רמה בשמונה השנים האחרונות ושימשה קודם לכן כסגנית מנהלת בית הספר במשך שנים ארוכות.
מחליפיהן של המנהלות הוותיקות צמחו מתוך המערכת ונבחרו מתוך כ–30 אנשי חינוך מאילת ומחוצה לה שהגישו מועמדות לתפקידי הניהול, בתהליך שהוביל ראש מינהל שח"ק בעירייה – ד"ר דרורי גניאל ולווה על ידי מפקחת משרד החינוך. המועמדים שהגיעו לישורת האחרונה עברו מבחנים חיצוניים. ד"ר דרורי גניאל: "אני גאה שנבחרו מורים אילתיים שצמחו והגיעו לתפקיד הרם והמשמעותי במערכת החינוך".

 

"הקבלה שלי על ידי שמחה הייתה מאוד מחבקת". לובלינר

 

ממורה נערצת לתפקיד מנהלת 


שלוש שנים בלבד עברו מאז הגיעה לעיר רינת לובלינר, מי שתחליף את שמחה הראל ותנהל החל משנת הלימודים הבאה את בית הספר 'רבין'. לובלינר נחתה באילת עם משפחתה היישר בבית הספר 'גולדווטר שם שימשה כמחנכת, מורה לספרות ותנ"ך, כשהיא מביאה איתה וותק של 23 שנים בחינוך, מהם שימשה ב– 15 השנים שטרום ירידתה לעיר כמחנכת מוערכת ומורה למקצועות התנ"ך והספרות בבית הספר היוקרתי והנחשב 'ליידי דייויס' בצפון תל אביב. רינת בעלת תואר M.ED בניהול וארגון מערכות חינוך במכללת בית ברל ותואר ראשון בחינוך BED, שימשה קודם לכן כמורה לספרות ותנ"ך בחטיבת ביניים "עלומים" רמת השרון ומורה לספרות בתיכון "בליך" ברמת גן.

חודשים אחדים לאחר שהגיעה לעיר כבר הומלצה לובלינר על ידי תלמידיה הן בצפון תל אביב והן תלמידיה החדשים בעיר, לתואר - 'המורה של המדינה' ואף הגיעה מתוך כאלף מורים שהומלצו לתואר בכל רחבי הארץ ל-50 המורים הפיינליסטים. כבר אז בראיון שערכנו עם לובלינר ב'ערב ערב' הסבירה לובלינר את המעבר החד שלה ממעוז הצפוניים בתל אביב לעיר הדרומית: "אני בן אדם של שינויים כי כשאתה מגיע לקצה המימוש העצמי שלך, אותי זה משעמם".

אז מה, מתרגשת?
רינת: "אין ספק שזאת התרגשות מאוד גדולה. לצד ההתרגשות יש כמובן את הרצון ללמוד את המערכת, את הצרכים, האנשים, לשמר את הדברים הטובים הקיימים וכל הזמן לשאוף קדימה עוד ועוד".
מזה כשבוע וחצי כבר עוברת לובלינר חפיפה מול שמחה הראל המנהלת המיתולוגית של בית ספר 'רבין' היוצאת. "הקבלה שלי על ידי שמחה הייתה מאוד מחבקת. יש לה רצון אדיר להעניק לי מכל מה שהיא יודעת ויש הרבה מה ללמוד ממנה. היא מרככת לי את הקרקע ומעניקה לי טיפים שרק אדם עם כל כך הרבה שנות ניסיון יכול לתת, וזה לגמרי לא מובן מאליו. יש לי הערכה עצומה לחיבוק הזה שלה ולרצון הכנה שלה להעביר לי את הדברים בצורה הזו. לי יש תפקיד- לשמור על הבית ולהצמיח אותו".


מה האני מאמין שלך?
"אני מאמין זה משהו שנבנה עם הזמן ביחס לצרכים של בית הספר. בראש ובראשונה חשוב להכיר את בית הספר, את הצרכים וכמי שמאמינה בשיתופיות ועבודת צוות, יחד עם הצוות נגבש את האני מאמין".
איך קיבלו את המהלך בבית הספר 'גולדווטר'?
"מנהלת בית הספר אפרת זקס הייתה שותפה לתהליך. יש לי הערכה עמוקה לאפרת ממקום מכבד ומעריץ. היתרון הגדול שלי שעבדתי תחת לא מעט מנהלות ומכל אחת לקחתי את הדברים הטובים שלה. גם מאפרת כמובן לקחתי ולמדתי המון דברים להמשך. מעבר לשפה משותפת אנחנו חברות. לרגע לא אשכח שגולדווטר היה ויישאר המשפחה שלי באילת".

מה נאחל לך?
"לחוות את התהליך מהמקום הכי טוב, לגעת בכמה שיותר אנשים, להשפיע, להיות מושפעת ושתהייה הרבה עשייה משמעותית. להתחלה אני חושבת שזה מספיק".

 

"שמח להנהיג את המקום שהוא הבית שלי ב-15 השנים האחרונות". חיימוביץ'

 

לא רק הבן של


אין תלמיד או איש צוות בבית הספר 'בגין' שלא מכיר ומעריך את אלדד חיימוביץ', מחליפה של מנהלת בית הספר היוצאת טליה ז'אן. ולו מהסיבה שבמשך שש השנים האחרונות שימש חיימוביץ' כמנהל החטיבה העליונה בבית הספר, במילים אחרות, מחליפה של מנהלת בית הספר היוצאת, מכיר היטב את המערכת, את הצוות וכבר יש לו נקודות יתרון. ואם שם המשפחה נשמע לכם ולו לרגע מוכר, הרי שאלדד הוא בנה של מנהלת בית הספר המיתולוגית בפני עצמה נורית חיימוביץ' שניהלה ביד רמה את בית הספר 'הרי אילת' בעיר במשך 13 שנה עד לצאתה לגמלאות. אלדד עצמו גדל בבית של מורה וסומן על ידי אמו כפי שהוא עצמו מודה, כבר מגיל צעיר, להיות מורה. "אמא תמיד דחפה אותי לכיוון", הוא מספר בחיוך, "היא תמיד אמרה לי- אתה תהייה מורה וגם הצליחה". אלדד בעל תואר שני בחינוך, תואר ראשון במדעי ההתנהגות וניהול משאבי אנוש ותעודת הוראה בחינוך מיוחד. מאז סיום לימודיו ועד היום חינך אלדד בתיכון 'בגין' כמורה להיסטוריה ואזרחות ומחנך כיתת אתגר (אומ"ץ), ובשנים האחרונות משמש כאמור כרכז היסטוריה ומנהל החטיבה העליונה בבית הספר. 
"אחד הדברים שאני הכי אוהב זה ללמד", אומר השבוע חיימוביץ, "והניהול קצת ירחיק אותי מזה, ועדיין אני בטוח שאמצא את מקומי".

אתה נכנס לנעליים לא קטנות
"בהחלט. נעלים לא קטנות של מנהלת שהובילה את בית הספר להצלחות, אני נכנס לניהול ארגון שעשה קפיצת דרך והגיע להישגים יפים. יש לי הרבה מה ללמוד מטליה וגם למדתי ממנה במרוצת השנים. האתגר לא קטן אבל אני מאמין שאני יכול להיכנס לנעליים האלו לאט לאט וכמובן שיש לי עוד הרבה מה ללמוד".

יש לך יתרון ביתי
"בהחלט. כל צוות ההנהלה נשאר כמו שהוא. אני זוכה להרבה מאוד פרגון. טליה בנתה סביבה צוות אמין, נאמן וחזק שממשיך איתי ונותן לי הרבה ביטחון שאנחנו בתנופה קדימה מבלי שיהיה צורך לשנות יותר מדי. כמובן שיש לי עוד מה ללמוד על התפקיד, להכיר ולעבוד מול גורמים חדשים".

מתרגש?
"מאוד, מאוד, מאוד. אני שמח להנהיג את המקום שהוא הבית שלי ב-15 השנים האחרונות. מקום שחשוב לי לקדם, שאני אוהב אהבה אמתית ושחשוב לי להוביל אותו להמשך הישגים ועשייה".

מה האני מאמין שלך?
"בשנה הראשונה אני מתכוון לשים דגש על למידה ושמירה על ההישגים. התפקיד שלי לאפשר לכל ילד למצות את היכולת שלו, לחוות חווית למידה ולסייע לקדם את התלמידים רגשית וחברתית וכמובן שהצהרות כמו- כל אחד יכול ולא מוותרים על אף אחד הן הדרך הנכונה".


עד כמה אמא נורית מבסוטה?
"וואו את לא מבינה עד כמה. היא באמת לא יודעת את נפשה מרוב אושר. היא מתנדבת אצלנו בבית הספר באולפן עם העולים החדשים וחשוב לה תמיד להמשיך לתרום וגם שהדורות הבאים שלה ימשיכו לתרום".
ואיך מקבלים בבית את זה שיראו אותך עוד פחות?
"מאחורי עומדת אשתי כרמית שמפרגנת בלי סוף, גם אני אהיה בשבילה כי גם לה יש משרה בכירה. כל אחד במקום שלו מנסה להוביל ולהשקיע. אין ספק שבלי העזרה והתמיכה בבית זה היה הרבה יותר קשה".

מה נאחל לך?
"שלאט לאט אלמד, שאצליח להתגבר על הקשיים שמן הסתם יצוצו כי אין ארגון בלי קשיים, שאצליח להמשיך את דרכה של טליה, שאצליח לשמור על צוות מגובש ושאצליח להביא את בית הספר להישגים, הכל יחד עם הצוות שלצדי. אין גאה ממני לעמוד בראש ארגון אותו מובילים שלושה בני אילת: ניסים כהן, מנהל חטיבת הביניים, פזית רומר, סגנית חטיבה עליונה ואנוכי (מגיל חמש באילת), אנחנו בני אילת וזו השאיפה- שנהייה שם כדי להוביל את העיר קדימה".

 

מנהלת ברנקו וייס - זוהר מדר בן אליהו

 

עם הפנים קדימה


בבית ספר "ברנקו וייס" יוצא מנהל בית הספר, רמי לב לחופשה ללא תשלום (חל"ת). את רמי תחליף זוהר מדר – בן אליהו, רכזת פדגוגית בבית ספר "ברנקו וייס" משנת 2016. זוהר בעלת תואר שני במינהל חברה ומדיניות בחינוך, תואר ראשון בתקשורת ותעודת הוראה עם התמחות בתקשורת. בעברה היתה זוהר מורה ומחנכת בבית ספר "תיכון תל אביב" ומשנת 2014 מחנכת בבית ספר "ברנקו וייס" ובשנים האחרונות משמשת כרכזת פדגוגית. 
לצד מינויים חדשים נערכת כמידי שנה מערכת החינוך לקלוט מורים חסרים. בזכות תהליך גיוס מורים מקצועי ומיומן, שהחל כבר בחודש ינואר, נקלטו מרבית המורים החסרים. כ–50 מורים בבתי ספר העל יסודיים וכ–30 בבתי ספר היסודיים. המורים נקלטו במקום אלה שיצאו לחל"ת/שבתון/פרישה/עזיבה וסיומי עבודה וכן בעקבות הגידול הטבעי. מרבית המורים תושבי אילת שלמדו במכללת לוינסקי או אקדמאים שביצעו הסבה להוראה בקמפוס אוניברסיטת בן גוריון באילת. 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש