פרסומת
דלג

למה למחזר אם לא מרוקנים את המחזורית?

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 26/6/2019 15:54 ● ערב ערב 2921
תושבי אילת הנוהגים למיין זבל ולהעבירו למחזורית טוענים כי כלובי המחזור לבקבוקים לא פונו בזמן האחרון, מה שגרם להם לזרוק זבל בפח האשפה הרגיל ● המשרד להגנת הסביבה: "תקלה במשאית גרמה לעיכובים בפינוי המיחזוריות. במקרה ויש מיחזורית מלאה יש לפנות למוקד של הרשות”
למה למחזר אם לא  מרוקנים את המחזורית?
האם מדובר בתקלה או במשאית קטנה מדי? עמדות המיחזוריות לא פונו לאחרונה

בשנים האחרונות מקדמת עיריית אילת את מהפכת המיחזור בעיר ומיישמת את "חוק האריזות". לצורך כך הציבה העירייה, בסמוך למכולות האשפה, מיכלי מחזור להפרדת פסולת: פח כחול - לנייר ולמוצריו, פח כתום - לאריזות, ומיחזורית לאיסוף בקבוקים ומכלי פלסטיק. המהלך שהחל בשנת 2011, נחשב להצלחה ורבים מתושבי העיר הפכו את ביתם לבית ממחזר בשם השמירה על איכות הסביבה. לאחרונה הגיעו למערכת 'ערב ערב' תלונות כי כלובי המחזור המיועדים למחזור בקבוקים מלאים עד אפס מקום, מה שמאלץ את הממחזרים לזרוק אותם ביחד עם הזבל שלא ממוחזר לפח הרגיל. 

את רונן, תושב העיר הדבר מרגיז. לדבריו, הוא פנה למוקד 106 ואפילו לחברה שאחראית על הפינוי, אך משאית הפינוי בוששה לבוא. "אני לא מבין למה מציבים מחזוריות ומחנכים את התושבים למחזר, אבל לא אוספים את הבקבוקים. ברגע שהכלובים מלאים, התושבים נאלצים לזרוק את הבקבוקים לפח וחבל שכך", הוא אומר. "התקשרתי למשרד לאיכות הסביבה ונציגת המשרד אמרה לי כי משאית האיסוף קטנה מדי ולא מספיקים לאסוף. אני יודע כי החברה שאמורה לפנות את כלובי הבקבוקים המיועדים למחזור אמורה על פי ההסכם לדאוג לפינוי פעמים בחודש, אולם להערכתי זה לא נעשה". 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: "האחריות והפיקוח על פינוי הפסולת בעיר, בין היתר גם פינוי המכלים מהמחזוריות, חלה על הרשות המקומית. קבלני איסוף הפסולת ובפרט קבלן פינוי המחזוריות - חתומים בהסכם עם עיריית אילת. לפי ההסכם בין הקבלן לרשות העיר אילת, הקבלן מחויב לפנות את המחזוריות אחת לשבועיים. למיטב בדיקת הנושא על ידי המשרד להגנת הסביבה מול תאגיד אל"ה נמסר כי הביצוע מתנהל לפי הצורך, אך בשבוע האחרון תקלה במשאית גרמה לעיכובים בפינוי המחזוריות. כאמור, במקרה ויש מחזורית מלאה יש לפנות למוקד של הרשות". 'ערב ערב' ימשיך לעקוב.


חדשות אילת - ערב ערב באילת