פרסומת
דלג

הטבת המס חבל אילות תימשך עד שלושה חודשים לאחר הרכבת הכנסת החדשה

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: ווקיפדיה ● 26/6/2019 15:42 ● ערב ערב 2921
הטבת המס ממנה נהנים תושבי חבל אילות תוארך באופן אוטומטי ותהיה בתוקף עד שלושה חודשים לאחר שהממשלה הנכנסת תחל לכהן ● כך קבע השבוע משרד המשפטים, לאחר שהתבקש לבחון את סוגית הזכאות של ישובים בפריפריה, שחששו כי הטבת המס שפג תוקפה ביולי 2019 תתבטל בגלל הבחירות
הטבת המס חבל אילות תימשך עד שלושה חודשים לאחר הרכבת הכנסת החדשה

בסוף חודש יוני אמורות להסתיים תוקפן של הטבות המס שניתנו לישובים, ואצל חלקם אמור גובה ההטבה לרדת. בכל שנה בוחנות הממשלה ורשות המיסים את המשך הזכאות של הישובים לקבלת הטבת מס. ביישובי הפריפריה הזכאים להטבת המס הביעו חשש כי הטבת המס תתבטל אוטומטית בשל החלטת הממשלה לצאת לבחירות. 
בין הישובים גם המועצה האזורית חבל אילות, הזכאית להטבה בגובה 12%. בעקבות פניות של רשות המיסים, וועדת הכספים של הכנסת למשרד המשפטים בבקשה כי יבחן את  הסוגיה, הודיע השבוע משרד המשפטים כי ההטבה תוארך באופן אוטומטי על פי החוק. החוק קובע כי: "כל  הוראת חוק, שתוקפה היה פוקע בחודשיים האחרונים לתקופת כהונתה של הכנסת היוצאת או שתוקפה היה פוקע תוך ארבעה חודשים לאחר שהכנסת החליטה להתפזר, יעמוד בתוקף. כמו כן קובע החוק כי הוראת חוק שתוקפה היה פוקע בשלושת החודשים הראשונים לכהונתה של הכנסת הנכנסת ימשיך להיות בתוקף. לאחר הרכבת הממשלה, תיבחן וועדת הכספים ברשות המיסים את המשך הזכאות". 


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש