פרסומת
דלג

בעלי אטרקציית הטרנטולה מאשימים: "עמוד חשמל בעייתי גורם למתקן להיתקע"

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: דוברות כיבוי והצלה ● 3/7/2019 20:21 ● ערב ערב 2922
זה לא נעים להיתקע בגובה כמה עשרות מטרים באטרקציית גובה בגלל הפסקת חשמל, וזה עוד פחות נעים להבין שבעלי האטרקציה איתרו את הגורם להפסקות החשמל החוזרות ונשנות, אבל אף אחד לא פועל כדי לשנות את המצב ● חברת החשמל: "באפשרות העירייה לפתוח הזמנה להעתקת העמוד והטמנת הרשת" ● את תגובת עיריית אילת לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון
בעלי אטרקציית הטרנטולה מאשימים: ''עמוד חשמל בעייתי גורם למתקן להיתקע''
“נגרם לנו נזק תדמיתי גדול”

לפני שבוע נתקעה שוב אטרקציית הגובה הטרנטולה הממוקמת על גג בניין הספירל, זו הפעם השלישית במהלך החודש. ולמרות שלאטרקציה ישנו גנרטור חירום המופעל במצב כזה ומאפשר לנוסעים שבגובה לרדת בשלום אל הקרקע, בכל פעם כשהמתקן נתקע, יש מי שממהרים להתקשר לכיבוי אש או למשטרה, ומיד מגיעים למקום כוחות חילוץ. מראה שזוכה לסיקורים נרחבים על ידי אנשים בסביבה ברשתות החברתיות.
אלא שלצד אי הנעימות שנגרמת לנוסעים שבסך הכל ביקשו להינות מאטרקציית הגובה, אי נעימות נגרמת גם לבעלי האטרקציה שמפנים השבוע את האצבע המאשימה לעבר עמוד חשמל על טיילת התיירות שהוא לטענתם בעייתי והמקור לכל הפסקות החוזרות ונשנות במקום.
במכתב ששיגר במהלך החודש אביטל ששון, מנכ"ל חברת אריא אילת, בעלת אטרקציית הטרנטולה אל מהנדס העירייה אסף אריכא כותב ששון: "מבדיקה שעשינו, ככל שהבנתנו משגת, כל התקלות מקורן בעמוד החשמל הצמוד למתחם הספירל, עמוד שעליו מותקן שנאי ענק (במושגי חברת החשמל), שנאי הגורם לבעיות באופן שוטף". עוד במכתבו מציין ששון כי עמוד החשמל יוצר בעיות באופן קבוע. "הפעם הפסקת חשמל, בפעם הקודמת אורחים דיווחו שראון ניצוצות מהשנאי ואז מידית הוזעק כיבוי אש שניתק את החשמל. בעבר היותר רחוק, השנאי התפוצץ וגרם נזק ובהלה נוראית".
במכתבו מבהיר ששון כי גם חברת החשמל וגם עיריית אילת מודעות לנושא, אלא שמשום מה הדבר אינו מטופל וגורם לחברתו נזק תדמיתי קשה, מאחר והנתקעים על האטרקצייה אינם מבינים באשמת מי נתקע המתקן.


אנחנו לא אשמים


"הם משחקים ביניהם בפינג פונג ואנחנו הכדור במשחק שגם מקבל את המכה מהמטקות וגם עף מצד לצד", זועם השבוע ברוך קבלו, מבעלי חברת אריא אילת, בעלת הטרנטולה. לטענתו המצב נמשך כבר קרוב לשנתיים. "בפעם הראשונה השנאי התפוצץ ולא עשו מזה עניין, בפעם השנייה היה קצר בעמוד ועצרו הכל מבלי לאפשר לאנשים על המתקן לרדת למטה ועכשיו העמוד הפגום גרם להפסקת חשמל של כשעה וחצי על טיילת התיירות ואם תשאלי אותי, ככל שמזג האוויר מתחמם, המצב הולך ומחמיר". אלא שלמרות כל פניותיו של קבלו ומי מטעמו הן לחברת החשמל והן לעיריית אילת, בפועל שום דבר לא נעשה. "אמנם לא מדובר בסכנה כלשהי הנשקפת לנוסעים", מבהיר קבלו, "אבל מבחינת הנראות של זה, הדבר גורם לנו נזק תדמיתי גדול. זה שמתקן גובה נתקע ואנשים מחולצים ממנו זו אטרקציה בפני עצמה שלא מועילה לנו ולשם שלנו. אנשים מצלמים ומסריטים וזה מיד עולה לרשתות החברתיות מבלי שאת מישהו בכלל יעניין שלא אנחנו אשמים במצב. בכל הפעמים שהמתקן נתקע גם לא היינו צריכים חילוץ כי יש לנו גנרטור חרום שנועד בדיוק למצבים כאלו, אבל כל הבלאגן מסביב מספיק לחגיגה. כך קורה שנגרם לנו נזק גדול שלא באשמתנו".
לטענת קבלו בחברת חשמל טוענים כי הכל תקין ואם עיריית אילת תשלם קו החשמל יוטמן מתחת לפני הקרקע ופחות נזק ייגרם. בעיריית אילת טוענים לדבריו שאם הוא רוצה בהליך כזה עליו לשלם בעצמו והוא לא מצליח להבין איך זה שעיריית אילת לא מטפלת בבעייה שגורמת כל כך הרבה הפסקות חשמל בלב טיילת התיירות ואיך זה שכולם עומדים מנגד ושותקים. "המתקן הזה הוא אחד הבודדים בארץ שיש לו תו תקן ישראלי אירופאי אבל למי זה עוזר?", מלין קבלו בכעס.


מדוברות חברת החשמל נמסר בתגובה: "אספקת החשמל בקו המזין את הלקוח עומדת בכל תקני האיכות הקיימים, הן האירופאים והן הישראלים. על מנת להימנע מתקלות בזמן הפעלת המתקן על הלקוח להתקין אמצעי גיבוי כגון גנרטור ו/או מייצב מתח.
עמוד החשמל הנזכר בפנייתכם אינו מהווה מפגע או סכנה כלשהי לציבור. בכל מקרה באפשרות העירייה לפתוח הזמנה להעתקת העמוד והטמנת הרשת".

 

את תגובת עיריית אילת לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש